Gönderen Konu: Marş Sorunu  (Okunma sayısı 4840 defa)

Çevrimdışı coriolanus

• Profili Görüntüle
Marş Sorunu
« : 01 Mayıs 2009, 23:09:48 »
Arkadaşlar aracımda ilginç bir sorun var. Marşa basınca bi kerede zorlanmadan alınca arabanın performansı mükemmel. ancak biraz (yaklaşık 3-4 saniye) gecikmeyle marş alırsa arabada aşırı bi kasılma oluyor.kasılma çok abartılı ki uzun yolda 90 kilometreyi mümkün değil geçemiyor. 40 km hıza bile 6-7 saniyede zor çıkıyor.stop edip yeniden çalıştırınca tek bi kerede alırsa yine performans mükemmel. bujiler, benzin pompası, benzin filtresi, benzin pompasına giden arka koltuk altındaki kablolar hepsi orjinalleriyle değişti. ancak sorun kesilmedi.yağ yeni,hava filtresi yeni.boğaz kelebeği tertemiz. acilen yorumlarınızı bekliyorum. 2001 classic 1.6 100'lük. lpg kesinlikle kullanılmamış bir araba. 200,000de.

Çevrimdışı amadeus

• Profili Görüntüle
Ynt: Marş Sorunu
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2009, 13:12:53 »
ilginc bi sorn pek bi fikrim yok ama  :-[ belki arabana doldurttuğun benzinle ilgilidir. Sürekli aynı istasyondan alıyorsan bide başka biyerden dolturmayı denesen?

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2009, 17:39:34 »
çok yüzeysel bir yaklaşım olacak benimkisi ama.. acaba marş motoru(dinamasonu) değiştirsen ve o sorunsuz çalışsa sorun gider mi?
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2009, 23:18:38 »
aynı sorun bendede vardı. aracın çekişi gunu gunune tutmuyordu. aracımı sanayiye bıraktım hallettiler. ama sorunun ne oldugunu bilmiyorum. tek bildiğim kesinlikle marş motoru veya aracına doldurdugun benzinle ilgili değil.

Çevrimdışı coriolanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2009, 00:05:44 »
aldığım benzinle ilgili değil sanırım.çünkü 2 güne bir 50 liralık alıyorum ve bütün benzinleri ve türlerini denedim.önceki araçlarımda kullandığım ve çok temiz olduğunu bildiğim yerlerden alıyorum benzinimi çoğunlukla.onla alakası olacağını sanmıyorum. sen ne değiştirttiğini bilmiyomusun tam olarak? nasıl çözüldüğünü falan sölemedilermi?

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2009, 00:17:07 »
hayır söylemediler. sordum defalarca ama nafile... sana tavsiyem..eğer çok şikayetçi isen distributoun içinde 2 tane mil var. onları kontrol ettirmen, boşluk varsa birinden birinde. bu sorunu yaşatabilir. şunu sormadım gerçi aracın distributorlumu? elektronikmi? distributorlu ise denemende fayda var.

Çevrimdışı coriolanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2009, 00:26:11 »
işin gerçeği arabamı askerden dönünce yeni aldım. 3 ay falan oldu.işlerimin yoğunluğundanda çok fazla ilgilenmeye fırsatım olmadı. 2001 comfort 100 beygirlik classic arabam.