Gönderen Konu: Beyne dikkat edin!!!  (Okunma sayısı 5031 defa)

Çevrimdışı Ali Avcı

• Profili Görüntüle
Beyne dikkat edin!!!
« : 23 Ekim 2012, 22:51:00 »
      Merhabalar.Benim klasikde debriyaja basıldığında veya klimayı açtığımda devir düşüyor titreme yapıyor bazende istop ediyordu.Ustaya götürdüm .Bilgisayara bağladı.Boğaz kelebeği potansiyometresi diye arıza gösterdi.Bu parçanın değişmesi gerekir dedi.Boğaz kelebeğini zaten arabayı  aldığımda yenisini taktırmıştım.
     Başka bi özel servise götürdüm.Durumu anlattım.''Abi boğaz kelebeği kolay kolay arıza vermez'' dedi.(Hangisi Usta?)Başka bi yerdeki sorunu boğaz kelebeği arızası gösterebiliyor.Neyse inceledi heryerini.Bi sorun bulamadı.En son beyni açtı.Beyin sulanmış.Beynin yeri tam bir mühendislik harikası.Yanındaki su giderini yapraklar tıkamış.Beyin oksitlenmiş.
     2 günde beyinci uğraştı.Temizledi kuruttu taktı bi kaç kere.Ama olmadı.Çıkma beyin taktırdım.Arabada hiç bi sorun kalmadı. Bu olay kimsenin başına gelmesin diye paylaşmak istedim.Beynin yanındaki su giderini ara sıra kontrol etmek gerekir.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: Beyne dikkat edin!!!
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2012, 05:27:52 »
Çok doğru. Aracın şuursuz davranışları genelde beyin (ECU) yüzünden oluyor. Ustalar da suçu boğaz kelebeğine atıyor.

Çevrimdışı _polo_classic_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2012, 13:22:55 »
beynin yeri ve gideri tam olarak nerede oluyor acaba benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımcı olur ;)  :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2012, 15:19:23 »
beynin yeri ve gideri tam olarak nerede oluyor acaba benim gibi bilmeyen arkadaşlara yardımcı olur ;)  :D

Sağ sileceğin hemen altında. dışarıda yani :)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2012, 17:00:24 »
Sağ sileceğin hemen altında. dışarıda yani :)
Bendeki sol sileceğin altında.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2012, 17:58:15 »
Sonuçta çok dandik bir yere koymuşlar dikkat etmek lazım.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2012, 19:17:24 »
Ne kadar dikkat etsemde sileceklerin dibinden su gidiyor yine ıslanıyor beyin. Üzerine plastik bir muhafaza yapsammı diye düşünüyorum bende, zararı olurmu acaba ?  :-\

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2012, 20:05:08 »
çamurluk üzerinde ki giderler tıkanmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum. Ha yıkamacı veya arabanın sahibi içeriye hordum tutmadığı sürece  :D

Çevrimdışı Ali Avcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2012, 20:26:28 »
Benim sütten ağzım yandı.Beynin üzerine bir plastik koruma yaptırdım yukardan gelen su beyne temas etmesin diye.Ayrıca ağaç altına park etmez oldum   :)