Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ön kapıların soğukta açılmaması.... ::)  (Okunma sayısı 6023 defa)

ön kapıların soğukta açılmaması.... ::)
« : 10 Şubat 2012, 20:53:48 »
slm arkadaşlar polo classıc aracım kış geldiğinden beri özellikle çok soğuk olan şu günlerde sabahları kapılarını açamıyorum ön kapıları arkalar ve bagaj problemsiz açılırken ön iki kapı bi türlü açılmıyo eğer şaş kaza açılmışsa bu seferde kapanmıyo donma mı yapıyo nedir anlamadım sıcak suyla açıyorum 1 haftadır öleki artık sabah binip biyere gitmeye korkar hale geldim dicem şu ki pololarda bu iş kronikmidir yoksa benim aracımın ön kağı kilitlerimi bitti acaba bu sorunlarla karşılaşan arkaşadaşlar yazarlarsa sevinirim çok şükür başka derdi yok kapılar deli edecek beni ya.... :-[ :-[ :-[ :-\
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
Ynt: ön kapıların soğukta açılmaması.... ::)
« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2012, 03:03:32 »
arkadaşım o sorun kronik ama anladığım kadarıyla biracda sen kronikleştirmişsin çünkü aynı problem ilk ayaz gecede bendede oldu bir gün ewwelinden yıkamıştım aracı, fitillerimi kurutmuştum fitiller yapışmadı ama anahtar deliğinden ve küçük cam aralarından kapı içine damla sular girerek mekanizmayı nemlendirmiştir eminim ve sonuç açma düğmesine bastığımda kapı kilitleri yyukarı kalkıyor ama kapılar açılmıyordu. arka kapıdan girdim aracı çalıştırarak içerden saç kurutma makinası ilede dışardan iyice ısıttım kapılar açıldı tüm kapıları wd-40 la yağladım anahtar deliğinden içeri bolca sıktım, kilit mekanizmasına gitmesi için kilitlenen bölgelerede sıktım sorun kalmadı en ayaz gecede bile rahatlıkla açılıyor. bu arada fitiller için hem besleyici hem don önleyici silikon sprey aldım şiddetle tavsiye ederim...
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2012, 09:45:21 »
fitillere silikon sprey, mekanizmaya wd-40   :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2012, 16:25:45 »
arkadaşım o sorun kronik ama anladığım kadarıyla biracda sen kronikleştirmişsin çünkü aynı problem ilk ayaz gecede bendede oldu bir gün ewwelinden yıkamıştım aracı, fitillerimi kurutmuştum fitiller yapışmadı ama anahtar deliğinden ve küçük cam aralarından kapı içine damla sular girerek mekanizmayı nemlendirmiştir eminim ve sonuç açma düğmesine bastığımda kapı kilitleri yyukarı kalkıyor ama kapılar açılmıyordu. arka kapıdan girdim aracı çalıştırarak içerden saç kurutma makinası ilede dışardan iyice ısıttım kapılar açıldı tüm kapıları wd-40 la yağladım anahtar deliğinden içeri bolca sıktım, kilit mekanizmasına gitmesi için kilitlenen bölgelerede sıktım sorun kalmadı en ayaz gecede bile rahatlıkla açılıyor. bu arada fitiller için hem besleyici hem don önleyici silikon sprey aldım şiddetle tavsiye ederim...
tşk edr. arkadaşlar bu gün yaptık uygulamayı kapılar baya rahatladı bakalım bu gece ne olacak sabah kalkıp denicem inş düzelir.... :) :) :) :)
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2012, 09:58:42 »
bendede aynı sorun vardı wd-40 işi çözdü şimdilik, -20 gördüm bi sıkıntı olmadı