Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: çok ilginç bir olay  (Okunma sayısı 3707 defa)

çok ilginç bir olay
« : 28 Mart 2012, 21:33:08 »
bende 1,6 polo clasisc comfortline var.sol ön kapıda cam otomatiği çalışmıyordu düğmeye bastığmda tık diye bir ses geliyor ançak cam indirme ve kaldirma yapmıyordu elektirikciye  gittip usta temizledi zımparaldı taktı çalışıyor fakat ilginç birsey oldu araba kapaıl iken stop halinde iken sol ön kapıdan tık tık diye sürekli saat çalışır gibi bir ses geliyor arabayı çalıştırdğımda kesiliyor hatta daha arbanın kontağına anahtarı soktuğumda bile kesiliyor ama arabayı stop ettikten sonra tekrar bir 5dk sonra yine sol kapıdan tık tık diye ses gelmeye başlıyor arabanın bütün aksamları kapalı olduğu halde bu çalıışır gibi ses nasıl geliyor anlamıyor m böyle bir olay başına gelen arkadaş oldumu yardımlarınızı bekliyorum

Ynt: çok ilginç bir olay
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2012, 21:59:25 »
kısa devre olumuş olabilir tekrar aynı ustaya götür bence calışmaya devam eden bi mekanizma varsa aküyüde bitirir

« Yanıtla #2 : 31 Mart 2012, 17:10:20 »
düğmede oksitlenme yapmış. aynısı bende de oldu. düğmeyi söktüm kolonyayla temizledim
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2012, 22:35:13 »
sabah kaltım baktım birde ne göreyim cam tamamen inmiş sigorta flaan atmış usta cam motornu söktü bir bakayım diye bakalım inşalah yapabilir

« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2012, 12:01:24 »
öncelikle selam  bende 97 model 1,6 polo clasisc comfortline var aynı cam mekanizma sorununu bende yaşadım.adanada gitmediğim elektirilçi  kalmadı yağmurlu havalarda tık diyor acılmıyor acılsada kapanmıyordu.elektrikci motoru cıkardı düğmeye filan bakım geri taktı çalışır hale getirdi.sonra aractan ses gelmeye başladı saat calışır gibi. ses için gitmediğim usta kalmadı.en sonunda sesin merkezi kilit sisteminden olduğunu söylediler.şimdi elektrikli merkezi kilit taktırdımda sesten kurtuldum.usta bir acılakama yaptı bana havalı merkezi kilitler belli bir süre sonra bu sorun cıkarıl demişti. ;)