Gönderen Konu: DEBRİYAJ SORUNU  (Okunma sayısı 15130 defa)

Çevrimdışı mutlu2003

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: DEBRİYAJ SORUNU
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2008, 20:56:15 »
ya ben şırnaktayım burda usta para kazanmak için değiştirelim diyor. o yüzden izne gittim zaman değiştirmeyi düşünüyorum gideceğim yol 700km yolda bırakmaz heralde.debriyaj seti 150ytl 100ytl de işçilik istiyorlar

Çevrimdışı mutlu2003

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2008, 20:57:17 »
polomusti değiştirek mi diyosun :)

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2008, 22:49:38 »
Arabayı hiç yokuşta denedin mi?Yani kaçırma derecesini kendin görüp ona göre karar vereceksin.Yani sonuna gelmediği sürece ve  uzun yolda da  pek vites değiştirmediğin sürece sorun olmaz diye düşünüyorum.Zaten Volkswagen'den anlamayan bir yere yaptırma.Daha çok masraf açarlar.Şırnak'ta da genelde Tofaş ve Renault tamircisi vardır.Başına iş alırsın zaten orada kurcalattırırsan.

Çevrimdışı bülentt

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2008, 15:25:52 »
Bende polo 2000 var. Debriyaj setini değiştirmek için arabayı bıraktım bugun ...Orjinal  debriyaj seti  195 ytl + 125 ytl ise işçilik toplam 320 ytl .. Bazı servisler daha ucuza yapıyorlar ama parçaya ve işçiliğine güvenemiyebilirsiniz. İçinizin rahat edeceği şekilde arabanıza baktırın bence.

Çevrimdışı ERTAN

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Nisan 2008, 23:23:06 »
bir motor ustasına göster. bendede aynı sorun oldu,usta bir dakikada ayarladı parada almadı!

Çevrimdışı ÖZGÜRÖZKAN

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Nisan 2008, 23:49:44 »
benimde polo classic te yukaıda kavrıyor, bende şüphelendim bi servise gittim adam denedi normal dedi gıçırtı ve sertlik debriyaj telinden olabilir onuda sordum 60 ytl falan bi fiyatı vardı. büyük ihtimal telden olabilir kaçırmıyorsa ...

Çevrimdışı rye

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Nisan 2008, 23:57:45 »
kaçırmıyorsa gerek yok, çünkü poloların geneli yukarıda kavrar, ayar diye bişey yok otomatiktir.yukarda kavrıyor diye sakın seti hemen değiştirmeyin.ustaların çoğu değişecek diyor. ama yanlış.benim polo 33000 kmdeyken bile yukarıda kavrıyordu.şimdi 68000 kmde hala aynı.debriyaj telininde körüğü var.oradadan açıp biraz yağlarsanız gıcırtı gidecektir.ustaların çoğunun zaafiyeti tanımadıkları arabalara hemen genel bir yorum yapma ihtiyacı hissediyorlar. hemen masrfa girmeyin derim.bazı problemleri kendiniz dahi çözebilirsiniz.biraz cesaret lazım...

Çevrimdışı yilmaz

•  
  • IQWTCI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Aralık 2010, 16:23:26 »
becede hiç kurcalatma kardeş motor ustası debriyaj telini kurmasını bilmiyosa hiç gösterme tamamen bozar orada kalır araba..

Çevrimdışı sincanlii

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Aralık 2010, 19:19:43 »
arkadaşlar bizdede 1999 model polo clasic var arabanın 3. debraj değiştirilişi ama sanayiden eve gelene kadar debraj yine bitiyor ustalarda çözemedi sorun ne olabilir bide bi servis önerirseniz sevinirim