Gönderen Konu: marş problemi yaşıyorum  (Okunma sayısı 20338 defa)

Çevrimdışı sveg

•  
    • Profili Görüntüle
marş problemi yaşıyorum
« : 19 Eylül 2007, 14:53:38 »
öncelikle merhabalar foruma yeni katıldım

arabam 2000 model polo classic 1,6  marşa basarken ilk hafif bi yarım saniyelik suskunluk oluyo sonradan çalışıyo bazende ilk seferde çalışmıyo benim tahminim akü bitmek üzere olabilir ama daha bu konularda acemiyiz   ??? tecrübeli arkadaşlar varsa yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler..
SG

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
Ynt: marş problemi yaşıyorum
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2007, 14:55:49 »
Aramıza Hoşgeldin, İyi forumlar.

Akünün durumu ne ? Hala Orjinal aküsü mü? Aracında alarm varsa akü ömrünüde etkiliyor.

Çevrimdışı BAYİKS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2007, 15:18:32 »
Foruma hoşgeldiniz. Ben de forumda yeni sayılırım. Dediğiniz marş problemini ben de bir süre yaşadım. Bu konu ile ilgili servise de gittim. Bujilerimi ve buji kablolarımdan hasarlı olanlarını değiştirdiler. Sorunum halloldu. Siz de bujilere baktırırsanız iyi olur. Aküde de sorun olabilir;fakat aküde sorun olunca marş hiç basmıyor genelde.

Çevrimdışı sveg

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2007, 21:36:43 »
bugün akşam gelince tekrar baktım akü sağlam gibi busefer marş motorundan şüphelenmeye başladım artık cumartesi bi servise sokmak gerekecek

cevaplarınız içinde tekrardan teşekkürler...
SG

Çevrimdışı AIMGUARD

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2007, 13:35:48 »
bende de aynı problem oluyordu. biraz temizlik onu ortadan kaldırdı. benim araç 95 model seninkiyle ne kadar benzer bilmiyorum. ama senin sorunun ateşleme sistemi ile ilgili. distribütörü kablolarını sökmeden sadece yandaki kıskaçlardan serbest bırakarak söküyorsun. sıfır numara zımpara ile 5 tane ateşleme ucunu hafif zımparalıyorsun. gövdeye bağlı dönen parçanın üzerini de biraz zımparala bez ile temizle. çünkü anladığım kadarıyla o gövdeye bağlı kol ilk dönüşünü yapana kadar biraz oksitlenme ile uğraşıyor. inşallah sorunun çözülür. arabanı fazla servise alıştırma. yoksa herzaman gidesi gelir  ;)
gaz ver...

Çevrimdışı aslanca2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2007, 23:36:27 »
Bujilere bir baktır sen... :tamamdir

Çevrimdışı kuzey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2007, 01:40:00 »
selam bu sorun ateslemeden değil , anahtar girişinin altında ımnoblizerın (yanlış yazdımsa kusura bakma zaten söyleyemiyorumda) altındaki manyetik sokettendir adı var ama bilmiyorum , bu soket marşa bastında arabanda hiç bir gelişme olmuyorsa arızalıdır yanı elektirik açılır fakat ateşleme namına bir tık olmaz , yerlisi 5ytl orj 60ytl civarında takmak için direksiyon mili tamamen çıkıyor ben 5 ytl lik almıştım 3 yıldır sorun yok , buda pololarda sık karşılaşılan bir olaydır ,marş basıyorda çalışma geç oluyorsa bundan değil tabii.
polo 1,6 ac 2k kırmızı

Çevrimdışı polo2000

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2007, 08:19:08 »
marş motorlarının kömürlerine baktır bitmiş olabilirler birde disribütördeki tevzi makarasına baktır

Çevrimdışı captaingurkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2007, 00:37:06 »
bu arızayı ben de bugün yaptırdım.usta marş moturunun kömürlerini değiştirdi,temizledi.sorunu halletti. burayı yeni keşfettim çok güzel ve faydalı bir site.benim aracım 2000 polo 1.4 95000 kmde

Çevrimdışı AIMGUARD

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2007, 23:46:22 »
hoşgeldin gürkan
gaz ver...

Çevrimdışı captaingurkan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2007, 01:44:45 »

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2007, 10:15:26 »
Aramıza hoşgeldiniz.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı sveg

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Eylül 2007, 10:51:16 »
evet arabayı yeni aldığım için hem yağ ve filtreleri değiştirteyim dedim hemde şu sorun için götürdüm ve marş motorunda 2 ufak masrafsız parça değiştirdiler ve temizliğini yaptılar sorunum çözüldü :)

burada yardım eden arkadaşlara tekrardan teşekkürler...
SG

Çevrimdışı ayyıldızteam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Şubat 2012, 21:08:22 »
KONTAK SOKETİNİ DEĞİŞTİR....
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....