Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARAÇ ÖN FARLAR  (Okunma sayısı 12677 defa)

ARAÇ ÖN FARLAR
« : 31 Mart 2014, 22:01:22 »
Slm arkadaşlar benim 2000 model polo clasic 1. 6 aracım var aracımın farları sarı yanıyor ama ben beyaz olmasını istiyorum xenon denen lambayı takmak istemiyorum başka bir seçenek varmı varsa hangi lambayı kullanmam gerekiyor. yardımcı olursnız sevinirim.

Ynt: ARAÇ ÖN FARLAR
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2014, 22:34:55 »

« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2014, 09:31:07 »
beyaz halojen görüntü olarak güzel duruyor ama maalesef yağmurlu havalarda hiç aydınlatmıyor o yüzden tavsiye etmem

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2014, 09:47:34 »
+1
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2014, 10:27:07 »
beyaz halojen görüntü olarak güzel duruyor ama maalesef yağmurlu havalarda hiç aydınlatmıyor o yüzden tavsiye etmem

Aynen daha geçen bu yüzden söküp attım sarı taktım

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2014, 15:59:27 »
Normalde 2 takım ampulüm var, biri beyaz, diğeri boyalı sarı, yağışlar bitene kadar sarılar, yaza girince de sonbahara kadar beyazları takıyorum, memnunum.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2014, 16:02:30 »
Arkadaşım Ojinal Ampülden Şaşma Derim Bende Senin Gibi Düşünüyordum İLk Önce OSRAM Beyaz Işık Veren Led Ampülden Aldım Tamam Arabada Güzel Görünüyor Dışardan Bakınca İyi Hoşta Yolda Bişey Göstermiyor Gittim Elektrikçi Arkadaş vardı dedim  ya Xenon Taktıracam Yada buna bi çare bul dedim yukarıda arkadaşın verdiği linkte ki Philips'in farı Xenon Kalitesindedir diye daha öncedende söylemişlerdi 80 tl verdim onu aldım taktırdım ama şuanda tekrar sarıya döneceğim uzun yolda giderken veya ışıklandırma olmayan bir yola girdiğinde veya yağmur kar sis gibi durumlarda körsün alt sis farlarım ondan daha fazla aydınlatıyor anlamadığım bir şekilde  :-\  mercekli far takmayı düşündüm aracım 97 polo classic ona uyumlu farda yok dediler şimdi tekrar orjinal sarılara döndüreceğim tecrübem bu şekilde görüntü var ama işlev 0(sıfır) ;)
"Hayatta Hiç Bir Zaman Yalpalamayacaksın Düşüncelerinde Bir İleri Bir Geri Adımlar Atmayacaksın, Her Dönemin Adamı Değil, Her Dönem Adam Olacaksın."

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2014, 18:53:46 »
Beyaz ampul diye bir şey yok, ampullerin ucuna açık mavi filtre konarak sadece beyaz-mavi tonda ışığın geçişine izin veriliyor. Işık şiddeti düşmemesi için de daha yüksek dirençli flama kullanılıyor. Aydınlatması kötü, karşıdan gelenin gözüne taciz etmesi küfür nedeni. Ampulün içindeki halojen gazı miktarı maddiyat nedeniyle artırılamadığı için ömür düşük oluyor. Aydınlatmayı iyileştirmek istiyorsanız en basit yöntem Night Breaker gibi bir ampul veya mercekli far kullanmak.
Akıl yaşta değil baştadır.