Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GÖSTeRGE PANeLİ RENK DeĞİŞİMİ YARDIMMM  (Okunma sayısı 20442 defa)

GÖSTeRGE PANeLİ RENK DeĞİŞİMİ YARDIMMM
« : 08 Mart 2014, 20:42:45 »
Arkadaşlar merhaba.. 98 model 1.6 classic sahibiyim. kadranlardaki,klimadaki vs yeşil renklerinden oldukca rahatsızım.resimdeki mavi ışıkları araç sahibi tek tek led yükleyerek yapmış oldugnu öğrendim.aramızda bu işlemi yapan varmı ve adımlarını anlatabilirmi ? saglam bir elektrikçi bulamadım kimse ugraşmak istemiyor enm azından temelini öğrensem kendim ugraşıbilirim.varmı bilen bu işlemi aramızda ?
« Son Düzenleme: 08 Mart 2014, 20:43:46 Gönderen: dadasclassic1.6 »
Kışın donan kapılarını sevdik biz senin

Ynt: GÖSTeRGE PANeLİ RENK DeĞİŞİMİ YARDIMMM
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2014, 21:46:35 »
Ben yardımcı olabilirim, çok yaptım
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: GÖSTeRGE PANeLİ RENK DeĞİŞİMİ YARDIMMM
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2014, 23:20:01 »
Soz konusu Ersan hocamsa gerisi teferruattir. Bosaltin beyler yine bize ekmek yok ;D

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

« Yanıtla #3 : 17 Mart 2014, 16:42:19 »
Aracı değiştirdim ama, siteden kopamıyorum,
Yaptıklarım beğenilince hoşuma gidiyor.
Polosu olan birini yetiştirmeliyim.:)
BMW 1.16 M PAKET

« Yanıtla #4 : 20 Mart 2014, 05:09:41 »
Yardımcı olursanız sevinirim hocam buyrun sizi dinliyorum ?

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #5 : 20 Mart 2014, 09:04:19 »
Aynen yardimci olabilirseniz cok sevinirim
Polo Candır Heyecandır...

« Yanıtla #6 : 21 Mart 2014, 13:00:15 »
Evet arkadaşlar havalandırma kartından başlayalım;

Öncelikle havalandırma kartınını yeşil rengini değiştirecek iseniz, üzerindeki membranlı etiketi değiştirmeniz lazım, çünkü etiket yeşil astar ile kaplanmış, altından hangi renk ışık veririseniz verin yeşil çıkar.

1. yol havalandırma panelini kople söküp,
ışık yayıcı şeffaf plastiklere tek tek led silikonlamak. ben hiç yapmadım, çünkü aracın orjinalliğini bozuyor geri dönüşü yok, çok zahmetli.

2. yol havalandırma kapagının hemen altına yeni bir pcb kart koymak.
 Aşağıda resimde gördüğünüz kartı kendi aracım için yapmıştım. Daha sonra birçok arkadaşa da yaptım.
Montajı çok kolay, sadece havalandırma panelini üst kapağını çıkarıyoruz, içerisinde bulunan iki adet şeffaf yansıtıcıyı çıkarıyoruz, yerine bu kartı takıyoruz,
Hemen alt tarafta bulunan cam açma düğmelerindeki ışık hattının birine kabloları bağlıyoruz. İstediğiniz zaman söküp çıkarabiliyorsunuz, aracın orjinal hicbir parçası değişmiyor.

BMW 1.16 M PAKET

« Yanıtla #7 : 21 Mart 2014, 13:15:31 »
GÖSTERGE PANOSU;

Bu konuda bilgisi olmayanların açmasını kesinlikle tavsiye etmem.

Renk değişikliklerinde önemli olan değiştireceğimiz rengin led voltajı. Şöyleki bizim gösterge panosunde yeşil renk kullanılmış yani led e 2.2v gerilim gelir. Siz yeşil ledi söküp yerine 1.8 v ile çalışan KIRMIZI led takarsanız ledler yanar :),
Bunun için ledlere seri uygun değerde direnç takmak gerekir.

Gösterge panosunda normal havya kullanmayın, üflemeli havya kullanın, diğer elemanlara zarar vermeyin.

Kırmızı LED yaklaşık 1,8V-15mA
Sarı LED yaklaşık 2V-15mA
Yeşil LED yaklaşık 2,2V-15mA
Mavi ve Beyaz LED yaklaşık 3V-30mA ‘de çalışır.
BMW 1.16 M PAKET

« Yanıtla #8 : 22 Mart 2014, 11:44:18 »
hocam emeginiz saglık muhteşem bir çalışma elektrikle haşır neşir oldugunuz nasılda belli.. lakin benım bu kdar marifetim yok rica etsek siz ne kadar fiyata yapabilirsiniz ?

« Yanıtla #9 : 23 Mart 2014, 23:55:47 »
GÖSTERGE PANOSU;

Bu konuda bilgisi olmayanların açmasını kesinlikle tavsiye etmem.

Renk değişikliklerinde önemli olan değiştireceğimiz rengin led voltajı. Şöyleki bizim gösterge panosunde yeşil renk kullanılmış yani led e 2.2v gerilim gelir. Siz yeşil ledi söküp yerine 1.8 v ile çalışan KIRMIZI led takarsanız ledler yanar :),
Bunun için ledlere seri uygun değerde direnç takmak gerekir.

Gösterge panosunda normal havya kullanmayın, üflemeli havya kullanın, diğer elemanlara zarar vermeyin.

Kırmızı LED yaklaşık 1,8V-15mA
Sarı LED yaklaşık 2V-15mA
Yeşil LED yaklaşık 2,2V-15mA
Mavi ve Beyaz LED yaklaşık 3V-30mA ‘de çalışır.

Ersan bey telefon numaranızı mesaj olarak atabilirmisiniz mesaj atamıyorum forum üzerinden size

« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2014, 17:51:33 »
Evet arkadaşlar havalandırma kartından başlayalım;

Öncelikle havalandırma kartınını yeşil rengini değiştirecek iseniz, üzerindeki membranlı etiketi değiştirmeniz lazım, çünkü etiket yeşil astar ile kaplanmış, altından hangi renk ışık veririseniz verin yeşil çıkar.

1. yol havalandırma panelini kople söküp,
ışık yayıcı şeffaf plastiklere tek tek led silikonlamak. ben hiç yapmadım, çünkü aracın orjinalliğini bozuyor geri dönüşü yok, çok zahmetli.

2. yol havalandırma kapagının hemen altına yeni bir pcb kart koymak.
 Aşağıda resimde gördüğünüz kartı kendi aracım için yapmıştım. Daha sonra birçok arkadaşa da yaptım.
Montajı çok kolay, sadece havalandırma panelini üst kapağını çıkarıyoruz, içerisinde bulunan iki adet şeffaf yansıtıcıyı çıkarıyoruz, yerine bu kartı takıyoruz,
Hemen alt tarafta bulunan cam açma düğmelerindeki ışık hattının birine kabloları bağlıyoruz. İstediğiniz zaman söküp çıkarabiliyorsunuz, aracın orjinal hicbir parçası değişmiyor.

ERSAN Arkadaşım eline emeğine sağlık bunlardan yapmaya devam ediyormusun ? bende renklendimeye çalışıyorum ama tek sorunum var ön plastiği çıkardıktan sonra kalörifer kısmını sökemiyorum arkadan gelen ışığa ulaşamıyorum çünkü kenarda bulunan vidaların plastikleri yıllardır öyle dura dura iyice gevremiş vidalarda sıkı olunca bastığın zaman kırılmaya çok meyilli ve bende kırmak istemiyorum bunuda görünce tam aradığım şey oldu  :D eğer yapmaya devam ediyorsan iletişime geçmek isterim cevabını bekliyorum ;)
"Hayatta Hiç Bir Zaman Yalpalamayacaksın Düşüncelerinde Bir İleri Bir Geri Adımlar Atmayacaksın, Her Dönemin Adamı Değil, Her Dönem Adam Olacaksın."

« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2014, 21:27:48 »
ERSAN Arkadaşım eline emeğine sağlık bunlardan yapmaya devam ediyormusun ? bende renklendimeye çalışıyorum ama tek sorunum var ön plastiği çıkardıktan sonra kalörifer kısmını sökemiyorum arkadan gelen ışığa ulaşamıyorum çünkü kenarda bulunan vidaların plastikleri yıllardır öyle dura dura iyice gevremiş vidalarda sıkı olunca bastığın zaman kırılmaya çok meyilli ve bende kırmak istemiyorum bunuda görünce tam aradığım şey oldu  :D eğer yapmaya devam ediyorsan iletişime geçmek isterim cevabını bekliyorum ;)

evet elimde hazır basılmış kart var,
sadece kapağı çıkarıp etiket yerine bunu takabilirsin,
aracın orjinalliği kesinlikle bozulmaz.
yeni kartlarfotograftakine göre  daha ince ve daha elastik
BMW 1.16 M PAKET

« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2014, 21:42:39 »
Yorum yapamıyorum.yapmadan da duramıyorum.eline sağlık ersan hocam.sen harikasın.

« Yanıtla #13 : 25 Eylül 2014, 23:21:23 »
Yorum yapamıyorum.yapmadan da duramıyorum.eline sağlık ersan hocam.sen harikasın.

:tamamdir
 :sevgi:
BMW 1.16 M PAKET