Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: aracıma hava filtresi taktırsam artısı ve eksısı ne olur  (Okunma sayısı 14222 defa)

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
arkadaşlar 2001 clsıc polo ya açık hava fıltresı taktırsam artısı ve eksısı ne olur maliyeti nedir
bu arada aracımda lovato marka sıralı lpg var çekişinde çalışmasında hiç bir problem yok

Çevrimdışı escocem

• street racer
Ynt: aracıma hava filtresi taktırsam artısı ve eksısı ne olur
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2007, 00:14:34 »
artısı kulanacağın filitreye bağlı olarak mutlaka olur yalnız gaza yüklenince öncekine oranla çok hissedilir bi ivmelenme olacağını düşünme üst devirlerde hissedersin belki oda ufak tefek bir fark olur 1-2 hp civarında..birde egzosa girersen ozaman az çok hissedilir değerlere çıkarsın..hava filitresinde çok sart değil fakat ikisini birden yaparsan gaz ayarına gitmen ii olur..

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2007, 00:31:12 »
zaten eksoz değişim istiyor ikisinin maliyeti bana ne olur aşağı yukarı bır maliyet fiyatı varmı

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2007, 00:47:33 »
maliyet tamamen senin istediklerine bağlı filitre secimin 25 ytlden 250-300 e kdr değişir egzosta sadece son susturucu takarsan ki bu çok hissedilir bi değişim bile yapmaz komple yapman lazım buda susturucularla vb 350-1750 ytl civarında bi aralıkta seyreder...

« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2007, 01:48:04 »
  Açık hava filtresinin artısı kullanan biri olarak söylüyorum sadece 3000 devirden sonra biraz daha tok bi ses duyarsın, hp artışı olmus olmamış hissetmezsin bile, eksisi ise ne marka kullanırsan kullan butun toz kir motor içine toplanıcaktır. Sıcak ve Soguk hava karısımının yarattıgı turbulanslı hava akımı  tam olmadığı içinde silindir içerisindeki yakıt tam yakılmadan dışarı atılır.Buda benzin sarfiyatını arttırır.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2007, 01:59:09 »
marka ne olursa olsun hava filitresi kullanmayı bilmediğimiz için toz motora gider...çok ii markaların kendi solüsyonları zaten var olmayanlar içinde balata temizleme spreyi edinin ve 2 haftada bir yada 500 km de bir şekilinde filitreye sıkın bakalım toz girecekmi...filitre temizleme spreyi diye satılan spreylerinde genel özelliği aslında budur yağlandırma yoluyla hava akışını kolaylaştırır ve tozu tutarak motorun içine gitmesini engeller...bu gün karb kapağını boyadım söküp keşke içinin fotosunu cekseydim güzel örnek olurdu...söktüğümde tertemizdi içini silmedim bile boyayıp geri taktım ;)

« Yanıtla #6 : 28 Eylül 2007, 02:03:24 »
Karburatorlu motorlar için 10 numara kullan, kesinlikle enjeksiyon makinelerde tavsiye etmiyorum, 500 km bile yapmadım, K&N marka  solüsyonla beraber  kullandık. Sonuç  :(

Kullandım, kullananlardanda ahanda çok memnunun harika bişey aracımı ucuruyo diye bir sey duymadım.

Zaten Volkswagen bunu akıl edemeyen bir firma herhalde, sıcak hava ile soguk hava karısımının faydalarını biri bana anlatabilir mi ?
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2007, 02:05:54 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2008, 14:51:49 »
merhaba akadaslar eralp abi bişi sorucam sana sen ne marka hava filitresi kullanıyosun ? banada söle tok ses veren bişi lazımda  ::)

« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2008, 15:04:52 »
 Orjinal kutu filtresi kullanıyorum, açık filtre olayını kapattım... ;)

« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2008, 15:07:53 »
peki bi tavsiyen var mı acıkhava filitresi olarak yada hiç almamı diyosun?

« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2008, 15:16:29 »
peki bi tavsiyen var mı acıkhava filitresi olarak yada hiç almamı diyosun?

Kişisel kararın,ben takmadan önce çok arastırdım kimse önermedi,tavsiye etmedi, ama meraktan dinlemedim kendim taktım,sonra bende çıkardım. ses istiyosan egsoz taktırmanı tavsiye ederim, 2-3 hp için filtre takmak manasız bence,ama bu konuyu savunan veya savunmayan cok arkadaş var... Hava emiş şekli motor için çok önemli orjinal sistem motorun için ve benzin tasarrufun için herzaman en iyisidir.. :tamamdir

« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2008, 15:21:24 »
çok tesekkürler   :)

« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2008, 16:05:45 »
bencede taktirma, ses sifir, sadece kelebegin sesini dinleyebiliyorsun ki denildigi gibi orjinal filtren motorum icin daha saglikli, kataliktik iptalin varsa ve yerine susturucu takilmissa, orta susturucunda mevcutsa al bi son sosturucu sanayi tipi ed veya yed olabilir 50-60 ytl civarina gayet tok bi ses olur, pasalar gibi gezersin...
GTI olsun istedik ama Allah DTI uygun gordu ......

« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2008, 17:41:51 »
ben bmc-cda nın carbon kitini kullanıyorum ses olarak zevki tartısılmaz performans konusunda ise filtre temiz olduğunda gaz yiyişinde biraz daha iyilesme var pololarda motor içi dar olduğundan malesef yer sorunu yasanıyor, kutu içi fltrede düsünebilirsin