Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gösterge İkaz Lambalarının Anlamları Nedir?? Resimli  (Okunma sayısı 83011 defa)

Çevrimdışı COBIO

• Polo Kardeşliği...
Polo arabamın kullanma kitapçığı olmadığından İkaz lambalarının ne anlama geldiğini bilmiyorum. İnternttede bulmak imkansız benim gibi bu lambaların ne anlama geldiğini bilmeyen arkadaşlarada yardımcı olmak için bu konuyu açtım numalarla işaretlediğim bu lambaların ne anlama geldiğini bilen arkadaşlar LÜTFEN YARDIMCI OLSUN

Bu  numarandırdığım ikaz lambalrının  ne anlama geldiğini  ve nasıl bu sorunu giderebileceğimizi yazarsanız sevinir ve minnettar olurum.

Şimdiden Teşekkürler.... :sevgi:

« Son Düzenleme: 31 Aralık 2008, 20:22:00 Gönderen: COBIO »
Polo Kardeşliği...

Ynt: Gösterge İkaz Lambaları ve Anlamları
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2008, 20:15:11 »
Allah razı olsun senden bende tam bunu arıyordum bu siteden yukarıda sabit konuda bu var ama senin konu başlığın kadar ayrıntılı ve anlaşılır değil. cevap verecek arkadaşlara şimdiden Teşekkürler.

Açtığınız bu konu mutalka Sitede SABİT KONU OLMALI bence

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
Ynt: Gösterge İkaz Lambalarının Anlamları Nedir?? Resimli
« Yanıtla #2 : 01 Ocak 2009, 16:20:33 »
1. Akü uyarı lambası - Şarj lambası, akünün şarjı kesildiğinde yanmaya başlar. ilk kontak açtığında yanar araba çalıştığında söner. çalışır halde yanıyorsa şarj etmiyor demektir.

2. Bilmiyorum :(

3.electronic power control. otomobillerdeki elektronik güç yönetiminin kısaltılmışı, tekerlerdeki çekiş kaybını güvenli bir biçimde engeller.

4. Arabağ yağ eksiltiyor uyarısı. çok tehlikeli yandığı anda direkt arabayı kapat evine dön :)

5. Bilmiyorum

6. Bilmiyorum

7. ABS uyarı lambası. ABS'nin elektronik sisteminde sorun var. başıma hiç gelmedi ama.. ABS devreye girdiğinde de yandığı söyleniyor.

8. El freni uyarı lambası bu yanıkken arabayı hareket ettirmemekte faide var. oluyo bazen, el frenini tam indiremiyoruz o uyarı lambası yanarken gitmemek lazım.

9. Hava yastığı uyarı lambası.

10. Radyatör uyarı lambası. Tehlikelidir. motoru yakmadan durmakta fayda var :)

11. Bagaj uyarısına benzettim ama emin değilim.

12. Yakıt göstergesi.
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2009, 16:36:13 »
Forumda bununla ilgili resimli konular var anahtar kelimeleri kullanarak yukardaki arama seceneğinden ulaşabilirsin dostum.

« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2009, 05:00:16 »
vay be yardımlaşmaya bak... bir arkadaşımız uğraşmış resimler hazırlamış yardım istemiş gelen yorumlara bak! Bu forumda eskiden bilen insanlar vardı,bilgilerini paylaşan insanlar vardı. Orta susturucu ile ilgili fikir almak amacı ile bende bi konu açtım hala kimsenin bi cevabı gelmedi. Ne bu şimdi,cevap yazmak için insanlar çokmu meşgul yoksa banane ya elalemin derdindemiyiz??? Galiba bazı arkadaşlar bu tarz sitelerin sadece kendilerinin ve arabalarının reklamını yaptıkları,geyik çevirip ilan verdikleri internet sitesi olarak görüyor. İngiliz sitelerine o kadar imreniyorumki... açın bi golfgticlub.co.uk'ye bakın! artık bişey sormak için ingiliz sitelerinde gezmek zorunda kalıyorum. lütfen biraz daha hassas olalım... Atıf abi gibi,Selçuk gibi Osman gibi abilerimiz arkadaşlarımız var burada. Onları örnek alalım. vw'ciyiz madem destek olalım birbirimize,muhabbetimizide edelim gırgırımızıda yapalım. Son zamanlarda siteye üye olup bişey sorup bir daha siteye girmeyen insanlar görüyorum.Site olarak her geçen gün büyüyeceğimize kan kaybediyoruz!

« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2009, 11:41:39 »
vay be yardımlaşmaya bak... bir arkadaşımız uğraşmış resimler hazırlamış yardım istemiş gelen yorumlara bak! Bu forumda eskiden bilen insanlar vardı,bilgilerini paylaşan insanlar vardı. Orta susturucu ile ilgili fikir almak amacı ile bende bi konu açtım hala kimsenin bi cevabı gelmedi. Ne bu şimdi,cevap yazmak için insanlar çokmu meşgul yoksa banane ya elalemin derdindemiyiz??? Galiba bazı arkadaşlar bu tarz sitelerin sadece kendilerinin ve arabalarının reklamını yaptıkları,geyik çevirip ilan verdikleri internet sitesi olarak görüyor. İngiliz sitelerine o kadar imreniyorumki... açın bi golfgticlub.co.uk'ye bakın! artık bişey sormak için ingiliz sitelerinde gezmek zorunda kalıyorum. lütfen biraz daha hassas olalım... Atıf abi gibi,Selçuk gibi Osman gibi abilerimiz arkadaşlarımız var burada. Onları örnek alalım. vw'ciyiz madem destek olalım birbirimize,muhabbetimizide edelim gırgırımızıda yapalım. Son zamanlarda siteye üye olup bişey sorup bir daha siteye girmeyen insanlar görüyorum.Site olarak her geçen gün büyüyeceğimize kan kaybediyoruz!

gani kusura bakma ama bu konuda yardımcı olunucak bişey yok, eger yukarıdaki arama çubugunu kullanırsa yeni uyelerimiz konu açmadan, boyle bir konu açmanın gerek olmadıgınıda gorucektir, burda hersey armut piş agzıma düş şeklinde olmamalı, bazen benim bile sinirlerim bozuluyo abi şu ne demek bu ne demek diye sorular gelince, arkadaşım elinin altında google denen birşey var bir kelime yazıp 1000 kelime ogrenebiliyosun bununla, neden herseyi hazır bekliyo insanlarımız peki, bence site gayet normal hızında, merak edilenlerin çoguna bugune kadar yanıt verilmiş, yeni konular az sayıda mevcut, ben bazı sorulara usanmadan 5-6 konuda yanıt vermişim her sefer açıldıgında, herkes bildiği konu hakkında zaten gerekli paylaşımı yapıyo, bana göre şimdi  bu şekilde yorum yapmak yanlış olmuş, Artı bir konu olarak Atıf abi Selçuk,Osman farketmiyor, hepsi guzel arkadaşlarımız,hepsi amcalarımız abilerimiz,kardeşlerimiz, bizim onlarla, onlarında bizlerle paylaştıgı cok seyler oldu, hiç bu şekilde bir ayrım duşunmeyelim bence

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2009, 20:46:15 »
2) Hidrolik direksiyon
5) Fren Balatalarında Arıza
6) Emisyon Kontrol Sisteminde Arıza

Mutlu, huzurlu ve sevgi dolu paylaşımlar dileğiyle :sevgi: Bu siteyi seviyoruz... :)
İhtiyar döver onları...

« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2009, 00:09:51 »
gani kusura bakma ama bu konuda yardımcı olunucak bişey yok, eger yukarıdaki arama çubugunu kullanırsa yeni uyelerimiz konu açmadan, boyle bir konu açmanın gerek olmadıgınıda gorucektir, burda hersey armut piş agzıma düş şeklinde olmamalı, bazen benim bile sinirlerim bozuluyo abi şu ne demek bu ne demek diye sorular gelince, arkadaşım elinin altında google denen birşey var bir kelime yazıp 1000 kelime ogrenebiliyosun bununla, neden herseyi hazır bekliyo insanlarımız peki, bence site gayet normal hızında, merak edilenlerin çoguna bugune kadar yanıt verilmiş, yeni konular az sayıda mevcut, ben bazı sorulara usanmadan 5-6 konuda yanıt vermişim her sefer açıldıgında, herkes bildiği konu hakkında zaten gerekli paylaşımı yapıyo, bana göre şimdi  bu şekilde yorum yapmak yanlış olmuş, Artı bir konu olarak Atıf abi Selçuk,Osman farketmiyor, hepsi guzel arkadaşlarımız,hepsi amcalarımız abilerimiz,kardeşlerimiz, bizim onlarla, onlarında bizlerle paylaştıgı cok seyler oldu, hiç bu şekilde bir ayrım duşunmeyelim bence

ayrım falan yok... benim demek istediğim ben eski vwturk kullanıcısıyım. ama oradaki muhabbetler beni sarmadığından,tartışılan konular yanıtlar yorumlar bana göre olmadığından oradan çabuk sıkıldım ve bu siteyi gördüm. ben bu siteyi gördüğümde inanamamıştım. hatta ilk başta Almanya'da ki Türklerin kurduğu bi site falan sanmıştım. Mk1'ler,2'ler 3'lerden konular havada uçuşuyor muazzam teknik sorular ve cevaplar birbirini kovalıyor kısaca işi bilen insanların burada olduğunu görünce hemen üye oldum.Çünkü yabancı forum sitelerinden bi farkı yoktu. Belki de bu yüzden bu kırgınlığım,ben bu sitenin vw'nin kalesi gibi olduğunu hayal ediyordum. diğer vw sitelerinin dah fazla üyesi olsada oralarda bu kadar teknik konulara hakim kimse yoktu. bugün baktığımda bizde de kalmadı gibi.Mesela ben arabamın performansa yönelik olması için uğraşıyorum ve bu konuda bi kaç defa konu açtım. abf performans,mk3 gti diye aratırsan açtığım konularıda görebilirsin gelen yanıtlarıda... halen Osman arkadaşımla konuşur ondan da bir sürü yeni şey öğrenir ve fikrini alırım. Demek istediğim o ki,Eralp sen yazmışsın yukarıya konuyu arattırırsan gerekli bilgiler mevcut diye ama bazı arkadaşlar resmen bu konuyu açan arkadaşı küstürürcesine sen bu ışıkların anlamını bilmiyorsan trafiğe çıkman bile hata,dalgamı geçiyosun bizimle falan diye. Belki arkadaşımız ilk otomobilini almış nerden biliyorsunuz??? Benim bayan arkadaşım var ilk otomobilini 2 ay önce aldı,arabanın iç lambasını yakmak için nereden açıldığını bilmeden düne kadar kapıyı açıyordu... insanlık hali bu. Bilgili insanların yardım isteyenleri azarlar gibi konuşması yerine bildiği kadarı ile cevap vermesinden,daha önce o konuyla ilgili bişeyler yazılmışsa en azından o linki vermesinden yanayım. Bugün yağ lambasını gösterdiğimiz arkadaşımız yarın başka birisine abs lambasını anlatır,bu iş böyle. Yanlışım varsa düzeltin lütfen

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2009, 01:03:15 »
Dalga mahiyetindeki mesajlar silindi...
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı erco

• Otomobil
    VW Polo 6n- Audi A3 8v
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2009, 01:30:52 »
Arkadaşlar ben 1-2 senedir üye olsamda daha yeni aktif olmaya başladım. Hatta başlamaya çalışıyorum. Sorularımı sormaya, bildiğim sorularıda cevaplamayı deniyorum. Burası mükemmel bi site. Gerçekten bir VW kullanıcısının arayacağı herşey var burda. Ama burası bir forum sitesi, yardımlaşma sitesi. O yüzden lütfen buraya egolarımızı tatmin etmeye girmeyelim. Yanlış anlaşılmasın benim lafım hiçbir arkadaşımıza değil. Sadece girince kendimi evimde hissettiğim bu sitede böyle birşeyin yaşandığını görmek beni çok üzdüğü için söylüyorum. Burası VW'cilerin kalesidir. Bu şekilde çatlatmayalım. Bilmiyorsak soralım biliyorsak soruyu yargılamadan cevap verelim. Çünkü hepimizin cahil olabileceği hususlar var. (Mesela ben bi hafta önceye kadar araba nasıl vurdurulur bilmiyordum :D)

Hepimiz VWci kardeşleriz sonuçta... :sevgi:
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2009, 11:23:03 »

bu 12. yide benim için açıklarmısınız..
(sayın g60 bu mesajımıda silebilirsiniz)
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2009, 11:24:39 Gönderen: salman »
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2009, 11:39:13 »
(Mesela ben bi hafta önceye kadar araba nasıl vurdurulur bilmiyordum :D)

Erco sakın poloyu vurdurmaya kalkma, allah muhafaza beyinden olursun makinada, çok zorda kalırsan, aracın tum elektrik çeken aksamları sonuna kadar aç ondan sonra vurdurmaya çalış, (farlar, sis lambaları, iç Lamba... vs) vurdurma sırasında olucan ani yuksek gelen voltaj araç içi elektronik aksama zarar verebiliyor...

Çevrimdışı kesik44

• Gelirken Ne Getirilirki Giderken Ne Götürülür?
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2009, 11:40:29 »
abilerim ablalarım kardeşlerim böyle şeyler yapmayalım bencede bu sitede birbirimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz hepimiz bu siteyi görünce eminim ki aynı düşünce ve fikirlerle bu siteye üye oldu hepimiz iyi şeyler yapmak adına burdayız dalga mahiyetindeki mesajlarda silinmiş bu mesajların sahipleride eminim hatalarını anlamış daha dikkatli olmaya özen göstereceklerdir.Bu mesajı kimseyi kırmak için söylemedim sadece bu şekilde düşünürsek daha güzel şeyler yapacağımıza inandığımdan söyledim. Herkese iyi forumlar..

« Yanıtla #13 : 03 Ocak 2009, 11:50:08 »
Arama kısmından çıkan eski konulardan 1-2 örnek...

http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/ynt-golf-iv-ikaz-lambalari-t1739.0.html

http://www.vwtr.net/forum/genel/vw-gosterge-t162.0.html

En uygun yer olarak burayı buldum. :)   not:2004 t5 kullanma klavuzu.
Daha iyi görmek için sağ tıklayıp gösteri açınız.

Edit : Telif hakları nedeniyle yönetici tarafından düzenlenmiştir...