Gönderen Konu: Polo Classic Titreme, Stop etme ve Rolanti Problemi  (Okunma sayısı 40558 defa)

Çevrimdışı hegunduz

•  
    • Profili Görüntüle
Polo Classic Titreme, Stop etme ve Rolanti Problemi
« : 18 Kasım 2008, 13:46:35 »
99 Model Polo Classic 120bin km de. Arabamda titreme problemi var, araba su motoru gibi çalışıyor belirgin bir titreme var. Birde Vitesi boşa attıktan sonra ya hemen stop ediyor yada Rolanti 500 ila 1500 arası gidip geliyor sonrada ya stop ediyor yada normale dönüyor. Bir de bazen 2500-3000 arası gaz yemiyor. Arac lpg li. Ustanın birisi Lpg takılırken beyin arızalanmış, beyni değişmeli diyor. Diğeri boğaz kelebek ayarı falan yaptı ne rolantiyi, ne  stop etmeyi ne de titremeyi kesemedi. Arabanın kullanımı falan çok rahat ama bu sorunlar hem yakıtı artırıyor hemde durmadan stop edince insanın hevesini kırıyor. Bilgisi ve fikri olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim...

Kısaca Arabada ki Problemler;
1) Titreme
2) Rolanti gidip gelmesi
3)Stop Etme

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Classic Titreme, Stop etme ve Rolanti Problemi
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2008, 15:06:21 »
99 Model Polo Classic 120bin km de. Arabamda titreme problemi var, araba su motoru gibi çalışıyor belirgin bir titreme var. Birde Vitesi boşa attıktan sonra ya hemen stop ediyor yada Rolanti 500 ila 1500 arası gidip geliyor sonrada ya stop ediyor yada normale dönüyor. Bir de bazen 2500-3000 arası gaz yemiyor. Arac lpg li. Ustanın birisi Lpg takılırken beyin arızalanmış, beyni değişmeli diyor. Diğeri boğaz kelebek ayarı falan yaptı ne rolantiyi, ne  stop etmeyi ne de titremeyi kesemedi. Arabanın kullanımı falan çok rahat ama bu sorunlar hem yakıtı artırıyor hemde durmadan stop edince insanın hevesini kırıyor. Bilgisi ve fikri olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim...

Kısaca Arabada ki Problemler;
1) Titreme
2) Rolanti gidip gelmesi
3)Stop Etme

Aramıza hoş geldin boğaz kelebeği mağduru  :saskin:

Çevrimdışı hegunduz

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2008, 15:26:43 »
Aynı problemler mi var sende de Erol Demir? Var ise çözebildinmi?

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2008, 16:03:40 »
Aynı problemler mi var sende de Erol Demir? Var ise çözebildinmi?
Saydığın problemler tipik Boğaz kelebeği sorununu anlatıyor. Ustan boğaz kelebeğine ayar yaptığında temizliğinide yapmışmıydı.
LPG yenimi takıldı, yoksa önceden de vardı ama böyle problemlerin yokmuydu.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2008, 17:19:16 »
buji ve kablolarını kontrol etmeyi unutma. hatta boğaz kelebeğinden çok bana distributor-buji-buji kabloları sorunu gibi geldi. oksit yapmış olabilir kablolar.

Çevrimdışı hegunduz

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2008, 17:46:13 »
Erol Demir,

Evet boğaz kelebeği ayarı yapıldığında temizliğide yapılmıştı. Aldığımda üzerinde LPG vardı, ama böyle bir sorun yoktu arabada.

Dangerfield,

Bujileri değiştirdik, kablolarıda kontrol etti usta hatta distributor olabilir dedik distributorü çıkma ile denedik yine olmadı.

Şu an için bi çözüm bulamadık.

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2008, 18:19:43 »
Bence boğaz kelebeğini birde sen sökmeden üstünden temizle... bunu tüy bırakmıyacak bir bez ve parça temizleme sprayi ile yapabilirsin.. Tertemiz gözüken bir boğaz kelebeğimi kayınbirader yeniden temizleyince sorun çözülmüştü.
LPG'li olmasaydı bir de benzine temizleyici katkı maddesi koy diyecektim ama...

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2008, 18:21:33 »
Carbon Clean yaptırmanında titreme problemlerini giderebileceğini söylüyorlar ama bu konu hakkında bilgim yok.

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2008, 20:53:44 »
Benim otomatik vites 99 model polo hb var. bende de stop etme, titreme var ve devir rölantide 400 ile 1000arası gidip geliyor daha sonra da stop ediyor. bana denilen bujinin yağ bağlamasından dolayı 4 silindirin 1 tanesinin çalışmadığı. bu yüzden motorun indirilip temizlenmesi gerektiği.
sizce bu bir tuzak mı, gerceklik payı var mı?

Çevrimdışı ertuğrul71

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Aralık 2008, 13:48:20 »
mrb arkadaşlar bende yeni katıldım.benim aractada aynı sorun başladı hemde dün bakalım bi ustaya gösterelim benim usta ne diyecek sonucu yazarım.

Çevrimdışı outro

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2008, 05:40:14 »
Benim otomatik vites 99 model polo hb var. bende de stop etme, titreme var ve devir rölantide 400 ile 1000arası gidip geliyor daha sonra da stop ediyor. bana denilen bujinin yağ bağlamasından dolayı 4 silindirin 1 tanesinin çalışmadığı. bu yüzden motorun indirilip temizlenmesi gerektiği.
sizce bu bir tuzak mı, gerceklik payı var mı?

Aracıma ultrasonic buji takmıştm ve 2 ay sonra aynı bu sorunları yaşadım. Aracım teklemeye başlamıştı bi türlü sorunu anlayamıodm.. 3. vitesle 70 yapıyodu sanki aracı bişi tutuyodu.. sonra makineye bağlattm aracı ve ateşleme bobininde arıza olduğunu gösterdi.. bide buji kablolarını ölçtüler ve kablolarında eridiğini anladılar. Bu tür sorunlar ya ateşlemeden yada aracın düzenli yakıt yakamamasından kaynaklanıyor. mutlaka distribitörü bujileri ve buji kablolarını kontrol ettirin..
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı muraterdem58

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2009, 13:16:27 »
arkadaşlar stop etme sorunu ben de çok yaşadım ama çözdük...
öncelikle lambda sensörü çalışmadığı için yapıyor bunu... ama lambda sensörünü değiştirmeden önce beyin tamiri yapan bir yere gidin ben lambda yı 150 tl ye değiştirdim yine de çalışmıyor gibi görünüyordu sonra beyin tamircisi halletti.. lambdayı boşuna mı değiştirdik bilmiyorum sonuçta 250 tl ye araba süper oldu...
ankara için yer tavsiye edebilirim....

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2009, 13:38:01 »
İyi bir elektronik bilen ustaya yada yetkili servise gidip çalışmayan parçaları bilgisayarda test ettirin.
*Lambda ise Bosh car larda ucuza takıyorlar
*Hararet müşirinin otomobilin anormal çalışmasında çok etkisini gördük. 30-35tl değişmeyeli 1seneden fazla oldu ise o denenebilir. Çünkü adi parça arıza göstermiyor aracı sürekli titretiyor(stop etmeler sarsıntıların en çnemli nedenlerinden)
*buji-buji kablosu-distribütör bitikse değişmeli(en son denenmeli bence pahalı olur orj. takılmalı)
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2009, 20:00:09 »
arkadaşlar bu boğaz kelebeğinin kaç km de bir temizlenmesi lazım?
Araba binmek içindir..