Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: şanzımandan gelen inleme  (Okunma sayısı 13956 defa)

Ynt: şanzımandan gelen inleme
« Yanıtla #14 : 05 Ekim 2012, 19:19:03 »
Dün debriyaj seti + mili, sol aks körüğünü özel serviste değiştirttim. Hepsi toplam 420 tl tuttu.Sağolsun ustalar (2 usta+ 2 çırak) 1,5 saatte hepsini halletti. Sabah inleme sesi yoktu ve debriyaj pamuk gibi olmuştu. :tamamdir Aracım 112000 km de , hiç debriyaj seti değişmemiş şimdiye kadar.

Debriyaj seti 215 tl
Debriyaj mili+aks körüğü 45 tl .
Balata temizleyici 10 tl
İşçilik 150 tl

Eski balatam içten :

Yeni balatam dıştan:

slm kardeş başka resim varmı acaba atsana valla iyi yaptırmışsın 400 tl ye şanzımanında bişiy çıkmadı değil mi...
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2012, 19:22:47 Gönderen: ayyıldızteam »
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

« Yanıtla #15 : 05 Ekim 2012, 19:51:56 »
Başka foto çekemedim. Ustalar arabanın etrafını sardı :D İnleme sesi boğaz kelebeğinden de gelebilir dedi usta. Balatanın göbeğide kötü olmuş, tam zamanında gitmişim. Şanzıman normal, şanzıman yağı tam. Eksilme yok. Şanzıman yağı 500 bin km gidiyormuş. O yüzden değişmezmiş.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2012, 19:55:26 Gönderen: BARRACUDAY »

« Yanıtla #16 : 05 Ekim 2012, 20:08:42 »
ben değiştirdim yağı vitesler baya rahat benim şimdi yanlız o iniş aşağı hafif inleme devam ediyo usta baktı bişiy yok diyince vaz geçtim süktürmekten bırakana kadar devm edicem böle debriyağ balatanın göbeği oynamışmıydı senin titreme yapmıyomuydu kalkışlarda genelde öyle olur da... ;)neyse hayırlı olsun kulağın rahat olur artık büyük bi yükten kurtulmuşsun hayırlı olsun balatan...peki senin dediğin inlemeyi balata rulmanımı yapıyomuş ustan ne dedi... ;)
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

« Yanıtla #17 : 05 Ekim 2012, 20:49:18 »
Eyvallah. Bu sabah sesi duymadım. Ama sonra ne olur bilmem.  Boğaz kelebeğide inleyebilirmiş. 4-5 ay sonra triger değişecek , o zamana kadar sanayiye gitmek istemiyorum. Ayrıca benim debriyajda rulman yerine başka bir parça oluyormuş.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2012, 20:53:18 Gönderen: BARRACUDAY »