Gönderen Konu: arabayı çalıştırıp yavaşca gaza basıldığında gelen ses  (Okunma sayısı 3859 defa)

Çevrimdışı freman58

• Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar bende 2000 model polo classic var dürbün göğüs araçı ilk çalıştırdıktan sonra yavaşca gaza bastığımda bir uğultu geliyor.sanki bir borudan hava kaçıırıyor muş gibi. sonra devir yükselince kesiliyor sonra gazı bırakıp tekrar bastığımda yine aynısın yapıyor.yani gazdan ayağımı tamamen çekip tekrar bastığmda olyr.ayrıca kontağı kapattıktan sonrada 3-sn kadar falan sanki böle bir borudan gaz çekiliyormuş gibi bir ses geliyor sonra kesiliyor neden olabilir anlayan arkadaşlar bir seyler yazarlasa sevinirm

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
kapatınca bendede var araba çalışıyorsa bence çok sorun etmeyin büyük bir problem olsa kullanırken sorun yaratırdı boğaz kelebeği ile hava filtresi arasındaki yerde bir boşluk olaiblir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Bende de benzer ses var. Usta yazın gel kayışları (v kayışı, triger vs.) değiştirelim dedi.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
benzer olay benim başımada geldi triger v kayısı hidrolik kayışı vs tüm kayışları değiştirdim triger bilyasını triger keçesini değiştirdim yine düzelmedi ya devirdaim pompasından geliyor yada içerden bilyanın birinden geliyor o şekilde bir yıldır kullanıyorum şimdilik bi sorun yok.

Çevrimdışı freman58

• Profili Görüntüle
bu sorunu halllettim çok sükür başka bir ustaya götürdüm usta bir hortumun uçunda çatlak var ddedi hortumu değiştirdik sorun düzeldi çok şükür galiba bir hava hortumuydu boğaz kelebeğinin hemen altında