Gönderen Konu: MERKEZİ KİLİT ENTERESAN Bİ DURUM  (Okunma sayısı 15931 defa)

Çevrimdışı nazm

• Profili Görüntüle
Ynt: MERKEZİ KİLİT ENTERESAN Bİ DURUM
« Yanıtla #14 : 25 Ocak 2012, 21:03:55 »
tamam olabilir en kısa zamanda koyuyorum
Büyük imza.

Çevrimdışı jakson1001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 24 Şubat 2012, 01:53:07 »
slm arkadaşlar aranıza bende yeni katıldım aynı sorun bendede var aracımı kumandadan kilitlediğimde sağ arka kapı hariç hepsi kilitleniyor açılıyor ama sorun arka kapıda bir türlü çözemedim soguk havalardada dışardan açılıyor kapılar içerden açılmıyor geçenlerde mahsur kaldım arabada camlar da donmuştu yoldan geçen birine açtırdım kapıyı bi çozümü varsa ustalarım dan yardım bekliyorum lütfen

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #16 : 24 Şubat 2012, 11:14:50 »
slm arkadaşlar aranıza bende yeni katıldım aynı sorun bendede var aracımı kumandadan kilitlediğimde sağ arka kapı hariç hepsi kilitleniyor açılıyor ama sorun arka kapıda bir türlü çözemedim soguk havalardada dışardan açılıyor kapılar içerden açılmıyor geçenlerde mahsur kaldım arabada camlar da donmuştu yoldan geçen birine açtırdım kapıyı bi çozümü varsa ustalarım dan yardım bekliyorum lütfen
arkadaşım hoşgeldin, kapıların soğukta açılması için wd-40 tavsiye ederim tüm kapıların kilityerlerinden  kapı kollarının boşluklarından iyice sık. sorun kalmaz çoğu arkadaşlar kullanıyor fitillerde yapışma varsa silikon sprey sık ondada sorun kalmaz. arka kapındaki sorun için birşey diyemeyeceğim bir bilen arkadaş yardımcı olur umarım.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
« Yanıtla #17 : 24 Şubat 2012, 13:17:07 »
Anlattığınız sorunları ben çok yaşadım wd40 ile kapıların donma sorununu çözdüm hava motorunun çıkışına bağlı olan hava hortumlarını silikonlu akvaryum hortumuyla değiştirince açıp kapatma sorunuda çözüldü ama ara sıra sabahları soğuk havalarda kilitlemediği zamanlar oluyor sorunum tam anlamıyla çözülmüş değil. Eğer bu sorunu kendiniz çözemiyorsanız ve ustaya gidecek zamanınız yoksa mutlaka kilit pompasının fişini çekin 2-3 dk. kendi kendine çalışıyor çünkü bu da motorun arızalanmasına neden olabilir pahalı bir parça

Çevrimdışı jakson1001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2012, 01:22:40 »
sağolun arkadaşlar sorunu çozdüm arka kapının döşemesini söktüm ve pas sökücü sıktım yine olmadı kızdım sonra kilidin telini sağ sola sert çektim biraz yunmuşadı ve yagladım düzeldi şuan gayet güzel inşallah bidaha olmaz çok sinir bozucu