Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: YİNE EGR VALFİ.  (Okunma sayısı 9247 defa)

YİNE EGR VALFİ.
« : 22 Temmuz 2012, 20:46:22 »
arkadaşlar kısa bir süre önce aracımın arıza lambası yandı.egzoz arıza lazımbası.arabam rolantide titriyordu ve bazen stop ediyordu çalışırken zorlanıyordu baktım olacak gibi değil servise gittim.4 buji 4 bobin değişti 1 ay gibi süre sıkıtntı yaşamadım sonradan yine yandı bu lanet lamba.tekrar gittim servise ve bana bu sefer egr valfinden dediler yenisi 704tl dediler dedim takın taktılar ve çat diye ertesi gün yine aynı lamba yandı sorun ne olabilir acil cevaplar bekliyorum saygılar.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: YİNE EGR VALFİ.
« Yanıtla #1 : 23 Temmuz 2012, 10:06:21 »
lpg var mı arabada  belkli lamba sensörüde arızayı yapmıs olabilir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2012, 18:38:27 »
http://www.vwtr.net/forum/jetta-v/vw-jettaegr-valfidis-sicaklik-sensoruon-sol-kapi-alt-mentesesi-t21442.0.html

bu linki incelemeniz size faydalı olacak diye düşünüyorum eski aracımda egr problemimi ben halledebilmiştim.Birde hatırlatma egr ye gelen her iki bakır boruyu ustanın yanında uzun bir bez alarak balata tozu temizleyici spreyle içine sıkıp yumuşatarak bezle ileri geri içini iyice temizleyin,ben sorunu o şekilde çözmüştüm.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2012, 21:53:00 »
çok canınızı sıkıyorsa iptal ettirin gitsin, iptal olabilen bir parça

« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2012, 11:04:17 »
bu parçanın iptali durumunda bu arıza lambası yine yanacak mı ? birde çok dik ve uzun süreli yokuşları çıkarken aracım 2-3 defa stop etti.( bu tarifini yaptıgım yol standart bir yol değil 4.5 saatlik dimdik bir yokuş ve virajlar maximum saatte 40km hızla gidilebilen )

« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2012, 11:13:43 »
2 türlü iptal var, birinden birini değil ikisini de yaparsanız sıkıntı olmaz

1.kör conta ile egr iptal edilir, egsoz gazı tekrar yanma odasına gönderilmez.(hatta temiz hava ile yakıt yanacağı için performansınız artar, ama aracın egsoz değerleri yüksek çıkar)

2.kör conta ile iptal edilen egr yazılımdan da iptal edilir.

bosch servisi arayıp sorduğumda yazılımdan da iptal ettiklerini söylemişlerdi ama normal özel servisler sadece kör conta ile iptal edip gönderir.ha ne olur, kimi araçta bu durum arıza lambası yaktırır, kimisinde yaktırmaz.golf 5 fsi aracımızda 2 kere egr değiştirdik 700 küsür liradan 1500 lira, usta değiştirmeyelim iptal edelim lamba falan da yakmaz demişti ama amcam aracı yetkili servise götürmüş ve onlar değiştirmiş.egr malesef çabuk bozulan ve bozulması durumunda stop etme ve performans düşüklüğü yaratan sinir bozucu bir parça