Gönderen Konu: Bu dış cerceve nasıl sokulur  (Okunma sayısı 5245 defa)

Çevrimdışı scarfaxe

• Profili Görüntüle
Bu dış cerceve nasıl sokulur
« : 11 Ekim 2010, 20:41:32 »
Arkadaslar slm
resimde gorulen dıs cerceve nasıl sokeriz resimli anlatım olursa pek makbule gecer malum  resimde goruldugugu gıbı catlaklar büyüdü onlemizi alalım..şimdiden tskler

http://www.resimupload.com/ds779145190_image1.html
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2010, 20:48:30 Gönderen: scarfaxe »

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: Bu dış cerceve nasıl sokulur
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2010, 23:43:09 »
Ben yardımcı olayım :) Resimdeki kırmızı çizgiyi görmezden gelin, resim internetten bulduğum bir resim, alıntıdır. Sarı kısımları ben yaptım, çerçevenin vidaları oralarda. Üstteki 2 vida kalorifer ızgaralarının içerisinde, ordadaki dörtlü vida klima düğmelerinin olduğu kısmın içerisinde. Bunları çıkartmanız gerekiyor sökebilmeniz için. Alttaki 2 vida ise arabanın göğüs altındaki cep kısmının sonunda üste doğru bakıyor. El yordamıyla bakabilirsiniz. Sökmesi en zahmetli yer burası. Sökerken 4 lü düğmesi ve altındaki düğmeleri sökmeyi unutmayın, ayrıca cam açma kapama düğmesi var ise onları da sökün. Vida türü bende yıldız şeklinde sizde nasıl bilmiyorum ama muhtemelen aynıdır. Herşeyi yaparken çok dikkatli olun aceleye getirmeyin :)

Çevrimdışı scarfaxe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2010, 08:51:51 »
tskler atego,hafta sonu sökmeyi deneyecem bakalım umarım parcalamadan sökeriz

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2010, 11:34:02 »
Rica ederim, öyle aşırı narin bir parça değil ama bazı arabalarda çok gevrekleşmiş halde oluyor. O yüzden dikkat edin, ama kırılsa veya çatlasa da japon yapıştırıcısıyla farkedilmeyecek şekilde yapıştırabilirsiniz.