Gönderen Konu: uzun süre yatacak araç...  (Okunma sayısı 7002 defa)

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
uzun süre yatacak araç...
« : 10 Şubat 2012, 01:24:30 »
merhaba dostlar.
yine gurbet yolu gözüktü. gurbet bizi çağırıyor.Önümüzdeki ay Rusyaya gidiyorum. :-\  uzun süre de gelemem sanırım, en az bir yıl. bu zaman zarfında araba yatacak. yatan araba da iyi olmaz amma, arabamı satmam.

- evvela giderken araca bakım falan yapmam lazım mı?

- evim müstakil ama garajım yok. branda, çadır vs.. yapışıyor diyorlar. garaj yapmaya ne hava var(kar,kış), ne de para. hele bi fikir verin bakim. ben bu aracı nasıl koruyacağım. acaba diyorum, arabanın üstüne eski halı, kilim, vs.. kumaş türü örtükten sonra branda çeksem olurmu.

daha önce bu duruma düşmüş arkadaş varmı aramızda. bir yardımcı olsun.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: uzun süre yatacak araç...
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2012, 02:36:23 »
merhaba dostlar.
yine gurbet yolu gözüktü. gurbet bizi çağırıyor.Önümüzdeki ay Rusyaya gidiyorum. :-\  uzun süre de gelemem sanırım, en az bir yıl. bu zaman zarfında araba yatacak. yatan araba da iyi olmaz amma, arabamı satmam.

- evvela giderken araca bakım falan yapmam lazım mı?

- evim müstakil ama garajım yok. branda, çadır vs.. yapışıyor diyorlar. garaj yapmaya ne hava var(kar,kış), ne de para. hele bi fikir verin bakim. ben bu aracı nasıl koruyacağım. acaba diyorum, arabanın üstüne eski halı, kilim, vs.. kumaş türü örtükten sonra branda çeksem olurmu.

daha önce bu duruma düşmüş arkadaş varmı aramızda. bir yardımcı olsun.

aracı yatırmaktansa hem sürücülüğüne hem de aracınıza sahibi gibi bakacak ve aynı zamanda dürüst ve güvenilir olan, işi icabı aracı uzun mesafe kullanması gerekmeyen birisine emanet etmen inan bana en hayırlısı olur. özellikle aracı olan birisi olursa atıyorum 4-5 günde bir aracı hareket ettirse, mazot alırken aracın tozunu pisini sildirse aracın 1 yıl lastiklerinin üstünde akü şarj etmeksizin, güneşin kirin pisin altında 1 yıl yatmasından kaynaklanacak hatrı sayılır masraflardan kurtulursun.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2012, 17:04:27 »
yakın cevrenizde İstanbuldaki  İSPARK gibi katlı otopark vs varsa sanırım aylık uygun fiyatlar oluyor.bir kaç yakın arkadasınıza arada sırada haber alması için bilgi de verirseniz.müsait biyere ceker ücretini peşin öder kafanız rahat sekilde Rusyaya gidebilirsiniz.bence İSPARK tarzı belediyeye ait otopark varsa kahramanmaraşta bi arastırın derim.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2012, 18:34:54 Gönderen: cnr_mk1 »

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2012, 18:48:04 »
yakın cevrenizde İstanbuldaki  İSPARK gibi katlı otopark vs varsa sanırım aylık uygun fiyatlar oluyor.bir kaç yakın arkadasınıza arada sırada haber alması için bilgi de verirseniz.müsait biyere ceker ücretini peşin öder kafanız rahat sekilde Rusyaya gidebilirsiniz.bence İSPARK tarzı belediyeye ait otopark varsa kahramanmaraşta bi arastırın derim.
:tamamdir +1

Çevrimdışı Erkut71

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2012, 22:11:01 »
garaj olsa ne olacak garaja saklamakla aracın kaportasını koruyabilirsin. Sen bir yıl yatır arabayı ama gelince kesin 4 lastik ve akü almalısın hafta bir kez marşa basacak birini bulursan çok iyi olur bence dizel bekleyen mazot bozulur ayrıca rengini bile kaybeder pompana pisliği çökebilir.

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2012, 22:35:41 »
garaj olsa ne olacak garaja saklamakla aracın kaportasını koruyabilirsin. Sen bir yıl yatır arabayı ama gelince kesin 4 lastik ve akü almalısın hafta bir kez marşa basacak birini bulursan çok iyi olur bence dizel bekleyen mazot bozulur ayrıca rengini bile kaybeder pompana pisliği çökebilir.
ilginizden dolayı teşekkürler. sizlerden selam iletecem sarı kafalılara..  :tavkiss:  :melek:
iş mazot ve aküyle bitecekse fazla mesele etmem.zaten akü lazım. lastikleri de arabayı takoza alarak aşarız sanırım.

benim bilemediğim acaba yatan arabanın motoru bir zarar görürmü.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2012, 23:44:46 »
teorik olarak yağın büyük kısmı süzülecektir. kalan kısım ise katranlaşırsa sıkıntı verebilir. keza aynı şekilde mazot içindeki katkı bişleşikleri de dönüşecek ve çökelecektir. sadece depoda değil depodan motora kadarki her parçada aynısı olabilir. enjektörler de dahil. hani eski nesil motor desen kırsal mazot desen çok çok pisliği çöker diyeceğim de euro dizel 1 yılda neye dönüşür bilemiyorum.

kimsenin dokunmayacağı müstakil bir park yeri olursa takoz işe yarar da halka açık bir park yerinde arsada yol kenarında vs takoz üstünde bir aracın kurcalayanı çok olur gibime geliyor.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.