Gönderen Konu: Aft Motor Modifiyesi  (Okunma sayısı 7601 defa)

Çevrimdışı twc228

•  
    • Profili Görüntüle
Aft Motor Modifiyesi
« : 14 Ekim 2012, 03:23:56 »
Arkadaşlar

aracım 102 beygir klasik olarak, aracım dış görünüş olarak gayet sade tabi kupoluna kadar parçalanıp çıplak iskelet tekrar boyanıp toplanmasını varsaymazsak.

Çeşitli firmalarla görüşüp motor modifiyesi için bilgi ve fiyat aldım.

Yapılabilecekler
Dereceli eksantrik mili 15hp 1400tl
Yazılım 10hp 800tl
Soğuk hava yollu açık tip filtre 5hp 250tl
Egsoz 3hp 700tl

yani toplamda elimde 135hp lik bi araç olacak ama yinede bana göre yeterli değil. Tamam turbo ekliyecek halimde yok ama çünkü atmosferik bi araca turbo uygulaması uzun vadede zararlı, sonuçta bu araçta ki motor golflerdede vardı. Golfle tek farkıda son dişlinin oranı.

Yani bu şekilde düşünürlürse her model golf için hertürlü modifiye parçası üretiliyor. İster polo classic ister golf aft motoru olsun, forumdaki arkadaşlardan bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabililer mi?
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2012, 03:27:57 Gönderen: twc228 »

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: Aft Motor Modifiyesi
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2012, 07:38:52 »
AFT motor 100 beygirdir. 14 yaşındaki bir aracın motor modifiyesi motoru baştan yapmakla aynı şey bence. Araç benzinliyse bahsettiğin beygirler artar, yazdığın kadar da artacağını sanmıyorum. Ama bu araçla uğraşacağına golf gti al daha iyi. Paranı boşa harcama.

Çevrimdışı ayyıldızteam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2012, 10:28:26 »
AFT motor 100 beygirdir. 14 yaşındaki bir aracın motor modifiyesi motoru baştan yapmakla aynı şey bence. Araç benzinliyse bahsettiğin beygirler artar, yazdığın kadar da artacağını sanmıyorum. Ama bu araçla uğraşacağına golf gti al daha iyi. Paranı boşa harcama.
+10 ;)
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Çevrimdışı twc228

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2012, 14:19:43 »
izmirdeki modifiye firması öncelik olarak aracı dinamo testine soktu, yazılımını ayarlamak için. dinamoda 102,2 bg gösterdi aracı. Aracım benzinli lpg taktırmadım. Baba yadıgarım oldugu için manevi değeri yüksek benim için. Ondan dolayı aracı tekrar toplayıp full boyadım ve motoru tekrar elden geçirip topladım zaten masrafdan hiç kaçınmadım. Bi yandan benim içinde tecrübe oldu tüm süreç....
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2012, 14:25:48 Gönderen: twc228 »

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2012, 15:21:24 »
O zaman motorunun durumu çok iyi. Ben olsam fazla oynatmazdım. Orjinal haliyle birçok araçtan güçlü. Poloların elektrik sistemi hassas oluyor. AFTmotor da öyle.

Çevrimdışı twc228

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2012, 16:21:38 »
evet elektrik tesisatı çok enteresan olmadık yerlerden sorun yaşadığınızda alakasız hareket ediyor, çakmaklığın kısa devre yapması sonucu sinyallerin ya patlaması yada patlak gibi yanıp sönmesini çözmek çok zor olmuştu. Aslında araç 3 yıl hiç hareket etmeden güneş-kar-yağmur inik lastiklerin üzerinde yattı tek bi kontak yemeden. Taki ben mezun olup girişinceye kadar. Oda tabi youtube'ta izlediğim bi video sonrası oldu. Mavi renkli ve aracı zapdetdemiyor herif, çok hoşuma gitmişti o 6kv.....

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2012, 17:55:27 »
AFT motor dynoda 102 bg gösterir.. Hemen hemen her araçta olduğu gibi; Açık hava filtresi, headers, egzos ve chip ile belli bir bg elde edilebilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı twc228

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2012, 18:43:26 »
yani sonuç olarak parça veya firma bazında bu işle uğraşan veya bilgisi arkadaşlar öneride bulunabilirmi?

Çevrimdışı twc228

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2012, 22:51:31 »
http://www.hunerkamsaft.com/

firması professeyonel ve araca göre en uyumlu şekilde işlemleri gerçekleştiriyor.....