Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo classıc motor üst kapaktan yağ atması  (Okunma sayısı 5797 defa)

polo classıc motor üst kapaktan yağ atması
« : 03 Şubat 2012, 20:14:41 »
]slm volkswagen gönüllüleri sizlere sormak istediğim çok mühim bişiy var belki başından geçen olmuştur malum bu aralar hava çok soğuk geçen gün biradere vermiştim arabayı neyse gitti geldi 2 gün geçti hiç bakmadım ama hava çok soğuktu bu akşam eczaneye gitmek için evden çıktım baya bi gittikten sonra araba ısınmaya başlayınca ısıtıcıyı açınca beraberinde bi yanık yağ kokusu gelmeye başladı neyse dışardan mı geliyo felan derken eve geri döndüm tabi bu arada hararet göstergemede sürekli baktım herşey normaldi eve geldiğimde kaputu açıp baktığımda dehşete düştüm açıkcası polo classıc aracımın motor blong kısmı hemen hemen nerdeyse kmple motor yağı olmuştu üst subbap kapağının yağ dolum yerinden bile yağ gelmişti hava filtresinin oralardan ve özeliikle triger kayışının olduğu yerler ve motorun arka kısmı komple yağ olmuştu şaşrıdım kaldım açıkcası sonra yağ dolum kapağını açtığımda kapağın altı beyaz bi maadde kaplıydı ve aracın yağı köpürmüştü suyu felan normaldi hararet normaldi şaşırdım gerçekten çalışmasında çekişinde hiç bi sorun yok nedir bu durum anlamadım baya bi yağ atmış sizce ne olabilir sorun nerden kaynaklıdır acaba ilk defa karşılaşıyorum böle bişiyler yada bunun soğukla alakası varmıdır herkese tşk edr cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar aracım polo classıc 1.6 alm motor 75 hp 99 model...ii akşamlar..lütfen bi yardımcı olun neden olabilir.... :-[ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: polo classıc motor üst kapaktan yağ atması
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2012, 22:51:41 »
külbütör kapak contası değişmesi gerekebilir. Yağ kapağındaki köpük ise ciiddi sorunların habercisi olabilir. Ama bu aralar hava soğuk olduğu için yağın cinsinden de yapabiliyor bazen..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2012, 13:23:27 »
]slm volkswagen gönüllüleri sizlere sormak istediğim çok mühim bişiy var belki başından geçen olmuştur malum bu aralar hava çok soğuk geçen gün biradere vermiştim arabayı neyse gitti geldi 2 gün geçti hiç bakmadım ama hava çok soğuktu bu akşam eczaneye gitmek için evden çıktım baya bi gittikten sonra araba ısınmaya başlayınca ısıtıcıyı açınca beraberinde bi yanık yağ kokusu gelmeye başladı neyse dışardan mı geliyo felan derken eve geri döndüm tabi bu arada hararet göstergemede sürekli baktım herşey normaldi eve geldiğimde kaputu açıp baktığımda dehşete düştüm açıkcası polo classıc aracımın motor blong kısmı hemen hemen nerdeyse kmple motor yağı olmuştu üst subbap kapağının yağ dolum yerinden bile yağ gelmişti hava filtresinin oralardan ve özeliikle triger kayışının olduğu yerler ve motorun arka kısmı komple yağ olmuştu şaşrıdım kaldım açıkcası sonra yağ dolum kapağını açtığımda kapağın altı beyaz bi maadde kaplıydı ve aracın yağı köpürmüştü suyu felan normaldi hararet normaldi şaşırdım gerçekten çalışmasında çekişinde hiç bi sorun yok nedir bu durum anlamadım baya bi yağ atmış sizce ne olabilir sorun nerden kaynaklıdır acaba ilk defa karşılaşıyorum böle bişiyler yada bunun soğukla alakası varmıdır herkese tşk edr cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar aracım polo classıc 1.6 alm motor 75 hp 99 model...ii akşamlar..lütfen bi yardımcı olun neden olabilir.... :-[ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
arkadaşım korkulacak hiçbirşey yok o beyaz madde dediğin kaymaklanma denen olaydır motorada hiçbir zararı yoktur soğuk havalarda sfır arabalarda daha olabilecek birşeydir ama neden aynısı geçenlerde başıma geldi tokat -15 -18 arası 5 gün çalıştırmadım sonra 6. gün çalıştırdım... şu linki incele benim yazımı oku ve filtreye gelen yağ buharı hortumunu ya temizle ya değiştir.

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n2/soguk-havalara-dikkat-t27305.0.html
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2012, 21:49:19 »
eyvallah çok yararlı oldu benim için bu paylaşımın sağol rahatladım açıkcası yarın pazar açıp kaputu güzelce temizlicem heryeri.. :tamamdir :D
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....