Gönderen Konu: Eskişehir'den Selamlar...  (Okunma sayısı 16293 defa)

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
Eskişehir'den Selamlar...
« : 13 Eylül 2009, 21:35:38 »
   Arkadaşlar herkese merhaba.Sitenizi uzun süredir takip ediyorum ancak üye olabildim.Çünkü vardiyalı çalışıyorum, bunun için önce beni affedin.
   Öncelikle forumunuzdan gerçekten cok yararlandım, tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
   Bende 1999 model VW POLO CLASSIC Comfortline var.Renk kırmızı.Aracımı seviyorum ve arabalarla uğraşmayı seviyorum.
Elimden geldiği kadar arabama birşeyler yapmaya çalıştım:
   Öncelikle far ampullerimi NIGHT BRAKER ile değiştirdim.İnanın sonuç çok iyiydi zira Eskişehir'e yaklaşık 80 km uzaklıkta yaşıyorum, gidiş gelişlerde sıkıntısını yaşıyordum ama artık rahatım.
   Sonra park ampullerimi beyaz yaptım  çünkü gündüzde farımı açıyorum.Böylece daha kolay görüleceğimi düşünüyorum.Ancak gece resimleri daha çekmedim, ilk fırsatta çekip ekliyeceğim.
   Sırada aracın içi var: (tabi bu arada aracı alalı 1 yıla yakın bir zaman geçti,aldıktan hemen sonra bakımlarını yaptırdım)İç aydınlatmaları beyaz led yaptım ama şunu söylemeliyim aracın arka koltuk aydınlatması çok zayıf, buna bir çözüm arıyorum.Sonra koltuklara kılıf aldım:

« Son Düzenleme: 14 Eylül 2009, 01:07:05 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
Ynt: Eskişehir'den Selamlar...
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2009, 21:55:50 »
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2009, 22:10:11 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2009, 22:16:21 »

Tabi bu kadarla bitmedi: Yaz geldiği için camlarada film çektirdim:

Camlara film çektirince kapı direkleri kırmızı kırmızı hoşuma gitmedi ve bu bölümlerede mat siyah folyo çektim:

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2009, 22:33:28 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2009, 22:51:43 »
   Sizler için aracımın resimlerini çekmeye çalıştım, umarım beğenirsiniz:

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2009, 23:04:02 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2009, 23:06:33 »
   Arkadaşlar kusura bakmayın kendimi tanıtmayı unuttum:
   Ben Ender Ceyhan, Eskişehir'de Gökçekaya Barajında Yüksek Gerilim Operatörü olarak çalışıyorum.Bu gördüğünüz resimlerde bu civarda çekilmiştir.

Araca yaptıklarımıza devam edelim:
   Önce aracın üzerindeki orjinal teybi çıkarılıp yerine PİONEER 6050 Cd Mp3 Player bağlandı ve ses oldukça tatminkar duruma geldi.Sonra durumu iyi olmayan Vector 5 lastiklerden öndekiler atıldı, yerine 4 adet SAVA İntensa yaz lastikleri takıldı(en azından bana yaz lastiği olduğu söylendi), arkalardaki Vector 5'lerse lastikçinin depoda muhafaza ediliyor.Kış gelince iki adet kış lastiği ile yola devam(İntensalar yine lastikçi tarafından muhafaza edilecek).

Ufak ufak resimler ve katılım devam edecek.Birazdan nöbete gidiyorum yaptığım pasta cila işlemini anlatacağım.Herkese iyi geceler...
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2009, 23:22:03 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 13 Eylül 2009, 23:43:43 »
Güzel olmuş güle güle kullan. Aramıza hoş geldin. Kapıdaki siyah şerit iyi fikir. turuncu sinyalide değiştir bence.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı serkan_89

• eski adı:mc_serkan_126
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2009, 00:15:50 »
aramıza hoşgeldin abi. ben de ES ES (eskişhr)liyim.
aracının boyası orjinal mi yoksa boya oldu mu? Çok diri duruyor da ondan sordum.

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2009, 00:53:06 »
   06onur ve hemşehrim serkan_89 hoşbulduk.Aracı beğenmenize sevindim sağolun.
   06onur kapıdaki folyoları kendim çektim.Gerçekten çok kolay.Önce reklamcıdan 50 cm mat siyah folyo alıyosunuz.Sonra direk genişliklerini ölçerek kesiyorsunuz.Folyonun eni 120 cm siz 50 cm alın.Bunun boyunu kullanacağız,direklerin genişliği ortalama 8 cm civarı, payıile 10 cm civarı kesin hatta folyonun arkasında kılavuz ölçüleri var birer santimlik, onlardan faydalanabilirsiniz.Sonra folyonun alt kısmının tamamını ayırmadan(tamamını ayırırsanız hemen yapışabilir)yapıştırmaya başlayın.Yapıştırırken eski bir kredi kartı çok uygun oluyor.Hatta kolaylık olması için camları açıp camın girdiği lastikleri(yalnızca direk kısımlarını)yerinden çıkarın.Böylece çok rahat çalışıyorsunuz.Kapının iç kısımlarınıda kıvırarak yapıştırıp fazlalığı bir maket bıçağı ile kesin.Yamuk ve büzüşen yerleride bir çakmağı yakarak folyoya biraz yaklaştırın fakat üzerinde tutmayın.Hemen oranın şeklini aldığını göreceksiniz.Güle güle kullanın.
   Evet 06onur sırada onlar var, ilk işim onlar olacak.
   serkan_89:
   aracın boyası orjinal değil, aracı çok yakın bir arkadaşım İstanbuldan almıştı.Onada bu aracı bulan İstanbul'da özel servisi olan yakını bulmuş.Aracın çoğu yerinde küçük düzeltme ve ufak  yada bölgesel boya var ancak değişen hiç yok.Bu noktada ben devreye girdim ve araca komple ince bir pasta çekerek boyanın üst tabakasını temizledim.Ardından ÇBS teflon polishi ile cilaladım ve ensonda Turtle Wax'ın NanoTeknoloji Waxı ile üzerine iki kat wax attım.Sonuç ortada...
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2009, 01:01:38 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2009, 00:59:03 »
MAŞŞALLAH  ilk  üretildiğinde   almanya  da  çekilmiş  ilk reklam  filmleri  gibi 

kazasız belasız inşşallah 
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2009, 01:10:05 »
Alıntı
MAŞŞALLAH  ilk  üretildiğinde   almanya  da  çekilmiş  ilk reklam  filmleri  gibi

kazasız belasız inşşallah 
   Teşekkürler ismailtunca81 elimden geldiği kadar birşeyler yapıyorum.Beğendiğine sevindim.

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2009, 01:12:06 »
   Bu arada uygun bir zamanda Ankara'ya gelicem araba için.Bişeyler almam lazım.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2009, 01:51:05 »
ne gibi  şeyler  ağbi  extra  görünüm  hp  vs  mi?
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Eylül 2009, 02:08:29 »
ne gibi  şeyler  ağbi  extra  görünüm  hp  vs  mi?
  Yok İsmailcim hpye falan girmem.Zaten araba gaayet iyi(yıllık iznimde, düz yolda gece 2:30 da 205-208 gibi sürat gördük).Bana lazım olan ön konsolda havalandırmanın etrafındaki çerçeve, varsa sağ ön kapı döşemesi ve karter muhafazası.Aslında karter muhafazasını uğraşsam yaparımda vardiyalı çalışınca vakit ayırmak biraz zor oluyor.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2009, 05:55:57 Gönderen: High Voltage »

Çevrimdışı High Voltage

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Eylül 2009, 02:12:58 »
   Tabi yapacaklarım bu kadar değil:
   Sustalı anahtar ve alarmın bu anahtar içine taşınması
   Beyaz ön ve yan sinyaller
   Sisleri söküp temizleyip yeniden montajı ve ampullerinin NIGHT BRAKER ile değişimi
   Arka koltukların olduğu kısma orjinal görünecek bir aydınlatma...........gibi
   Asıl önemli olanı unuttum: havalandırmaların yönlendiicilrini temin etmem lazım onlar daha önemli...
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2009, 02:14:51 Gönderen: High Voltage »