Gönderen Konu: triger sentil atlatması  (Okunma sayısı 2687 defa)

Çevrimdışı ikili

• Profili Görüntüle
triger sentil atlatması
« : 23 Temmuz 2011, 19:20:05 »
tüm arkadaşların ilgisine teşekkürler ama artık galiba çoook geç.izmir'den istanbul'a gelirken bursa çevre yoluna girdikten sonra arabaya biraz basmak istedim denemek amaçlı. 180 km hız a ulaştım ayağımı gazdan çektim , motordan çatur çutur şeklinde ses geldi ve motor stop etti bir anda hareret yükselti hemen kenara çektim.motor da yağ lekeleri vardı sanki bir yerden yağ atmış gibi.soğumasını beklerken hemen kayışları kontrol ettim normal.triger kayışına baktım oda normal su kabının altından su atıyordu hafif hafif kapağı açtım suda yağ yoktu.motor yağına baktım orada da su yoktu biraz bekledikten sonra çalıştırmayı denedim kısa süreli iki marş denedim çalışmadı motor sanki boşta dönüyor gibiydi.bende çekici çağırdım Bursa da özel bir servise çektik ( ayaz özel servis )ustalar baktılar, ettiler, eylediler bir türlü çalışmadı.mazot hava kontrolü yapıldı norma.l pompa mazot basıyor, motor dönüyor  ama çalışmıyordu.manifolt çıkışından baktılar kompresör yapmıyor dediler kapağın açılması lazım dediler.bende aracı orada bırakıp İstanbul'a geldim.bugün aradılar motor pistonları eritmiş komple motor gerekiyor, triger kayışı sentil atlatmış dediler.artık aracı İzmir'e çektireceğim orada da baktıracağım eğer arıza dedikleri gibi ise daha bir taksitini ödediğim aracıma o haliyle satmaktan başka çarem kalmadı.Uygun fiyata izmir / aliağa ya çektiremiyi düşünüyorum.bursa'lı arkadaşlardan yardım bekliyorum bursa da yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için numaram 0533 544 09 16
 aynı iletiyi motor  "yağ eksiltmesi " başlıklı konuda da paylaştım sakıncası varmıdır bilmiyorum.tekrar ilginize teşekkürler