Gönderen Konu: Polo Klasik Değişik Bir sorun  (Okunma sayısı 8306 defa)

Çevrimdışı nickneyime

• Profili Görüntüle
Polo Klasik Değişik Bir sorun
« : 08 Şubat 2010, 09:11:03 »
kolay gelsin. 97 polo klasik 100 bg kullanıyorum. benim arabanın sıkıntısı: sabahları seyir halinde iken soğuk günlerde özellikle ilk harakette araba ısınasıya kadar, arabanın bütün göstergeleri (hararet devir hız benzin.) sıfırlanıyor. 1. vitesten 2'ye geçtim diyelim. 2. viteste 3bin devire yaklaşınca bırakıyor kendini göstergeler. çalışması durmuyor ama, bir müddet boşa aldığımda göstergeler kendine geliyor. 4-5 km yol yaptığımda hararet çizgisi 70'e anca bi zahmet geliyor. hafat sonu özellikle denedim yaklaşık 100 km yol yaptım. ilk 10 km'de hep yaptı bunu. sonra düzeldi.

- termostadı değiştirdim. sorun devam ediyor.
- aküm yeni. şarj dinamosundan yaparmı böyle birşey?
- arabayı 3-5 dak harakete geçmeden çalıştırsam mı?

bu konu kafamı çok rahatsız etmeye başladı. ne tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Klasik Değişik Bir sorun
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2010, 10:46:23 »
Eğer akün yeniyse şarj dinamosuna baktır derim elektriksel bir arızan var belli göstergeler sonradan geliyorsa şarj durumun var demektir sarj dinamona bakım yaptır ama sakın orjinal parça almaktan kaçınma yoksa yaptığın masraf bir işe yaramaz ama belkide akünde arızalı olabilir akünün markası ne?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı nickneyime

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2010, 16:43:35 »
marka çelik akü, 6 aylık. şimdi bir de benim arabada hava yastığı düğmesi yanıyor. hatayı sildirdiğimde tekrar yanıyor. hata kodu olarak yüksel voltaj diyor. şimdi bu iki hata aynı sebepten kaynaklansa sanırım şarj dinamosu yüksek dolum yapıyor. böyle birşey mümkün mü acaba? şarj dinamosunda yüksek voltaj olursa çözümü nasıl olur?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2010, 19:29:03 »
marka çelik akü, 6 aylık. şimdi bir de benim arabada hava yastığı düğmesi yanıyor. hatayı sildirdiğimde tekrar yanıyor. hata kodu olarak yüksel voltaj diyor. şimdi bu iki hata aynı sebepten kaynaklansa sanırım şarj dinamosu yüksek dolum yapıyor. böyle birşey mümkün mü acaba? şarj dinamosunda yüksek voltaj olursa çözümü nasıl olur?
Şarj dinamosu yüksek voltaj üretirse akünün içindeki asit,suyuda bitirir haliyle akünde arıza yapar en yakın zamanda bi baktır eğer yüksek voltaj üretiyorsa büyük ihtimalle şarj dinamosunun diotlarındandır buda pahalı bişey değil ama orjinalini almayı unutma ben sana illaki şarj dinamosundan demiyorum olabilir diyorum unutma önce elektrikçiye git ölçtür aracının 14V şarj vermesi gerekiyor veya 14.... küsüratlı bi rakam onlar zaten gerekeni söyler  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı pastacı__006

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2010, 17:43:38 »
merhaba
benim bi önceki arabamda
buna benzer bir sorun vardı
hararet kendi kendine biyükseliyordu bir düşüyordu farları açıyordum yükseliyordu söndürüyordum azalıyordu falan
bende termostatı değiştirdim göstergelere baktım düzelmedi en sonunda bir elektrikçiye götürdüm arabayı
15 dakikada her seyi düzelti ve bana motorda şase oldugunu söyledi ve ondan sonra bu sorunu hiç yapmadı
saygılar...

Çevrimdışı nickneyime

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2010, 08:21:15 »
evet bu da çok mantıklı...

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2010, 11:12:52 »
benim araba'da sadece hararet göstergesi inip inip inip çıkıyordu. sorun hararet müşirindeydi...
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg