Gönderen Konu: Polo Classic Direksiyon Sertleşmesi  (Okunma sayısı 8998 defa)

Çevrimdışı bir yolcu

• Profili Görüntüle
Polo Classic Direksiyon Sertleşmesi
« : 16 Nisan 2012, 16:50:27 »
Merhaba Arkadaşlar

98 model 100 lük Polo Classic aracımda direksiyonu çevirirken sona gelmeden sanki takılıyormuş gibi dönmeye başlıyor ve direksiyon olması gerekenden biraz daha sert durumda. Yolda giderken direksiyon toplamada falan sorun yok. Hidrolik yağı eksiltmiyor. Bahsettiğim dönerken sanki takılıyormuş gibi olan durumda araç sabit dururken ilk manevra öncesi oluyor sadece. Benim aklıma direksiyon pompası sorunu gibi geldi ama sizce neden olabilir. Ve maliyeti ne olur.
Sen YOLCU Bu Yalan Dünya Hancıdır...

Çevrimdışı fmdural

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo Classic Direksiyon Sertleşmesi
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 23:15:53 »
Rot başlarını bi yağlat kardeş. Şırıngayla yağ sıkman gerekiyor.

Çevrimdışı bir yolcu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2012, 10:46:01 »
Sanırım sorunun bir kısmını çözdük
Sanayide arkadaşım olan bir ustaya sormuştum bakalım dedi.
İncelerken direksiyon kayışının eskiyip görevini tam yapmadığını farkettik. Değiştirdik ve sanki takılıyor göbi dönüyor dediğim olay bitti.
Fakat sertlik halen devam ediyor kutuda sorun yok aklıma gelen başıma geldi sanırım. Direksiyon pompası sorunlu dedi ustada % 80 ihtimal.
Acaba çıkma parça işimi görürmü veya yenisi kaça patlar bize onu araştıracam artık

Çevrimdışı oakbay

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2012, 12:05:42 »
aynı sorunnu bende yaşıyorum direksiyon yağı tam ama direksiyonda sertlik var sebebini bir türlü bulamadım usta normal diyor. ama önçeden böyle değildi. bilen varsa yardımcı olsun :)

Çevrimdışı bir yolcu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2012, 11:02:11 »
Direksiyon kutusunda sorun olsa yağda eksiltme yapar demişti usta. Diresiyonu araç sabitken çevirdiğinde bariz belli olan bir ses yapıyorsa direksiyon pompasından olması muhtemeldir. Bunlar bana ustanın söyledikleri.