Gönderen Konu: Ön cam buğulanması  (Okunma sayısı 18791 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ön cam buğulanması
« Yanıtla #14 : 27 Aralık 2009, 13:59:41 »
ben sorunun camla veya kaloriferle alakalı olduğuna inanmıyorum,aracım kaza yapınca camı değiştim sıfır camda yine aynı sorun var kaloriferim de canavar gibi üflüyor,tek yolu klimayı açmak,klimayı biraz çalışıtırın ve buhar yok olsun,bir de buğu gidericiler var,aldım kullandım işe yarıyor 5tl bir fiyatı var.
camın takılması çok önemli eğer camı takarken doğru yapıştırıcı ve gerekli miktarda kullanılmazsa buğu problemi yaşanabiliyor.

Çevrimdışı gc-kusu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Şubat 2012, 22:59:01 »
arkadaşım aynı problem bendede vardı ama ben  çözdüm polen filitresinin bulunduğu yerin üst kısmı plastik birkoruma var bu korumada bir çatlak veye kırık varsa aracı yıkadığınızda polen filitresine su gidiyor siz nekadar kalofiferi açarsanız filitre ıslak olduğundan içeriye nemli hava veriyor ve camdaki buğu hiç gitmiyor bu plastikteki kırık veya catlağı giderirseniz problem kalmaz ( kırılma sebebide  sanayideki ustalar bu filitreyi değiştrirken üstündeki plastik korumayı tamamen sökmüyorlar kenarından kaldırıp filitreyi öyle takıyorlar zamanla gevreyen plastik kırılıyor buna dikkat edin)

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #16 : 09 Şubat 2012, 03:16:10 »
arkadaşım eğer kaloriferi çalıştırınca iç sürkülasyonuda çaılıştırınca buğu gitmiyor bilgin olsun.
_-OĞLUM ve POLOM-_