Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: şanzıman yağı değişimi hakkında  (Okunma sayısı 18409 defa)

şanzıman yağı değişimi hakkında
« : 27 Şubat 2012, 13:23:00 »
slm arkadaşlar bu volkswagen araçlar için şanzıman yağının ömürlük olduğunu söylediler bana hiç inandırıcı gelmedi bi araçta hemde sürekli çalışan önemli bi aksamın yağı nasıl ömürlük olur anlamadım neyse ben yağı değiştirmek istiyorum yağ marka olarak ne olsun ve 90 numaramı kullanıyoz bana kaç liraya patlar ben motor yağını kendim değiştiriyom da bunu değiştirebilirmiyim aracım 1.6 75 hp alm motor...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2012, 15:13:56 Gönderen: ayyıldızteam »
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Ynt: şanzıman yağı değişimi hakkında
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2012, 05:59:10 »
Manuel viteste şanzıman yağı değişimini önermem. Sürekli sorun çıkarmaya başlar sonra. Artık servisler otomatik şanzıman yağını bile her bakımda değiştirmekten vazgeçtiler.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2012, 05:59:40 Gönderen: BARRACUDAY »

« Yanıtla #2 : 01 Mart 2012, 17:41:13 »
Manuel viteste şanzıman yağı değişimini önermem. Sürekli sorun çıkarmaya başlar sonra. Artık servisler otomatik şanzıman yağını bile her bakımda değiştirmekten vazgeçtiler.
valla pek emin değilim ya arabamı baya bi bakıma sokucam malum yaz geliyo baya gezicem iznim baya çok bu sene ege sahili dolaşmayı düşünüyorum peki şanzıman yağın kontrol edilebiliyomu

« Yanıtla #3 : 01 Mart 2012, 17:45:17 »
bide yaqğ değişiminden sonra ne gibi sorun çıkarır ki sen hiç kontrol ettirdin mi peki kardeşim haftaya aracımı bakıma sokucam yağ+yağ filtre+polen filtre+hava filtre+triger seti+vantilatör kayışı+buji+buji kabloları+fren hidroliği+direksiyon hidroliği+üst kapak conta değişimi gibi şeyler yapıcam bana kaça patlar sence özel serviste sadece işçilik parçaları oto starttan alıcam...çok giydirirlermi bana valla 600 tl gözden çıakrdım ben de gerisini bilmiyorum... :) ;) :tamamdir

« Yanıtla #4 : 01 Mart 2012, 20:07:46 »
Şanzıman yağı kontrol edilir. Eksilmişse eklenebilir. Ben hiç baktırmadım. Vites geçişlerinde sorun varsa debriyaj+baskı balataya baktır istersen. 10000  bakımı yaptırdım ben 150+30 tl tuttu. Yazın triger, baskı balata, kayışlar vs. değiştirtecem. Ustalar fren hidroliğini değiştirmek istemez genelde zahmetli olduğu için.   Tümünü yaptırırsan ucuza gelir tabi. Fiyat konusunda bilgim yok. Pazarlık edersin.

« Yanıtla #5 : 01 Mart 2012, 20:35:39 »
Şanzıman yağı kontrol edilir. Eksilmişse eklenebilir. Ben hiç baktırmadım. Vites geçişlerinde sorun varsa debriyaj+baskı balataya baktır istersen. 10000  bakımı yaptırdım ben 150+30 tl tuttu. Yazın triger, baskı balata, kayışlar vs. değiştirtecem. Ustalar fren hidroliğini değiştirmek istemez genelde zahmetli olduğu için.   Tümünü yaptırırsan ucuza gelir tabi. Fiyat konusunda bilgim yok. Pazarlık edersin.
eyvallah sağolasın hoşçakal....

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2015, 18:11:48 »
konu eski ama bilgiye ihtiyacım var. 99 model otomatik polo classiğimin (120binde )otomatik şanzımanında 1'den 2'ye geçerken hafif bir silkeleme oluyordu, şanzıman yağını değiştirmek istedim, usta filtreyi iyice temizledi, yağ olarak da ısrarla koyma dememe rağmen bp hidrolik direksiyon yağı koydu,.. şimdi araba diğer viteslerde de silkeleme yapmaya başladı, ne yapacağım bilmiyorum, 1. yağ uymadı(büyük ihtimal), 2. yağ seviyesini ayarlayamadı... yarın kendim yağı değiştireceğim, eski yağı boşaltıp, mobil 220 koyacağım
ama bunun seviyesi nasıl ayarlanır, aldığı kadar doldurmak mı lazım..?
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2015, 18:03:59 Gönderen: seheryeli51 »