Gönderen Konu: Polo classic su eksiltme sorunu  (Okunma sayısı 10444 defa)

Çevrimdışı alonefanky

• Profili Görüntüle
Polo classic su eksiltme sorunu
« : 23 Mart 2014, 17:25:53 »
Arkadaşlar merhaba ;
Yaklaşık 2 ay önce 2001 Model 1.6 Polo Classic ile aranıza katıldım. Aracıma Atiker sıralı LPG takılı. Aracı aldıktan sonra yağı, yağ filtresi, hava filtresi falan değiştirdim. Usta genel bakımıda yaptı kontrol etti taş gibi bişeyi yok dedi.

Geçen haftaya kadar aracımı sorunsuz kullandım. Fakat geçen hafta hararet ışığı yandı fakat hararet göstergesi 90 daydı. Suyuna baktım bitmiş. 2 litre kadar su ekledim. Işık söndü. Bugün ise eve geldiğimde motordan ses geliyordu kaputu açtım baktım su kaynatıyo ve su taşıyo. Işık falan yanmıyo hararet ise 90 da. 2 litre kadar su ekledikten sonra rolantide bekledim. Yaklaşık 1 dakikada bir su kaynıyo biraz taşınca fan devreye giriyor ve düzeliyo. Bu durum tekrarlanıyo sürekli. Sonra tekrar su koydum. Aracımın yağı falan normal.

Acaba nedeni ne olabilir? Ustaya götüremedim bugün pazar. Götürsemde bana durduk yere sağlam parçaları değiştittirir diye korkuyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: Polo classic su eksiltme sorunu
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2014, 23:22:47 »
Durdugu yerde su damliyor mu yere? LPG tesisatinin etrafina bir bak. Arac sicakken kolay kolay kacagi tespit edemezsin

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı alonefanky

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2014, 20:00:11 »
Hocam bugün ustaya götürdüm. Sorun kapaktaymış. Eskidiğinden dolayı hava kaçırıyor ve gerekli basıncı sağlamıyormuş. Oda fanın geç açılmasına sebep oluyor ve kaynamadan dolayı su eksiltiyor.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Polo classic su eksiltme sorunu
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2014, 15:12:01 »
Hocam bugün ustaya götürdüm. Sorun kapaktaymış. Eskidiğinden dolayı hava kaçırıyor ve gerekli basıncı sağlamıyormuş. Oda fanın geç açılmasına sebep oluyor ve kaynamadan dolayı su eksiltiyor.

Antifriz kullanmıyor musunuz ?
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı alonefanky

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2014, 15:17:02 »
Hayır kullanmıyorum. Önümüzdeki ay triger setini değiştircem o zaman koymayı düşünüyorum ama..

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2014, 16:28:00 »
Hayır kullanmıyorum. Önümüzdeki ay triger setini değiştircem o zaman koymayı düşünüyorum ama..

Aman hocam yapmayın öyle şeyler. Motoru hem paslanmaya hem de kireçlenmeye açık halde bırakıyorsunuz. Bir an önce antifriz koymanızı tavsiye ederim.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı makin64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2014, 21:44:59 »
Hocam aynı sorunları bende yaşadım. ALLAH tan iyi bir ustam var. Araçta su eksitmesinin nedenleri olarak usta tüp beyninde su kaçagı var dedi ve düzeltti ikinci sorun ise radyotöe tıkalıymış onun temizlenecegini söyledi radyotörün tıkalı olması sebebiyle hortumlarda şişme yapıyor bende gördüm. daha sonraki sebebp ise üst kapak conta ve orta kapak conta kaçırıyormuş taşlanacak  yani su yagaın içine karışıyormuş buda düzeltilecek motorun hava alması su oksijenle temas edince kaynama yapıyor senin sorunun bu olsa gerek sana yaz kış antifiriz kullanmanı tavsiye ederim kesinlikle zor durumda kalmadan su koyma  ve araca hararet yaptırısan eger su kapagını sıcakken açma açarsan oksijenle temas eden su kaynar ve jontalrı yakarsın  kısacası ben jontayı yaktım bu sorunlarda bu sebebple başıma geldi   aracım polo clasic 2000 1.6

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Mart 2014, 22:10:08 »
VW nin klasik sorunu şu termostatlı kapaktır. İşi bilmeyen bi ustaya denk gelirseniz aracınızın contası yanmış bile der :D
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı alonefanky

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt: Polo classic su eksiltme sorunu
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2014, 18:25:17 »
VW nin klasik sorunu şu termostatlı kapaktır. İşi bilmeyen bi ustaya denk gelirseniz aracınızın contası yanmış bile der :D

Aynen kardeşim. Cuntası yanmış dediler :) Yedim mi? Yemedim :)