Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motorun düzensiz sesi  (Okunma sayısı 5198 defa)

motorun düzensiz sesi
« : 05 Kasım 2008, 12:55:13 »
selam arkadaşlar.2000 polo classic kullanıcısıyım.arabam 1,6 lpg li. motor rolantideyken duracak gibi oluyo.5000 km önce de buna benzer bi sorun oldu usta hava filtresini değiştirdi. düzeldi. normal giderken belli olmuyo ama rolentide çalışırken titretiyo.sizce ne yapmam lazım.hava filtresi olabilir mi yine. boğaz kelebeğini de temislettim bu arada.

Ynt: motorun düzensiz sesi
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2008, 13:48:34 »
selamlar. sorun olabilecek parçaları sıralıyorum sen kendince ihtimallerini degerlendirirsin.
boğaz kelebeği***
bujiler**
buji kabloları**
distributor*
distributor kapağı*
katalitik tıkanıklığı (en dusuk ihtimal)
yıldızlar benim ihtimal oranlarımı ifade ediyor...

« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2008, 14:01:00 »
pardon pardon. son cumleni okumamışım :) bendede aynı sorun vardı başta distributor sandım çünkü motor dizel gibi çalışıyordu. soktuk distributoru mil gayet stabil hareket ediyor. demekki sorun başkaydı. bujileri değiştirmeye kalktım. kabloları bir soktuk oda nesi. içlerinde yeşil-beyaz oksitler. inanılmaz haldeydi kablolar. distributor kapağınada su kaçmış bobin kablosunun bağlı olduğu demir paslanmış. onu zımparaladık kablolarıda sıfır alınca ses duzeldi, abuk subuk yerlerdeki stop etme sorunumda ortadan kalktı. bunlardır diye umuyorum sorunun.
buji 4 tanesi 20 ytl (bosch 3 tırnak)
kablolar 45 ytl

1.6 HB polo

« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2008, 17:34:44 »
             Arkadaşım araç Lpg li ise bu durum normal.Olabildiğince kaliteli yerden yakıt alacaksın.Ne yapsan gaz aracın motorunu sömürüyo.

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2008, 18:51:52 »
Lpg ayarlarina baktir gaz akisini ayarlasinlar .. gene duzelmezse bogaz Kelebegini temizlet ya da deistir..

Saygilar...

« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2008, 19:35:35 »
         LPG li VW lerde bu hep oluyor.Benim LPG li Golf'üm vardı, bi türlü çözemedik.2 hafta gidiyodu, 3. hafta haydaaa yine aynı şey.Bi de kış geliyosa ...Hiç hatırlamak istemiyorum :)

« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2008, 14:11:06 »
aynı sorun başladı arkadaşlar usta yolu gözüküyo