Gönderen Konu: Ön koltuklardaki boşluklar (resimli anlatım)  (Okunma sayısı 5988 defa)

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
Ön koltuklardaki boşluklar (resimli anlatım)
« : 18 Nisan 2012, 13:07:08 »
arkadaşlar ön koltuklarda hatırı sayılır boşluklar vardı eğer kendine güvenen varsa koltukları sökerek işaretli parçaları değiştirip kendiniz rahatlıkla yapabirsiniz hem boşluklar kaybolacak hemde koltuğun rahatlıkla ileri geri gitmesini sağlayabilirsiniz parça çok ucuz koltuğun altında kalan sabit kaçuğun tanesi 4 tl kızakların içinde hareket eden parçalar ise tanesi 1.5 tl inşallah yüklediğim resimler yardımcı olur

Çevrimdışı ayyıldızteam

• Profili Görüntüle
Ynt: Ön koltuklardaki boşluklar (resimli anlatım)
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2012, 10:05:52 »
anlatım güzel kardeşim benim sağ koltulta çok boşluk var yanlız parçaları nerden temin ettin peki yapılmıcak bişiy değil gördüğüm kadarıyla hallederim sanırım... :D :D :D
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2012, 10:52:23 »
Paylaşım için teşekkürler. Bende kontrol edeyim. Bakalım değişmesi gerekiyor mu ?  :tamamdir

Çevrimdışı tornspy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2012, 11:00:02 »
benim koltuklarda fena boşluk var.yerinden çıkmış gibi dediginiz gibi bir bakayım ama oralardan mı sökülüyor koltuk.parçaları nerden alabiliriz isimleri nelerdir.teşekkürler
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2012, 11:01:09 Gönderen: tornspy »

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2012, 11:09:13 »
Bu bahsedilen boşluk, dur kalklarda yada gaza, frene basınca tık tık şeklinde gelen ses mi?
Benim araçtada aynı sıkıntı var, ben sebebi içinden kopan yay(kronik sorun) nedeniyle geliyor sanıyordum

Çevrimdışı tornspy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2012, 11:41:15 »
benim koltuklarda fena boşluk var.yerinden çıkmış gibi dediginiz gibi bir bakayım ama oralardan mı sökülüyor koltuk.parçaları nerden alabiliriz isimleri nelerdir.teşekkürler

Çevrimdışı tornspy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2012, 14:55:25 »
koltukların sökülmesi hakkında bilgisi olan varsa bilgi verebilirmi.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2012, 09:58:42 »
arkadaşlar koltukların sökülmesi çok basit koltukları geriye tam çektikten sonra alttaki mekanizmanın en önünde sabitleme vidasi var (koltuk geriye kaçmasın diye) o vidayı söküp koltuğu az daha geri çekince kotuk yerinden rahatlıkla çıkıyor. Koltuğu sökünce kızakların üzerindeki yıpranmış parçaları görürsünüz zaten (resimdeki işaretli dikdörtgen şeklindeki beyaz parçalar) o parçanın eskisini söküp herhangibir vw acentasına götürürseniz size temin edebilir ayrıca koltuğun üzerinde hareket ettiği kauçuk var oda resimde işaretli, koltuğu söktükten sonra arcın üzerinde kalan parçada sabitlenmiş olan, onuda değiştirin, koltukları sökerken yaptığınız işlemleri tam tersinden biraz itinalı şekilde sabırla yavaş yavaş yaparsanız rahatlıkla takarsınız ( kızakların içindeki pislikleri temizledikten sonra hafiçe yağlatıp öyle takın). Şu anda benim aracımın içinde ses falan kalmadı koltuklarda çok rahat çalışıyor ve c.tesi vizedende kusursuz geçtim koltuklarada bakmışlar yani çok güzel oldu arkadaşlar kendiniz yapamasanız bile bi döşemeciye yaptırabilirsiniz parça 15 tl işçilik 40 tl ye hallettim ben eğer bu kadar kolay olduğunu bilseydim 40 tl cebimde kalırdı. bende teşekkür ederim arkadaşlar inşallah faydası olmuştur.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2012, 10:29:51 »
Ek bilgi olsun ;
Koltuk fiberinin orjinalini alın. Yan sanayiler de çok çabuk yıpranıyor.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."