Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Grup ve Hatıralarımız :)  (Okunma sayısı 14581 defa)

Grup ve Hatıralarımız :)
« : 24 Şubat 2014, 17:15:10 »
Merhaba arkadaşlar ben İLKSEN ŞAHİN. 22 yaşındayım.Araba kullanmaya başladığımdan beri polo classic aracımızı hiç değiştirmedik :) 2000 model 110 hp olduğu yazıyor ruhsatta.Aracı ilk başlarda sürekli değiştirmeye çalıştım.Hatta son birkaç ay öncesine kadar sürekli başka araçlar gösteriyordum fakat artık araca bir sempati oluştu.Üvey kardeşim gibi oldu araba :) yeni araçlara göre konfor fazla yok tabiki hız deseniz basmak isteyince biraz savaşıyorsunuz.Ama arabadan anlayan sanayi deki birçok kişinin aracı övmesi , birkaç defa sileceğine aracı peşin fiyata alabilirim notlarının yazılması aracı sevmemi sağladı galiba.110 bin km yaptı araç ilk sahibinide çok iyi tanıyoruz.Aracı kullanmaya başladıkdan sonra elimde defalarca kez kaldı.Bir kere şarj bobini bozulmuş arabayı aldım bir yere gidicem akü bitti yolda kaldım şarj olmuyor akü.Aradan biraz zaman geçti okula arabayla gittim hevesli hevesli dönüş yolunda birkaç arkadaşla birlikte baskı balata bitti araç vitese geçmemeye başladı uzunca bir yol itmek zorunda kaldık.Aradan yine biraz zaman geçti yine birgün çıkıp bir yere gidicem araç 2 vitese geçince tekleyip stop etti herhalde 4 e taktım dedim bi daha denedim yine olmadı hayırdır falan derken bu seferde beyni yanmış.Ama hiç biri benim suçum değil polom bana uyuzluk yapıyor hep.Birgünde stajdan gelirken yolda sol şeritte hararet yaptı onun işkencesini çektim hemde yokuş yukarı ilk radyatör kapağı patlamamı o zaman yaşadım.Olayların sırasında karışıklık olabilir kusura bakmayın :) Neyse tam kardeşim anlaşıyoruz artık derken dün yolda giderken bir anda ön kaputtan buhar çıktı hararete baktım hemen sorun yok aha yanıyoruz dedim çektim hemen sağa kaputu açtım bir baktım radyatör kapağı köpürmüş bu ne falan derken motorun suya yağ karıştırdığını anladım ve bu sefer arkadaşımın sayesinde 2. kapak patlamamı yaşadım fakat bu sefer yağlı yağlı arkadaş biraz yandı ama ben uzakdaydım :) e tecrübe artık biliyorum ne olacağını oda güya biliyodu ama neyse :) aracı sanayiye götürdüm bugün ve yağ soğutucusunun delindiğini öğrendim.Bu yazıyı ben bu kadar uzatmayacaktım ama yazdıkca yazasım geldi :) Velhasılı kelam diyeceğim artık gülüme karşı büyük bir sempati oluştu.Şimdide tecrübelerimizi paylaşmak mümkün olursa bir araya gelip toplantılar düzenlemek için burda ufak bir grup denemesi yapayım dedim.Bakalım kaç kişi var forumda aktif olan polo classic kullanıcısı.Sizinde anılarınızı dinlemek ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim umarım benim gibi başkaları da vardır.

Okuduğunuz için teşekkürler.Umarım grup kurabilecek sayıya ulaşır ve buluşmalar düzenleyebiliriz :)
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2014, 17:20:02 Gönderen: İlksen Şahin »
Polo classic 2000 comf. 1.6

Ynt: Grup ve Hatıralarımız :)
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2014, 19:51:59 »
bizde 98 model ilk göz ağrısı 3 yıllık bir 'aile üyesine' sahibiz :) birkaç ufak kaza birkaç yolda bırakmaya ve pahalı parçalarına rağmen vazgeçemiyoruz :) inş sayı artışı ve buluşmalar gerçekleşir :)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2014, 22:00:55 »
bende 100'lük AFT kullandım.Sizinki kadar uzun süreli olmasada keyifli bir arabaydı. İlk sahibinden aldık. 80.000'deyken. Sattığımızda da 120.000 olmuştu. Ama çok şükür hiç problem yaşamadık. LPG yoktu. :) 1 kez benzin hortumu delindi. 1 hafta boyunca araba neden bu kadar çok yakıyo dedik bindik. En sonunda piknikteyken alttan kaçırdığını farkedip hallettik. Hiç yolda kalmadım ve gerçekten güzel yürüyen bir arabaydı. Bana göre tek kusuru donanımın zayıf olması. Yoksa gerçekten binebileceğim bir arabaydı.

« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2014, 22:49:12 »
bende 100'lük AFT kullandım.Sizinki kadar uzun süreli olmasada keyifli bir arabaydı. İlk sahibinden aldık. 80.000'deyken. Sattığımızda da 120.000 olmuştu. Ama çok şükür hiç problem yaşamadık. LPG yoktu. :) 1 kez benzin hortumu delindi. 1 hafta boyunca araba neden bu kadar çok yakıyo dedik bindik. En sonunda piknikteyken alttan kaçırdığını farkedip hallettik. Hiç yolda kalmadım ve gerçekten güzel yürüyen bir arabaydı. Bana göre tek kusuru donanımın zayıf olması. Yoksa gerçekten binebileceğim bir arabaydı.

Benim gülüm daha çok yaşından kaynaklı sorunlar çıkarttı bide bizim aile bakımlara pek önem vermiyor o yüzden herşeyi bozulana kadar kullanıyoruz :)

Bari gruba katılanların isimlerinide yukarı yazalım bakalım kaç kişilik sayıya ulaşabileceğiz.Aslında bu konuyu 2000 e kadar olan hatchback lerin olduğu bölümle birleştirebilsek onları da alabiliriz aramıza onlardan bizim ufaklıklar :)

« Yanıtla #4 : 29 Mart 2014, 17:49:50 »
ben hakan 32 yasındayım.şimdilik erzurumda yaşıyorum. aslında ben mk2 hastasıyım. evlenmem akabinde çocuğum olması sebebiyle mk2 bagajı yetmeyeceğinden polo classic aldım.sırf vw ve aft motor yüzünden. ilk baslarda arabamın tipini beğenmediğimden sırf altımda araba olsun diye aldım. sonrasında aracın performansı yüzünden tipinede alıştım. 3000 devirden sonraki o homurtu, yaşına göre beklemediğim ataklık ve hızlanma yüzünden seviyorum arabamı. 2 senedir kullandığım arabam arada naz yaptı. ateşleme bobini yüzünden çekiciyle sanayi yolu, yağ buhar hortumu delinmesi, kürbürtör kapak contasından yağ eksiltme, -20 de kapıların donması sonrası kilit göbeklerini teker teker söküp yağlamam, bir gün 2, 4 ve geri vitese atamamam yüzünden sanayide vites burclarının değişmesi gibi küçük masrafları oldu. yazlık kışlık sıfır lastikler, atiker tüp takılması, triger set değişimi, yağ, fren balatası, bujiler, yeni teyp, opallörler, çocuk koltuğu derken 2500 tl extradan masrafım oldu. ama beni uzun yolda hiç üzmedi. erzurum-izmir arası iki kere gezerek gittim. erzuruma vardığım gün ateşleme bobini yandı. yani arıza yaparken bile beni düşünüyor. sanırsam oda beni seviyor:)

« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2014, 19:56:53 »
ben aracımı istanbulda kullanıyorum günde 36 km yol yapıyorum ilk aldığım ay baskı balatasından yolda kaldım  :) arkadaşım sağolsun çekerek sanayiye gittik biraz masrafım oldu fakat baskıdan sonra çok iyi performans almaya başladım aracımın tüm bakımlarını zamanında yaptırırım dediğinizin aksine çok seri ve atik bir araba yavaş ve hantal bir araba değil 195 km ile ist /ankara arası radara girdim gerisini siz düşünün :) tek kusuru şekilsiz oluşu onuda çelik jant cam filmi ve kapı direk  folyolarıyla hallettim şimdi gözümün önünden ayırmıyorum :)

« Yanıtla #6 : 02 Ağustos 2014, 22:30:22 »
Arkadaşlar Malatya ya gittim geldim 2500 km yol yaptım ve 120 nin altına inmedim.Km de 25 kuruş civarında yaktı.En ufak hararet yükselmesi bile yapmadı.Maşallahı var valla  :) Sanırım artık birbirimize alıştık.Şimdi yavaş yavaş birşeyler yapmayı düşünüyorum.Yakında yeni konularla aranıza katılıcam.Ama bu polo classic grubu kurmaya çalışıyorum hala katılmak isteyenler lütfen yazsında ufak tefek buluşmalar aktiviteler vs düzenleyelim bizde.Bir palio kadar olamayacakmıyız :)

Çevrimdışı Ruhii

Otomobil
    Wolsvagen polo classic
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2016, 18:17:18 »
Grup olayı hala varsa dahil olmak isterim :)