Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracıma hava filtresi taktırsam artısı ve eksısı ne olur  (Okunma sayısı 14228 defa)

Ynt: aracıma hava filtresi taktırsam artısı ve eksısı ne olur
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2008, 18:14:40 »
aracınızın motorunda modifikasyon yoksa bence özel yapım açık hava filitresi kiti çok da gerekli değil, en güzeli kutu içi green, kn, raid vs takmanızdır, doğru dürüst bir kat iptal borusu, free flow bir orta susturucu ve son susturucu ile devirlenmede iyileşme hissedebilirsiniz, istediğiniz sese göre egzoz da marka ve tip seçimi yapılabilir, eğer bir x açık hava filitresi kiti sizin aracınıza özel yapılmış ve güç verdiği dyno testleriyle yayınlanmışsa onu da kutu içi yerine düşünebilirsiniz, kn,simota, green, bmc, raid, pipercross vs sitelerini incelemenizi tavsiye ederim, egzoz işini header dahil olarak bu işi bilen bir usta ile yaparsanız iyi olur, maslak da iskender usta bu konuda çok meşhurdur mesela :)
ama sonuçta abartı bir güç artışı beklememelisiniz:) bu modlara göre bir de chip ya da apexi neo tarzı standalone piggyback le remap yaparsanız bence 100 hp lik aracınızda 10-12hp max alacağınız değerdir...

Ynt: aracıma hava filtresi taktırsam artısı ve eksısı ne olur
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2008, 18:36:27 »
çok tesekkurler arkadaslar ben bukadar performans artısı istemiyosum araba gayet hırcın ve guclu zaten bastınmı gidiyo hele bide direksiyon kabiliyetiniz iyise ( ki benim superdir  :D ) trafıkte kımse gecemez sizi bu aracla ben karar verdim alayım bi tane ed yada yed egzos bağırta bağırta gideyim :) duyan cevirsin kafasını baksın  ;D