Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo Stop Etme Sorununa Kesin Çözüm!  (Okunma sayısı 96477 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Polo Stop Etme Sorununa Kesin Çözüm!
« Yanıtla #14 : 23 Ağustos 2009, 23:41:32 »
bak ustan bilenlerden miş :) ;D
  en son gittiğin usta ustaymış piyasada o kadar çok eline teşhis cihazı alan adam var ki herkeste onları cihaz vs kullanıyor diye bişey sanıyor halbuki çoğu sadece arıza soruyor  arıza varsa var yok sa  aıza kesinlikle yok makina herşeyi bilir herşeyi gösterir hesabı  :)
  yalan söylüyorsun yada sen rahatsız biriymişin gibi davranırlar :)   
neredeyse ön takımdan ses geliyor deseler bile makinaya bağladık arıza yok diyecekler :)

Aynen katılıyorum
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #15 : 24 Ağustos 2009, 20:07:54 »
bak ustan bilenlerden miş :) ;D
  en son gittiğin usta ustaymış piyasada o kadar çok eline teşhis cihazı alan adam var ki herkeste onları cihaz vs kullanıyor diye bişey sanıyor halbuki çoğu sadece arıza soruyor  arıza varsa var yok sa  aıza kesinlikle yok makina herşeyi bilir herşeyi gösterir hesabı  :)
  yalan söylüyorsun yada sen rahatsız biriymişin gibi davranırlar :)   
neredeyse ön takımdan ses geliyor deseler bile makinaya bağladık arıza yok diyecekler :)

aynen öyle üstad doğru söylüyorsun ama bu sorunları çözen ustayı görmeliydin  elinde bir katalog ki 1000sayafaya yakın sırf vw için :)) bir kartvizitliği var ne kadar vw ci var hepsinin telefonu ve bir sn durmuyo oraya bakıyo buraya bakıyo ama işini erbabıymış işi gücü rast gitsin

« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2009, 12:57:10 »
Merhaba,
Ben yeni üyeyim, siteyi uzun zamandır takip edip okumaya çalışıyorum benimkine benzer birkaç örnek buldum ancak sanırım araçlar hep düz vites ve devir sorunları var.Benim arabam, 2004 model  otomatik vites. Düz vitesle otomatik vites farkedermi bilmiyorum.  Dur-kalk trafikte veya lambalarda beklerken stop etme ve hareket halindeykende  gaz kesip devrin sıfıra düşmesi sorunları var. Normalde ise devirle ilgili bi sıkıntı yok.  Boğaz kelebeği temizliğini her servise gittiğimde yaptırıyorum. Sonuç değişmedi. Hatta servisim son seferde temizlemeye bile gerek görmedi. Stop etme ile gaz kesme sorunu birbirleri ile ilişkilimidir?? Ben öyle olduğunu düşünüyorum :) Sorun nüksederken araç duruyosa stop ediyor, hareket halindeyse gaz kesip devri sıfıra düşürüyor gibi geliyor bana. Araç iki yıldır bende, bir yıl önce LPG de taktırdım değişen bişey yok, aldığım günden beri bu sorun devam ediyor. İlk zamanlarda arabayı satmaya bile kalkışmıştım, ama baktım ki herkes aynı veya benzer dertlerden muzdarip, vazgeçtim.
Yardımcı olabilecekler yazarsa sevinirim..

« Yanıtla #17 : 25 Ağustos 2009, 14:43:59 »
mrb emel.evet herkeste aynı sıkıntı var.otomatik polo larda boğaz kelebeğinin temizlenmesi sorunu cözmeyebilir.zaten kurcalanmasıda cok sağlıklı diil.kelebek açısına ayarrına ve hararet müşürüne baktır bi istersen.yine geçmezse servisi değistir ;D

Çevrimdışı polo_1.6HB

• 1996 Polo 1.6 HB AEE 6N
« Yanıtla #18 : 26 Ağustos 2009, 12:20:54 »
arkadaşlar arabam şu ramazan günlerinde ben nasıl iftarda suya dalıyorsam,oda benzine öle dalıyor. ne yapmadımki herşeyi.... sonunda internetteki araştırmalarım ve bi elektronikci olarak lamda sensörünü tesbit ettim.söktüm bar bağlamışkı,karbon.temizledim aslında sağlamda görünüyor ama işte zamanla hassasiyeti kalmadığı için gerekli değerleri beyne gönderemiyor olduğunu anladım.  vw serviste 300 sensör+50 işçilik min 350tl mal oluyor. 100000 de mutlaka değişmeli bence. ben bosh servisten tanış vasıtasıyla 135tlye 4 taksit aldım. bugün kargoya verildi. ctesi kendim montajını yapıp sonuçları döneceğim. bu arada değişimi hiçte zor değil.yeterki eliniz anahtar tutsun.ben krikoyla kaldırıp hemen söktüm. katalizörden önce. bi sensör....

« Yanıtla #19 : 26 Ağustos 2009, 17:09:59 »
arkadaşlar arabam şu ramazan günlerinde ben nasıl iftarda suya dalıyorsam,oda benzine öle dalıyor. ne yapmadımki herşeyi.... sonunda internetteki araştırmalarım ve bi elektronikci olarak lamda sensörünü tesbit ettim.söktüm bar bağlamışkı,karbon.temizledim aslında sağlamda görünüyor ama işte zamanla hassasiyeti kalmadığı için gerekli değerleri beyne gönderemiyor olduğunu anladım.  vw serviste 300 sensör+50 işçilik min 350tl mal oluyor. 100000 de mutlaka değişmeli bence. ben bosh servisten tanış vasıtasıyla 135tlye 4 taksit aldım. bugün kargoya verildi. ctesi kendim montajını yapıp sonuçları döneceğim. bu arada değişimi hiçte zor değil.yeterki eliniz anahtar tutsun.ben krikoyla kaldırıp hemen söktüm. katalizörden önce. bi sensör....

umarım eski bozulan parçanın üzerindeki numarayı alıpta sipariş etmişindir

Çevrimdışı polo_1.6HB

« Yanıtla #20 : 27 Ağustos 2009, 14:52:57 »
tesol arkadaşım   şase ve motor no la<rına istinaden orjinal parçasını bulup aldım. bunun aracınıza uygun olanını  tesbit edebilmek için sizde    www.lambdasensor.com    sitesinden öğrenebilirsiniz. benim araç üzerindeki  0258003478  parça no idi ama ben 0258005123 nolu sensörü aldım. gerekli bilgi paylaşımını yapabiliriz.sonuçlarımı yarın burada paylaşacağım.

Çevrimdışı polo_1.6HB

« Yanıtla #21 : 27 Ağustos 2009, 14:53:43 »
 :sevgi:  VW
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2009, 20:25:16 Gönderen: polo_1.6HB »

Çevrimdışı polo_1.6HB

« Yanıtla #22 : 05 Eylül 2009, 16:00:30 »
arkadaşlar bi sorunum daha var lambdayı değiştirdim. merak ettiğim lambda sensörünü sökünce soketi çıkarınca neden bi arıza ledi yanmadı. acaba yokmu böle bi sinyal  yada önceki sahibi iptal ettirmiş midir. eğer kandırma iptal etme dedikleri yapıldıysa bunu nasıl çözebilirim.bide arabam 214500km oldu kat iptalini yaptırmalımıyım.çekiş ve yakıt problemine oda etki edermi. teşekkürler şimdiden görüşleriniz için.

Çevrimdışı polo_1.6HB

« Yanıtla #23 : 05 Eylül 2009, 20:22:57 »
hararet göstergesi ise sabit 80lerde gibi hiç oynamıyor.   stop etme devir düşmesi gibi bi sıkıntım yok şükür  devir  rölantide 850-900 gibi çakılı maşaallah.bazen ilk boşta çalıştırdığımda 1000de duruyor biraz gidip geldikten sonra 850lere düşüyor.yani devir güzel. şimdi  bu yakıt sorunum için acaba kat iptalimi yapsam yoksa hareret müşürünümü değiştirsem hangisinin etkisi çoktur.sizce.arıza gösteren bişi yok.lambdayıda boşa değiştirdim gibi.bilemiyorum
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2009, 20:24:23 Gönderen: polo_1.6HB »

« Yanıtla #24 : 08 Eylül 2009, 20:07:22 »
hararet göstergesi ise sabit 80lerde gibi hiç oynamıyor.   stop etme devir düşmesi gibi bi sıkıntım yok şükür  devir  rölantide 850-900 gibi çakılı maşaallah.bazen ilk boşta çalıştırdığımda 1000de duruyor biraz gidip geldikten sonra 850lere düşüyor.yani devir güzel. şimdi  bu yakıt sorunum için acaba kat iptalimi yapsam yoksa hareret müşürünümü değiştirsem hangisinin etkisi çoktur.sizce.arıza gösteren bişi yok.lambdayıda boşa değiştirdim gibi.bilemiyorum

arkadaşım öncelikle hararet müşürünü değiştir gitsin zaten 30-40liralık bir parça ki al sen kendinde değiştirebilirsin çıkarıp takıyorsun sadece diğer sorun gelince ben arabamı aldıgımda kat iptali hali hazırda yapılmıştı ve bugüne kadar bir sorun çıkarmadı bana artı olarak performans getirdi ve tabi o tok güzel ses :)

« Yanıtla #25 : 24 Eylül 2009, 21:12:00 »
1-Boğaz kelebeği vag-com denilen araçla ince ayarlarına kadar girerek boğaz kelebğinin açısına kadar ayarlandı
2-Şarj dinamosu ölmek üzereymiş oda değişti
3-Hareret müşürü değiştiki can alıcı nokta
4-Lamda sensörü yeniden kontrol edildi
5-Sorun çözüldü Smiley))

Bu başlık iyi olmuş. Ellerine sağlık güzel anlatmışsın
benzer sıralamadan bende geçtim daha önce yazmıştım. Ama konu o kadar dallanıp budaklandı ve 30sayfayı geçtiği için görememişsiniz. 30sayfadan fazla sorun var mllet çözüme erişemiyor.

Benimki sadece ""Hararet müşiri değişimi+Bilgisayarla Boğaz kelebeği açısı ayarıyla çözüldü."" 1seneyi geçti rahatım. Ankarada EnderVW ni şiddetle Tavsiye ederim benim kini  o düzeltmişti. 0312 394 11 98
http://www.vwtr.net/forum/polo-bogaz-kelebegi-t707.405.html 28.sayfada yazmıştım

aynen benim sorunuda ender otomotiv çözdü endere ve vwtr ye sevgiler

« Yanıtla #26 : 24 Eylül 2009, 23:50:59 »
Merhaba,
Ben yeni üyeyim, siteyi uzun zamandır takip edip okumaya çalışıyorum benimkine benzer birkaç örnek buldum ancak sanırım araçlar hep düz vites ve devir sorunları var.Benim arabam, 2004 model  otomatik vites. Düz vitesle otomatik vites farkedermi bilmiyorum.  Dur-kalk trafikte veya lambalarda beklerken stop etme ve hareket halindeykende  gaz kesip devrin sıfıra düşmesi sorunları var. Normalde ise devirle ilgili bi sıkıntı yok.  Boğaz kelebeği temizliğini her servise gittiğimde yaptırıyorum. Sonuç değişmedi. Hatta servisim son seferde temizlemeye bile gerek görmedi. Stop etme ile gaz kesme sorunu birbirleri ile ilişkilimidir?? Ben öyle olduğunu düşünüyorum :) Sorun nüksederken araç duruyosa stop ediyor, hareket halindeyse gaz kesip devri sıfıra düşürüyor gibi geliyor bana. Araç iki yıldır bende, bir yıl önce LPG de taktırdım değişen bişey yok, aldığım günden beri bu sorun devam ediyor. İlk zamanlarda arabayı satmaya bile kalkışmıştım, ama baktım ki herkes aynı veya benzer dertlerden muzdarip, vazgeçtim.
Yardımcı olabilecekler yazarsa sevinirim..

Aracınızın boğaz kelebeğinde bir sorun olma ihtimali yüksek aynı zamanda egr dediğimiz bir parça var ondada sıkışma olursa aynı sorunları yaşamanız mümkün Benim tavsiyem ve kesin çözümü vw yetkılı servısıne gıdıp motor devrını 100 d/d kadar arttırsınlar bir daha stop etme sorunu yaşamazsınız.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2009, 00:03:55 Gönderen: Mekatronik34 »
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #27 : 25 Eylül 2009, 00:02:50 »
arkadaşlar bi sorunum daha var lambdayı değiştirdim. merak ettiğim lambda sensörünü sökünce soketi çıkarınca neden bi arıza ledi yanmadı. acaba yokmu böle bi sinyal  yada önceki sahibi iptal ettirmiş midir. eğer kandırma iptal etme dedikleri yapıldıysa bunu nasıl çözebilirim.bide arabam 214500km oldu kat iptalini yaptırmalımıyım.çekiş ve yakıt problemine oda etki edermi. teşekkürler şimdiden görüşleriniz için.
Lamda sensörü vb. arızalar için herhangi bir arıza ikaz ışıgı koyulmadıgı için yanmıyordur :) Polo 1.4 16v lerde var arıza ıkazı diğerleri kara düzen.Ayrıca lamda sensörünün bu kadar çok bozuk arızalı yok ole bole sozlerini bu forumda duydum ...Ben 15 yıldır vw yetkılı servıslerınde çalıştım en fazla 2 defa değiştim o sensörü Neden çünki arıza yapmıyor lamda sensörü adı üzerinde sensör yani algılayıcı yani haberci onun görevi bişeyleri haber vermek motorda yakıtın tam yanmamasını haber veren parçadır onun gorevi arızayı bildirmektir bazı cahil cühela piyasa ustalarıda aaaa zengin karışım demiş lamda arıza vermiş aaa fakir demiş yok yok kesin lamda sensörü der değiştirir baktı olmadı çaktırmadan bi avans ayarı yapar işte oldu der iş biter sizde verdiğiniz 350 lirayı helal eder çıkarsınız.
Arkadaşlar Araçlarınızın lamda sensörleri sağlam düşün bu parçanın yakasından Motorlarınızda ayar bozuklukları var özelliklede polo 1.6 AEE MOTOR KODU olan arkadaşlar boğaz kelebeği avans ayarı sizin tek derdiniz bu gerisi yalan demedi demeyin  .....
Dikkat ısırır !!!