Gönderen Konu: Boğaz Kelebeği temizliği sonrası motorun hiç çalışmaması  (Okunma sayısı 31139 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
simyacı git o bosch servisine söyle boğaz kelebeğini söküp siyah kapağını açsın potansiyometreleri bir güzel kontak cleaner sıkıp temizlesin sonra takıp adaptasyon yapsın düzelecektir.

buda işe yarıyormuş orada gres yağ gibi birşey birikiyormuş geçmişte okumuştum
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı simyaci1

• Profili Görüntüle
Yok ne yazık ki bu da çözüm olmadı. Potansiyometrelerde bişey yokmuş. Kelebek hala adaptasyonu kabul etmiyor.
Yolda giderken kendi kendine gaz veriyor ve rölanti 830'lardayken 1000 lere çıktı.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
valla ne diyeyim getir bana adam ederim ben onu diyeceğim ama temizlikle nasıl bozulur anlamadım açıkcası yeni aldım demiştin kelebeği istersen aldığın yere bir sor garantiden değiştirebiliyorlarmı? bi ihtimal belki değiştirirler.

Çevrimdışı simyaci1

• Profili Görüntüle
Yok daha alırken adam bunun garantisi yok demişti. Faturasıyla elimde kaldı. 420 lira uçtu galiba...
Bahtsız bedevi olayı oldu benimki galiba.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
gitti gidiyordan filan satmayı denersin. Bide hararet müşirine baktır hatta 2yıldır değişmediyse direkt değiştir.

Çevrimdışı simyaci1

• Profili Görüntüle
Motorumdaki sorunlardan dolayı hararet müşirini iki ay önce değiştirmiştim. Kelebeğim kendine kendine gaz vermeyi çok sevdi. Yolda giderken debriyaja bastığımda ya da kısa da olsa boşa atınca nefes alır gibi devir boyuna 900-1700 arasıdan gidip geliyor.
Aslında bir soruma cevap alamadım. Burdaki (gemlik) bosch servisi adaptasyonu yapamadı. Ayarın sonunda kelebek takılı kalıyor ayarı bitiremiyor. Acaba bosch servisindeki bosch diagnostik programı mı yapamıyor. Normal VW servisinde başka bir program mı kullanıyorlar? Eğer öyleyse orda adaptasyon yapılabilir mi?
Sizce Bursaya adaptasyona gideyim mi?
« Son Düzenleme: 12 Mart 2010, 15:42:38 Gönderen: simyaci1 »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
bilmiyorum ama yetkili sevise git daha ucuza çıkarsın bu şekilde çok yakıt yer

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
Bence yetkili servise mutlaka git. Vagcomda boğaz kelebeği sorunları çıkıyor bildiğim kadarıyla. Ama yetkili servis adaptasyonla sorunu çözemezse, parçanın arızasının ne olduğunu öğrenip güvendiğim bi özel servise git. Çünkü yetkili servis genelde tamir edilebilecek bile olsa parçayı değiştirmeye gidiyor. Emin olmadan değiştirme yani. Çünkü kelebek bozulmuş değil de arızalanmış gibi görünüyor. Tamir edilebilir sanki?
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı aloha2003

• Profili Görüntüle
Ynt: Boğaz Kelebeği temizliği sonrası motorun hiç çalışmaması
« Yanıtla #22 : 30 Nisan 2010, 15:20:35 »
Simyacı ne yaptın? problem çözüldü mü ?son durumu yazarsan bizide bilgilendirmiş olursun.

Çevrimdışı faruk60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Mayıs 2010, 09:42:33 »
Aynı sorun bendede var,aracın rölanti motorunu değiştirdim,bu düzensizlik başladı,şimdi ustam boğaz kelebeğindeki kelebek motorumu ne varmış 4 girişli onu değiştireckmiş,parçanın numarasını aldı arıyodu, şu an araç ne alemde bilmiyorum,ama değişimden sonra gelişmeleri yazarım,servise götürdüğümde 800 tl komple boğaz kelebeğini değiştireceğini söylemişti ama sanayideki ustam parçalarda buluyo arızayı bakalım hayırlısı.araç 95 model hb.

Çevrimdışı 07NKN08

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Mayıs 2010, 10:03:44 »
Simyacı Volkswageni de Forumuda Terketmiş Sanırım :) Sinema gibiydi okumak. Umarım Hakkında Hayırlısı Olmuştur...
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2010, 11:15:14 Gönderen: SPoRTeXHauST »
http://img709.imageshack.us/img709/8803/poloy.jpg

1995 Polo 1.6 VW  Cumhur UYSAL Alanya / ANTALYA A RH +

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Mayıs 2010, 11:58:46 »
benzer şikayet  b.kelebegini değiştirmeden bende  de oluyordu.distribütör e de baktırın derim

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Mayıs 2010, 11:59:58 »
rolan
Aynı sorun bendede var,aracın rölanti motorunu değiştirdim,bu düzensizlik başladı,şimdi ustam boğaz kelebeğindeki kelebek motorumu ne varmış 4 girişli onu değiştireckmiş,parçanın numarasını aldı arıyodu, şu an araç ne alemde bilmiyorum,ama değişimden sonra gelişmeleri yazarım,servise götürdüğümde 800 tl komple boğaz kelebeğini değiştireceğini söylemişti ama sanayideki ustam parçalarda buluyo arızayı bakalım hayırlısı.araç 95 model hb.

rolanti motoru bçkelebeği üzerinde ki parcaymış ayrı satılmıyor muş çıkma belki...degmez direkt yenileyin kelebeği allaha şükür süper gidiyor