Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: düşük devirde aşırı silkeleme sorunu  (Okunma sayısı 5100 defa)

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
düşük devirde aşırı silkeleme sorunu
« : 28 Mayıs 2012, 13:30:36 »
Arkadaşlar bugün sabah işe giderken özellikle düşük devirlerde sanki arabayı 3. viteste kaldırır yada benzin bitmiş gibi aşırı sallama ve titreme oldu bir benzeri bi kaç gün önce yine olmuştu ama ozaman rolantide bile yapıyordu bujinin birisi bozulmuş değiştirince düzeldi şimdi sadece ilk kalkışlarda ve vitesi biraz devirsiz geçirince oluyor ve daha sonra topluyor, servise bıraktım bakalım akşama usta ne diyecek

Ynt: düşük devirde aşırı silkeleme sorunu
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2012, 13:49:18 »
Motor takozlarından olabilir mi?

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2012, 13:53:55 »
büyük bi ihtimal yine buji veya buji kablolarındandır diye şüpeleniyorum, motor takozları ne şekilde etkiler bilemiyorum kardeş motor takozlarıyla ilgili şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım

« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2012, 13:51:00 »
Bildiğim kadarıyla takoz bozuksa rolanti de ve düşük devirlerde sallantı yapar. Belirttiğiniz gibi ateşleme sisteminde de sıkıntı olabilir... Forumdaki ustalar çözer bu işi aslında  :)

Çevrimdışı vtt

« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2012, 13:57:49 »
bujileri değiştirince banada olmuştu,avans ayarı yaptırdım geçti.

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2012, 08:24:40 »
buji ve buji kablolarını değiştirdim düzeldi fakat ilk kalkış anı tam istediğim gibi değil biraz ağır topluyor ama sonradan araba uçuyor motor sesi falan değişti rahatladı