Gönderen Konu: gaz basılınca gelen ses  (Okunma sayısı 3666 defa)

Çevrimdışı freman58

• Profili Görüntüle
gaz basılınca gelen ses
« : 18 Mart 2012, 17:17:50 »
bende polo classic comfotline var frenden ayağıımı çekip ilk gaza bastiğımda bir vuuuuuuff diye bir ses geliyor ayağım gazdayken olmuyor ama gazdan ayagımı çekip tekrar bastığımda yine aynı ses geliyor ustaya sordum usta poloların hepsinde olduğunu söyledi bu sesin bu ses boğaz kelebeeğinden geliyor muş kelebeğin açma kapama sesiymiş aynı sekilde arabayı stop edincede yine aynı sekilde azalayark sanki lastiğin havası iniyorlmuş gibi yapıyor ve kapanıyor bu olay kimlerde oluyor merak ettim acaba başka birseyden olur mu ?

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: gaz basılınca gelen ses
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2012, 20:19:11 »
Benzin pompasının sesi olabilir. Depoda yeterince benzin yoksa çok ses yapabilir.

Çevrimdışı freman58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2012, 16:30:12 »
DEPODA DA BENZİN VAR ÇOK YOK AMA YİNEDE BİR ÇEYREK E YAKIN BENZİN VAR DİREKSİYON POMPASI FALAN YAPAR MI ACABA

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2012, 17:49:06 »
iyi bir vw ustasının dinlemesi lazım.

Çevrimdışı freman58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2012, 23:17:06 »
hocam ben elazığda memurum ankaraaya izine gideceğim ankarayaa ankarada bu işleri iyi yapan anlayan iyi bir usta var mı

Çevrimdışı freman58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2012, 20:38:06 »
bugün başka bir ustaya götürdüm motordan çıkan bir hava hortumun uçunda çatlak varmş meğerse büütn ssesi o yapıyor muş 1 tl lik bir hortum tüm sesi kesti

Çevrimdışı tornspy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2012, 10:48:57 »
freman bana özel msj atmışsın ben atamadım sana.herneyse soruna cvp vereyim.ben bulamadım.hiç bir usta bulamadı.bunu yapan motor kulaklarıdır dendi değiştirttim şanzıman kulağını değiştirdim.olmadı.şimdi hiçbir ustya gitmiyorum.kendim araştırdım.benden önceki sahibi katalitik konvertörü iptal ettirmiş.yerine siyah bi susturucu takılmış.belki bu yüzden olabilir idye düşünüyorum.arabada zaten bi kasıntı zorlanmada var.en son çare olarak çıkmasını bulup bi deniycem olmazsa bi vibrasyonla binicem araca.balıkesirde yapacak kimseyi bulamadım.senin buna benzer bi sorunun mu var.aman kardeş elletme aracını yaptıracaksanda araştır önce.selametle...