Gönderen Konu: devir düşmesi  (Okunma sayısı 8999 defa)

Çevrimdışı balaca

• Profili Görüntüle
devir düşmesi
« : 31 Mayıs 2009, 19:22:20 »
arkadaşlar sizlere bir sorum olacak 2001 polo classic 1,6 75 hp  dün klimaya gaz bastırdım gayet güzel çalışıyordu aradan 1 veya 2 saat sonra klimayı acınca devir okadar düşüyorki araba stop ediyor yolda giderken sorun yok sadece durdugum zaman klima acık olursa devir sati düşüyor arabada aşırı derecede titreme yapıyor ve stop ediyor bununla ilgili ne yapa bilirim sizlerden yardım bekliyorum

Çevrimdışı Mooncrown

• Profili Görüntüle
Ynt: devir düşmesi
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2009, 04:51:42 »
Bugün şehir içinde aynı sıkıntıyı bende yaşadım... :(

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2009, 12:31:41 »

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2009, 13:57:24 »
aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/polo-bogaz-kelebegi-t707.0.html
Bu sayfalarda klimayla ilgili birşey yokki. bende de aynı sorun var. Rölantideyken klimayı çalıştırınca motor stop ediyor. boğaz kelebeğimde ise bi sorun yok. belki de sorun değildir. Özelliği böyledir. Eski tip klima sistemlerine(klima kompresörünü döndüren kayış direk motora bağlı olanlar) sahip bizimki gibi arabalarda 3. vitesten sonra klimayı açmak gerekir, yoksa motor stop eder demişti bi tamirci tanıdığım.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2009, 14:05:08 »
Bu sayfalarda klimayla ilgili birşey yokki. bende de aynı sorun var. Rölantideyken klimayı çalıştırınca motor stop ediyor. boğaz kelebeğimde ise bi sorun yok. belki de sorun değildir. Özelliği böyledir. Eski tip klima sistemlerine(klima kompresörünü döndüren kayış direk motora bağlı olanlar) sahip bizimki gibi arabalarda 3. vitesten sonra klimayı açmak gerekir, yoksa motor stop eder demişti bi tamirci tanıdığım.
bütün klimaların komprösörleri kayışla motora bağlıdır klima yükü bindiğinde boğaz kelebeği devri ayarlayamadığından araba stop eder yukarıda verdiğim linkte ve ya bir çok konuda bu anlatılmıştır arama yaptığınızda bulabilirdiniz.Ayrıca klima 3. vitesten sonra açacaksak niye klima farkı ödüyoruzki senin usta sağlam sallamış.

Çevrimdışı balaca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2009, 17:45:50 »
arkadaşlar 50gr gaz boşaltdılar araç düzeldi fazla basmışız dediler birde klimayı arabayı boşa al öyle calıştır diyolar

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2009, 16:08:58 »
arkadaşlar 50gr gaz boşaltdılar araç düzeldi fazla basmışız dediler birde klimayı arabayı boşa al öyle calıştır diyolar

Doğrudur klimayı çalıştırırken arabanın boşta olması tavsiyedir,hareket halinde çalıştırmak istersen debriyaja bas (vitesi boşa almış olursun) sonra çalıştır.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Haziran 2009, 22:29:01 »
Doğrudur klimayı çalıştırırken arabanın boşta olması tavsiyedir,hareket halinde çalıştırmak istersen debriyaja bas (vitesi boşa almış olursun) sonra çalıştır.
peki otomatik vitesli araçlarda klimayı nasıl çalıştıracaklar?

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2009, 21:01:18 »
peki otomatik vitesli araçlarda klimayı nasıl çalıştıracaklar?

Valla zor soru işte,bilen cevaplasın
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı koray0183

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2009, 01:42:08 »
aynı sorunu bende yasıyorum otomatik viteste N ye alıp denicem bakalım belki olur