Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arka fren balataları ve bilya değişimi  (Okunma sayısı 11981 defa)

Arka fren balataları ve bilya değişimi
« : 09 Eylül 2014, 05:11:46 »
Selam arkadaşlar. Uzunca bir aradan sonra yine bir konu ile karşınızdayım.

Arka tekerlerden gelen uğultu ve frene bastığım zaman çıkan tiz ses yüzünden dün ustamın yanına uğradım. Arka fren balataları ve porya bilyaları değişti. Yaklaşık 1 saat sürdü hepsi. Şimdi sıkıntı yok.  :tamamdir

Fiyatlara gelince :

Fren balatası TEXTAR 60 TL
Bilya takımı FAG 50 TL
İşçilik 50 TL (Güngör usta : 0533 490 93 08 ANKARA)

« Son Düzenleme: 09 Eylül 2014, 05:19:24 Gönderen: BARRACUDAY »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Arka fren balataları ve bilya değişimi
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2014, 22:11:44 »
Geçmiş olsun. Bilye marka olarak seçerek mi aldınız yoksa parçacı da ne varsa mı ?
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2014, 05:10:27 »
Teşekkürler. Parçacıda Fag marka vardı. Genelde orjinal parça tercih ederim. Yan sanayiden çok çektim.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2014, 05:13:35 Gönderen: BARRACUDAY »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2014, 12:09:18 »
Ben de değiştiğim zaman marka bilmediğim ve yan sanayi istemediğimden çıkma almıştım. Orijinali kim üretiyor acaba ? FAG sizce iyi mi ?

Çevrimdışı genc26

• Otomobil
    vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2014, 13:41:48 »
Merhaba ben ramazan bayramindan once 6n hb polomun arka bilyalari degistirdim 50liraya fag vardi orjinal olsun dedim 75 liraya skf aldim ustamda skf al dediydi.
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2014, 15:38:07 »
Merhaba arkadaşlar bu arka teker bilyasından dolayı atlatığım tehlikeyi sizinle paylaşmak istedim arka teker bilyalarını yeni değiştirmiştim ustam sağolsun bilyaları biraz fazla yağlamış bilyalardaki fazla yağ da balataları yağlamış, geçen sene şubat ayında sertavul geçidinden mersine gitmek için yola çıktım sertavula kada rhiç bi sıkıntı yoktu taa ki o dik rampaları inene kadar ister istemez vitesin yetmediği yerlerde freni kullanmaya başladıkça tutmamaya başladı bi ara neredeyse tamamen frenler bitti arabayı el frenini çekerek zor bela yolun kenarında durdurabildim tüm kuvvetimle frene basmama rağmen araç güç bela durdu araçtan indiğimde ön frenlerden baya bi duman çıkıyordu ve cızır cızır ses geliyordu balatalar yanmak üzereymiş arka balatalar yağlanınca aracın ağırlığı tamamen ön frenlere yüklenmiş balatalar soğuyunca tekrar yola çıktım frenlere fazla yüklenmeyim derken düşük vitesle motor freni yaparak indim bu seferde baskı balata baya bi yıprandı kaçırmaya başladı eve tekrar dönene kadar akla karayı seçtim yolculuk benim için zehir oldu ustamın bilyaları fazla yağlamasından dolayı yakalşık 400 tl civarında masraf çıktı

« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2014, 15:40:28 »
Ben de deðiþtiðim zaman marka bilmediðim ve yan sanayi istemediðimden çýkma almýþtým. Orijinali kim üretiyor acaba ? FAG sizce iyi mi ?
Fag iyi bir marka. Orjinali de fag.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2014, 15:41:18 Gönderen: BARRACUDAY »

« Yanıtla #7 : 11 Eylül 2014, 15:43:35 »
Merhaba arkadaþlar bu arka teker bilyasýndan dolayý atlatýðým tehlikeyi sizinle paylaþmak istedim arka teker bilyalarýný yeni deðiþtirmiþtim ustam saðolsun bilyalarý biraz fazla yaðlamýþ bilyalardaki fazla yað da balatalarý yaðlamýþ, geçen sene þubat ayýnda sertavul geçidinden mersine gitmek için yola çýktým sertavula kada rhiç bi sýkýntý yoktu taa ki o dik rampalarý inene kadar ister istemez vitesin yetmediði yerlerde freni kullanmaya baþladýkça tutmamaya baþladý bi ara neredeyse tamamen frenler bitti arabayý el frenini çekerek zor bela yolun kenarýnda durdurabildim tüm kuvvetimle frene basmama raðmen araç güç bela durdu araçtan indiðimde ön frenlerden baya bi duman çýkýyordu ve cýzýr cýzýr ses geliyordu balatalar yanmak üzereymiþ arka balatalar yaðlanýnca aracýn aðýrlýðý tamamen ön frenlere yüklenmiþ balatalar soðuyunca tekrar yola çýktým frenlere fazla yüklenmeyim derken düþük vitesle motor freni yaparak indim bu seferde baský balata baya bi yýprandý kaçýrmaya baþladý eve tekrar dönene kadar akla karayý seçtim yolculuk benim için zehir oldu ustamýn bilyalarý fazla yaðlamasýndan dolayý yakalþýk 400 tl civarýnda masraf çýktý

Geçmiş olsun. Usta çok önemli gerçekten.

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2014, 15:48:19 »
Teşekkür ederim gerçekten çok basit bir hatadan dolayı büyük tehlike atlattım

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2014, 19:52:11 »
Bilgi ve tecrübelerini paylaşanlardan teşekkür ederim.