Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABS HİDROLİĞİ  (Okunma sayısı 4396 defa)

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
ABS HİDROLİĞİ
« : 19 Eylül 2011, 14:46:11 »
Arkadaşlar Aranıza Yeni Katıldım Herkese Slm.
97 Polo Classic 100 Hp Full. Aracın Abs Şu Anda Devre Dışı. Ustaya Gösterdim Elektronik Kısmının Sağlam Olduğunu Hidroliğinin Arızalı Olduğunu Söyledi Ve Fren Merkezi Çıkışlarına Kendimiz Hortum Yaptırıp Tekerlere Giden Metal Borulara Bağladık Ve Abs Devre Dışı Kaldı. Acaba Bu Abs Nin Hidroliği Ayrı Satılıyormu Yada Abs Nin Tamiri Ne Derece Mümkün Bilgisi Olan Varmı Yardımcı Olursanız Sevinirim. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2011, 14:47:58 Gönderen: cengizd68 »

Ynt: ABS HİDROLİĞİ
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2011, 06:29:54 »
Hoşgeldiniz. Zamanında yapılmayan hidrolik değişimi yüzünden çok sık rastlanan bir sorun . Sırf bu yüzden ABS'siz modelini aldım. Tamirini yaptıran görmedim. Genelde parçayı değiştiriyorlar. Çıkmasına şu adresten bakabilirsiniz.

http://www.oto2000.com/

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2011, 11:27:39 »
Muhtemelen öyle oldu ABS beyninin içinden resmen küf aktı (içine su karışmış gibi) hidrolik metal kısmı ölmüş ama elektroniği sağlam abs devreye giriyor. Bana lazım olan sadece alt taraftaki metal hidrolik kısım acaba sıfırı yada çıkması varmıdır daha ucuza malolur diye düşünüyorum.

« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2011, 22:54:10 »
benimkini de yetkili servis kötü haldeki hidroliği değiştirirken tıkadı. cengiz arkadaşın da dediği gibi beyinde bir sorun yok kanallarda tıkanma var. tıkanma için çok uğraşıldı. şu anki aşamada 3 tekere hidrolik akışı sağlandı fakat arka sağ tekere gelmiyor. uygun halli bir çözüm bilene şimdiden teşekkür ederim

« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2011, 22:55:16 »
bu arada benim araçta aynı 97 model aft 1.6 100 beygirlik

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2011, 08:39:29 »
sizede geçmiş olsun, şimdilik ben abs olmadan idare ediyorum bi sıkıntı yok ama bu abs işi usta işi gerçekten her "frenciyim ben yaparım" diyene elletmemek lazım.

« Yanıtla #6 : 06 Mart 2012, 14:48:14 »
iyi günler arkadaşlar benim 2000 model yeni gögüs polo clasic var ara sıra abs yanıyor sönüyor.birde aracı ilk çalıştırdğımda yavaşca gaza bastığımda bir uğultulu ses geliyor ama devir yükselince kesiliyor genelde düşük devirde gaza ilk basıltığında yapıyor ayrıca kontağı kapattığımdada ön taraftan sanki tüp kaçırıyormş boruda bir kaçak olurda yada içindeki gaz boşalırya öle bir ses gelilyor sonra kesiliyor neden olabilir

Çevrimdışı cengizd68

Otomobil
    1.9 TDI bora
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2012, 15:25:26 »
Bilgisayara bağlatırsan abs ile ilgili arızayı görebilirler benim aracımda da yanıp sönüyordu abs sensöründen kaynaklanıyormuş arızayı sildirdik yanıp sönmüyor artık büyük bi ihtimal senin aracında da benzer bi sıkıntı vardır. Düşük devirde gelen ses kayışlardan, krank keçesinden, şarj dinamosundan olabilir iyice doktor streteskopuyla dinlemek gerekir. Tüp kaçıyor gibi sesin neren geldiğini bilemeyecem bu tür sesleri gürültüsüz sakin biyerde doktor streteskobuyla ince ince dinlemek gerekir ben öyle yapıyorum görenler garip garip bakıyor ama çok net bi şekilde duyuluyor sesin nereden geldiği