Gönderen Konu: dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus  (Okunma sayısı 5585 defa)

Çevrimdışı özgürbakıcı

• Profili Görüntüle
dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus
« : 16 Ocak 2011, 22:23:17 »
arkadaşlar mrb aranıza yeni katıldım ve daha 2 gün önce basımdan geçen olayı paylaşmak istiyorum bende 1999 model polo classic kullanıyorum sabah çalıştırıp işime gittigim aracımı iş çıkışı çalıştıramadım kendi yaptıgım kontroller ve mudehaleler sonucu çalışmayınca arabamla ilgilenen ustayı çagırdım ustanın yaptıgı tetkikler sonucu indiksiyon bobinine enerji geliyor fakat çıkış yapmıyor dedi sanayiye çekici yardımıyla götürdük indiksiyon bobini ve tevsi makarasını deiştirdik ama gene çalışmadı oto elektirk ustasının kontrolü sonucu aracın arıza yapmasının sebebi beyinden ileri geldigi ve sökülüp bakılması yönünde oldu beyni söküp baktımızda beyin içerisine su girdigi ve hava şartları neticesinde donma oldugu gördük 2000 öncesi bütün volkswagen araçlarında bulunan beyinlerin hava alması için bırakılan yerden girdini söleyledi işin en garip tarafı beynin bulundugu yerde su birikmemesini saglayan (gider) giren yaprak toz vesaire ile tıkanmış ve silecek kollarının arkasında silecek motorunun hemen yanında yukarı monteli olarak duran beyne su almış dikkat etmemeiz gerek bir hususdur bence  her  yıkamada bakımda aklımıza geldiginde önkonsolun kaput tarafından içine dikkatlice bakmamızda yarar var külfeti agır olabilir ben 200 tl ödedim bilginize teşekkürler
sözü geçen volkswagen ise gerisi teferruat dır

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2011, 01:03:11 »
Kesinlikle devamlı kontrol edilmesi gereken bir nokta beynin olduğu yer. Oraya giren yaprak çamur vs ile tıkanıyor ve dediğiniz gibi su birikip beyni mahvediyor. Geçmiş olsun, haftada 1 kez kontrol ederim ben.

Çevrimdışı özgürbakıcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2011, 01:34:37 »
teşekkürler dediniz gibi kontrol şart

Çevrimdışı fenci1981

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2011, 01:04:59 »
keçmiş olsun.bu hava deliği 2000 modellerden sonra yok mu?bilgilendirip varsa resimli bir şekilde beynin yerini göstere bilirmisiniz.saygılar...

Çevrimdışı b_yalman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2011, 04:55:24 »
Evet resimli gösterim olursa seviniriz. Araba motor bilgimiz çok iyi olmadığı için neyin neresi olduğunu daha şimdilik tam bilemiyoruz.
Paylaşan arkadaşa da ayrıca teşekkürler.
Bülent YALMAN
1975-İZMİR

Çevrimdışı özgürbakıcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2011, 19:27:09 »
teşekkür ederim bilgilenmek açısından beyin in yerini ve 2000 model den sonrasında hava firarı olup olmadıgı hakkında resimli bir şekilde  anlatıcam

Çevrimdışı onderdeli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2011, 17:27:58 »
paylaşım için teşşekkürler..