Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: çok benzin yakıyor  (Okunma sayısı 32259 defa)

Ynt: çok benzin yakıyor
« Yanıtla #14 : 13 Ekim 2011, 11:22:45 »
Slm. Bende izmir'de oturuyorum. 2000 1,6 100 Hp classic model arabam var. Yakıt bende de 40-45 krş civarı olduğu için mecburen tüp takdırdım. Yanlız ben BRC takdırdım. Atikere göre biraz pahalı ama VW arabalara uyumu çok iyi. 38 lt'lik simit tank arka istetmenin olduğu yere cuk diye oturdu. Bağaj hacmi hiç daralmadı. Sonuçta istetme lastiği de küçük bunların. Şu aralar 22-23 krş. civarı yakıyo (şehiriçi-Şehirdışı karışık). Ama son derece memnunum. Performans'da hiç bir değişiklik olmadı. Tavsiye ederim.
İyi günler, iyi sürüşler..
Bülent YALMAN
1975-İZMİR

« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2011, 22:24:42 »
Bülent kardes tavsiyenle BRC arastırdım ımkanları zorluyorum insallah yakın zamanda mecbur taktıracağım.Benzinle başa cıkılacak gıbı degıl artık. Araba 5000 devirde hız kesıyordu demıstım. Boğaz kelebeği temizlendi distribütör temizlendi benzin filitresi değisti simdi 7000 deviri görüyor. İnanın araba kendine geldi. Bu kadar fark olacagını tahmin etmemiştim.

« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2011, 16:23:38 »
bende 2000 model Classic var 50 TL benzinle şehir içi 140 km yapıyorum . Hız 90 Km fazla olduğu zamanloarda oluyor.Dur kalkda

« Yanıtla #17 : 20 Ekim 2011, 16:36:14 »
bende 2000 model Classic var 50 TL benzinle şehir içi 140 km yapıyorum . Hız 90 Km fazla olduğu zamanloarda oluyor.Dur kalkda

iyiymis

« Yanıtla #18 : 22 Ekim 2011, 00:09:44 »
Ben artık pes ettim arkadaşlar.Bu araba ne yaparsanız yapın 100km de 10lt benznden aşağıya düşmüyor. Fakat almanlar ciddi araba yapmışlar. Hava şartları ne olursa olsun rüzgarın şiddeti nasıl olursa olsun arabayı etkilemiyor. Şuan bile piyasadaki yeni model çoğu araclardan daha kaliteli daha rahat bence daha güvenli. Bu yüzden kafam çok karışık. Ya tüp taktırıp kullanacağım. Yada satıp dizel araç alacağım ama bu rahatlığı zor bulurum diye düşünüyorum. Tüp cok sağlıklı olmdığını motora ve diğer aksamlara zararlı olduğu söyleniyor. Bineceksen bu arabaya tüpsüz bineceksin diyorlar. Bu benzin pahalılığında da beni cok zorluyor. Kafam çok karışık arabadanda kopamıyorum. Sizler ne dersiniz?

« Yanıtla #19 : 22 Ekim 2011, 06:17:26 »
Ben artık pes ettim arkadaşlar.Bu araba ne yaparsanız yapın 100km de 10lt benznden aşağıya düşmüyor. Fakat almanlar ciddi araba yapmışlar. Hava şartları ne olursa olsun rüzgarın şiddeti nasıl olursa olsun arabayı etkilemiyor. Şuan bile piyasadaki yeni model çoğu araclardan daha kaliteli daha rahat bence daha güvenli. Bu yüzden kafam çok karışık. Ya tüp taktırıp kullanacağım. Yada satıp dizel araç alacağım ama bu rahatlığı zor bulurum diye düşünüyorum. Tüp cok sağlıklı olmdığını motora ve diğer aksamlara zararlı olduğu söyleniyor. Bineceksen bu arabaya tüpsüz bineceksin diyorlar. Bu benzin pahalılığında da beni cok zorluyor. Kafam çok karışık arabadanda kopamıyorum. Sizler ne dersiniz?

Ben lpg taktırdım arabamdan ayrılmadım. Şimdi çok memnunum. Şehir içi 10 litre lpg yakıyor. Tavsiye ederim.

« Yanıtla #20 : 22 Ekim 2011, 11:04:19 »
Ben de BRC takdırdım. Şimdi çok memnunum. Arabaya zararı yok. Bakımları düzenli yaptır yeter ki..
Bülent YALMAN
1975-İZMİR

« Yanıtla #21 : 29 Ekim 2011, 13:59:57 »
BRC taktıramadım ımkanım yetmedı. Atiker Taktırabıldım ınsallah faydasını gorurum. Şimdide benzin hortumunu bulmaya calısıyorum. Benzin hortumunda kacak var. Arabanın altına yatınca farkettım. Mutlaka onuda yaptırmam gereklı. Bugun onu cozmem gereklı ama her yer kapalı ıs cıkısında sanayılerı dolasacagım ben degıstırenbılırmıyım bılmıyorum.İnsallah bugun çözerim bu ışıde artık rahat rahat bu arabaya bınmek ıstıyorum.

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
« Yanıtla #22 : 20 Ocak 2012, 14:55:03 »
Galiba bu poloların geneli aynı dicem ama pololarda şöyle bişey var 80'i geçmedikden sonra sıkıntı yok. Trafikde iken araba rolantide çalışırken benzini su gibi çekiyor. yolun açık olacak ancak. Ama uzun yolda kendi aracımla 1400 km yolu 300.. TL'ye gidiyorum. Tam bir uzun yol aracı ama dediğim gibi trafikde ve rolantide benzini sömürüyor. Birde kullanıcı farkı var tabi. Ben her ay bakımlarını düzenli yaptırdığımdan o kadar da çok yemiyor.

Çevrimdışı genccdrnn

« Yanıtla #23 : 18 Eylül 2018, 09:06:15 »
Benzin aldı başını gidiyor hocam. Arabanız birde iyi yakan bir araba ise baş edemiyorsunuz para içiyor resmen.
Şu an ki güncel fiyatı bu şekilde gördüm internette.
https://piyasa.paratic.com/forex/emtia/benzin/
Tam olarak nasıl litresi mi?
Litresi ise 12 lira yapıyor -_- Yakında o da olur gerçi :D