Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: teyp kodunu biliyorum ama teybimi çalıştıramıyorum!  (Okunma sayısı 23674 defa)

Merhaba arkadaşlar.99 model passatımızın teybi kilitlendi ve şifre istiyor.Teybin kodunu biliyorum,ekranada yazdırabiliyorum ama hangi tuşlarla onaylayacağımı bilmiyorum.Bu forumda polo marka araçlar için bir yöntem söylenmiş.Kapalı iken as tuşuna basarak açın ,kodu ekrana yazın ve sinyal sesi gelene kadar as tuşuna basılı tutun diye.Bu yöntemide denedim ama teybim açılmadı.Galiba passat modelleri için farkli bir yöntem uygulamak gerekiyor.Teyp üzerindemarka olarak ise Volkswagen gamma yazıyor.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

Ynt: teyp kodunu biliyorum ama teybimi çalıştıramıyorum!
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2010, 15:04:50 »
Kullanım Kılavuzundakileri aynen yazıyorum.

Elektronik Kilidin İptali

Eğer herhangi bir sebeple radyonuz elektronik olarak kilitlenmiş ise - örneğin akü bağlantısı kesilmişse veya radyonun sigortası atmışsa - radyo açıldığı zaman ekranda "SAFE " kelimesi görüntülenecektir.

Elektronik kilidi iptal etmek için doğru kod numarasını girmelisiniz.

Aşağıdaki adımların sırasıyla yerine getirilmesi gerekir.

Radyoyu açın  - ekranda "SAFE" kelimesi görüntülenecektir.

Yaklaşık olarak 3 saniye sonra ekranda "1000" sayısı görüntülenecektir.

Radyo kartınıza kod numarası girmek için 1' den 4'e kadar istasyon tuşlarını kullanın. Kod numarasının ilk basamağını girmek  için 1 tuşunu ikinci basamağını girmek için 2 tuşunu vs., kullanın.

Daha sonra, arama veya manuel ayar tuşlarından birine 2 saniyeden uzun bir süre basın. tuşu bırakın!

Doğru kod girildikten kısa bir süre sonra, otomatik olarak bir frekans görüntülenir.
Şimdi radyo tekrar kullanıma hazırıdır!

Kolay gelsin.

« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2012, 15:16:36 »
Kullanım Kılavuzundakileri aynen yazıyorum.

Elektronik Kilidin İptali

Eğer herhangi bir sebeple radyonuz elektronik olarak kilitlenmiş ise - örneğin akü bağlantısı kesilmişse veya radyonun sigortası atmışsa - radyo açıldığı zaman ekranda "SAFE " kelimesi görüntülenecektir.

Elektronik kilidi iptal etmek için doğru kod numarasını girmelisiniz.

Aşağıdaki adımların sırasıyla yerine getirilmesi gerekir.

Radyoyu açın  - ekranda "SAFE" kelimesi görüntülenecektir.

Yaklaşık olarak 3 saniye sonra ekranda "1000" sayısı görüntülenecektir.

Radyo kartınıza kod numarası girmek için 1' den 4'e kadar istasyon tuşlarını kullanın. Kod numarasının ilk basamağını girmek  için 1 tuşunu ikinci basamağını girmek için 2 tuşunu vs., kullanın.

Daha sonra, arama veya manuel ayar tuşlarından birine 2 saniyeden uzun bir süre basın. tuşu bırakın!

Doğru kod girildikten kısa bir süre sonra, otomatik olarak bir frekans görüntülenir.
Şimdi radyo tekrar kullanıma hazırıdır!

Kolay gelsin.

peki safe 2 yazıyorsa ne yapmamız lazim?

« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2012, 16:07:55 »
Kullanım kitaplarına arabayı satarken ayrı para isteyeyim bari kimse bunları korumuyor galiba :) Bu sefer aynısını yazmıyor özetliyorum.

Buradaki 2 sizin kodu 2 defa yanlış girdiğinizi gösteriyor. Budurumda radyonuza yeniden kod da giremezsiniz çünkü cihaz her türlü bilgi girişine 1 saat süreyle kendini kapatır.

Yapacağınız şey; Radyonuzu açıp, kontak anahtarını da 1 saat boyunca çalışır pozisyonda bırakmaktır.  SAFE yazısının yanındaki rakam silinecektir. Artık yukarıdaki prosedürle doğru kodu girebilirsiniz. (kontak anahtarı çalışır vaziyette derken motoru çalıştırmak kastedilmiyordur diye düşünüyorum bunu deneyip bulmak size kalıyor.)

Yine 2 hakkınız var :)

« Yanıtla #4 : 24 Mart 2014, 23:51:20 »
Blapunkt gmbh
815 7 647 202 360

sorun cozulmustur tesekkurler kolay gelsin
« Son Düzenleme: 28 Mart 2014, 21:22:20 Gönderen: ilker2 »

« Yanıtla #5 : 28 Mart 2014, 21:20:21 »
merhabalar herkese ozur dilerim bende bi bilgi vermek istiyorum vag com ve radio hakkinda fakat sakincalimi degilmi bilmiyorum once sizlere bi danisiyim sayin modlar da izin verirse oyle baylasmak isterim tesekkurler

« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2014, 17:20:43 »
Teyp kodunu bilmiyorum nereden nasıl öğrenebilirim?