Gönderen Konu: Polo Classic stop etme sorunu!!acil lütfen  (Okunma sayısı 10604 defa)

Çevrimdışı vetra_gt

• Profili Görüntüle
Polo Classic stop etme sorunu!!acil lütfen
« : 07 Aralık 2012, 16:45:45 »
Merhaba arkadaşlar benim 98 model polo classic aracım var 1600 motor 100 beygir AFT motor.Aracımda kronik stop etme sorunu var.Boğaz kelebeğini değiştirmeden önce ışıklara geldiğimde araç yavaşladıgında yolda giderken aniden stop ediyordu ve ilk marşta araba çalısmıyordu.Serviste boğaz kelebeği dediler değiştirdim yolda giderken stop etme sorunu kalktı.Fakat araba bazen 10 15 km gidip stop ettikten markette alıs veriş yaptıktan sonra kontoğa bastıgımda marş almıyor nedense elektrik panosundaki roleleri oynayınca çalısıyor ama.bunu servise söyledim yakıt pompası rolesinin arızalı oldugunu söylediler onuda değiştirdim 30 numaralı role hemde orjinaliyle almanyadan geldi parça taktık ilk 2 hafta iyiydi sonra yine aynı sorun bazen sabahları kontaga bastıgımda yine çalısıp hemen stop etme sorunu devam etti.Araba çalısıyor ayagını gazdan çektin mi bi anda stop ediyor.Halen sigorta panelindeki roleleri oynadım mı düzeliyor.Araba çalıstıktan sonra yolda giderken stop etme sorunu ortadan kalktı ama.Bu sorunu çözemediler bi türlü elektrik panosu komple söküp dağıttılar hiç bir sorun olmadıgını söylediler lamb sensörüne baktılar ondada sorun yok dediler.Yakıt pompasında sorun yok dediler.Trigeri ateşleme bobini bujileri herşeyi orjinaliyle değişti hala aynı sorun devam ediyor.Beynindendir dediler 5 tane beyin denediler hala aynı birtürlü bulamıyorlar sorunu kafayı yiyecem artık neden yapabilir bunu sizden yardım almak istedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim

Çevrimdışı Creasy

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Classic stop etme sorunu!!acil lütfen
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2012, 20:46:17 »
arkadaşım öncelikle geçmiş olsun yapılacakların hemen hemen hepsini yapmışsın genelde AFT motorlu pololarda bu bir sorun benim eski polomda 97 AFT motorluydu ateşleme bobiniyle işi çözdüm bana kalırsa arkadaşım ateşleme bobinine giden kabloda problem olması olassı ihtimal krık veya kopuk kabloda distribitöre baktır çatlak olması yada oksit yaptığı durumlarda bunu yapabilir. akü zayıfsa yapabilir birde araç benzinliyse enjektörlere baktır pislik topladıysa bunu yapar.... inşallah işine yarar geçmiş olsun...

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2012, 23:45:28 »
Merhaba arkadaşlar benim 98 model polo classic aracım var 1600 motor 100 beygir AFT motor.Aracımda kronik stop etme sorunu var.Boğaz kelebeğini değiştirmeden önce ışıklara geldiğimde araç yavaşladıgında yolda giderken aniden stop ediyordu ve ilk marşta araba çalısmıyordu.Serviste boğaz kelebeği dediler değiştirdim yolda giderken stop etme sorunu kalktı.Fakat araba bazen 10 15 km gidip stop ettikten markette alıs veriş yaptıktan sonra kontoğa bastıgımda marş almıyor nedense elektrik panosundaki roleleri oynayınca çalısıyor ama.bunu servise söyledim yakıt pompası rolesinin arızalı oldugunu söylediler onuda değiştirdim 30 numaralı role hemde orjinaliyle almanyadan geldi parça taktık ilk 2 hafta iyiydi sonra yine aynı sorun bazen sabahları kontaga bastıgımda yine çalısıp hemen stop etme sorunu devam etti.Araba çalısıyor ayagını gazdan çektin mi bi anda stop ediyor.Halen sigorta panelindeki roleleri oynadım mı düzeliyor.Araba çalıstıktan sonra yolda giderken stop etme sorunu ortadan kalktı ama.Bu sorunu çözemediler bi türlü elektrik panosu komple söküp dağıttılar hiç bir sorun olmadıgını söylediler lamb sensörüne baktılar ondada sorun yok dediler.Yakıt pompasında sorun yok dediler.Trigeri ateşleme bobini bujileri herşeyi orjinaliyle değişti hala aynı sorun devam ediyor.Beynindendir dediler 5 tane beyin denediler hala aynı birtürlü bulamıyorlar sorunu kafayı yiyecem artık neden yapabilir bunu sizden yardım almak istedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim

Aynı sorun bende de var. Distribütörü temizledim son 1 haftadır stop sorunu yaşamıyorum ancak bugün 2 saniye yolda giderken stop etti tekrar düzeldi.

1.Bobin ve bobine giren-çıkan kablolar
2.Distribütör
3.Krank Sensörü

Şuan hiçbir parça değişimi yapmadım ancak bir daha yolda kalırsam ateşleme bobinini ve buji kablolarını değiştirecem. Yine sorun düzelmezse distribütör kömürü değişecek  sonra da krank sensörü  :-\

Aracım 132bin kmde.

Çevrimdışı KONYALI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2012, 09:22:44 »
Arkadaşlar Sigortaların yanında Role ler var ilk onlara baktırın derim. Ben beyinde dahil değiştirdim sorun rolede çıktı .