Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS ! Hata Bu LÜTFEN YARDIM :(  (Okunma sayısı 40471 defa)

Çevrimdışı fidan

• ^-------------------K A----------------------^^ ^^
STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS ! Hata Bu LÜTFEN YARDIM :(
« : 06 Ağustos 2009, 19:39:55 »
beyler benimde büyük sorunum var acayip moralim bozuk ŞÖLE bişey yazdı   STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS DVAMIDA WARDA TAM OKUYAMADIM. bunu yazdı sonra arabadan bir ses gelmeye başladı kıyamadım basmaya. çekici ile servise çektik servis langur lungur şeyler söyledi kafam karıştı araba 2001 passat h2 yok yatak sarmış yok şöle yok böle 3 bin liraya 5 binliraya mal olur diye moralim çok bozuk bu konu hakkında bana yardımcı olursan sevinirim ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.

Çevrimdışı fidan

Ynt: STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS ! Hata Bu LÜTFEN YARDIM :(
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2009, 19:46:01 »
ekranda bu hata yanıp yanmıp sönüyordu  istersen 20 km hızla git hem hata yanıyor hem ses geliyordu ? bu hatanın açılımını weya aha önce böle bir arza ile karşılaşmış arkadaşlardan destek bekliyorum beyler...

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2009, 19:58:23 »
STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS BETRIEBS ANLEITUNG  tam olark hata bu yardım !!!

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2009, 20:28:26 »
Hata yağ basıncıyla ilgili. Yağsız devam ettirmişsiniz heralde motoru.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2009, 20:39:09 »
Hata yağ basıncıyla ilgili. Yağsız devam ettirmişsiniz heralde motoru.
  osman,a katılıyorum bu uyarı çıkınca yağ lambasını yakmadı mı inşallah fazla yürümemişinizdir.yağ pompasından yapabilir.
Mk3 gti

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2009, 20:46:41 »
birtane ustaya çektim arabayı adam kafamı karıştırdı diyorki yok motor yatak sarmışdır yok piston kolları yağsız yok piston arasında boşluk oluşmuş böle şöle bişiler diyordu 3 5 milyara çıkar diyordu.. akfamı karıştırı şimdi usta ile görüştüm birtane usta yağ pompasınd b,r arza wardır yağ pompasındandır sorun dedi ve o adamın dedğin ede ben ka tılıyorum hemen bu sorun yanınca motor yatak sararmı ya ? yok böle bişi bu sorun yandı lamba 3 5 kere 300 400 metre ilerledk benzinliğe çektik bundan sanırım birşey çıkmaz ama sizlerden biraz yardım alıyım dedim usta öle diyince kafamı karıştırdı..

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2009, 21:35:10 »
motor ya yatak sarmıştır yada sarmamıştır nasıl usta bu kesin şu olmuş demiyor mu yağlamayı kestiyse yatak sarabilir kendiliğinden stop mu etti nasıl oldu biraz daha açarsan
Mk3 gti

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #7 : 06 Ağustos 2009, 21:52:17 »
sadece benzinli araç gürüştülü dizel motorgibi çalışıyor-ben bir forumda okudum 60000-80000de yağ ponpası değişmesi gerekiyormuş-aracım kendi falan stop etmedi sadece gürültülüve ustanın söylediği sökelim bakalım diyor-ben yarın sogukken bakalım dedi-ben diyorumkı yağı boşaltalım tekrar yağ koyalım bakalım mı-yoksa yağ pompası falan bilmiyorum ................?

« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2009, 21:54:10 »
sen mesela normal bi ahmet mehmet ustayamı gittin yoksa gercekten bi vw ustasınamı gittin?

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2009, 22:09:01 »
söküp açınca belli olur yatak sarsa hiç çalışmazdı sıkışıp kalırdı büyük bi ihtimal yağ pompan çalışmıyor yada filtresi tıkandı yağlama yok yani açılınca belli olur.
Mk3 gti

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #10 : 06 Ağustos 2009, 22:11:20 »
gittiğim usta vw servisinden özel servis adam bilgisayara bağladı motor yağ basıncı çok düşük dedi. sonra 2 kere gaza bastı. motoru yarın açıp bakmak lazım belki yatak sarmıştır dedi bizde sorduk fiyat nedir 3 aşşa 5 yukarı diye minimum 3 lira diyor. ama başka ustayı aradım telden adama tarifde ettim adam diyorki yağ pompası basınç yapmıyordur pompa ile yaği değiştirdiğimizde bir sorun kalmayacaktır dedi. ama kafamda soru işareti var..  yarın sökecekler bize ne oldu ne bitti motoru bi açalım bi bakalım dediler  araba STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS  yazısı yandı söndü 3 5 kere istop etmedi ben istop ettim çalıştırdım. ama araba yürüyor ik bu yazı çıkınca birşey yoktu 300 500 meter gititkden sonra ses gelmeye başladı 1.8 t passat sanki yanından geçenler bu araba dizelmi ne diye bileceklerdi yani dizel gibi ses çıkartıyordu. kendiliğinden  sop etmedi. usta motoru açıp bakınca ne ne olduğu belli olur dedi. ama dışdan sesden bişi sölersek yatar sarmış. olabilir ded. aynen böle oldu.

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2009, 22:13:35 »
Zaten yağ çubuğunu çıkardım 1 derecede idi normalde 2 derecede olması lazım gittim castrol magnet 10w 40 aldık koyduk motor yağ sevyesi yerine geldi ama sesi kesmedi. bende öle zannediyorum sanırım yağ pompasnda bişey var. işh böle olur. öbür türlü olmazda . rolantide çalıştırdım yağ koyunca kesmedi sesi hemen çekici ile servise çektim zaten..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #12 : 06 Ağustos 2009, 22:55:12 »
Karterden yağı boşaltınca talaş olup olmadığı belli olur. Gelen ses yağlama olmayınca üst kapaktan yağsız kalan iticilerin sesidir. Sadece pompayı yenileyip kurtulma şansınız da var.

Tabi pompadaki sorun birden değil de, ilerleyerek olmuşsa masraf çıkma olasılığı daha yüksek.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı fidan

« Yanıtla #13 : 06 Ağustos 2009, 23:02:57 »
ilerleyerek gelmedi durdum bi baktım bi ses geldi indim bakltım bizden geliyor. eksoz düştü sandım bi baktım motorun ordan geliyor  300 400 500meter gittim tabiki ama o ses hala aynı sesi ne yükseldi ne düştü . aynı ses devam etti benzinliğe çektim stop ettim zaten. işh yağ pompası dır. aynı 18 t araba dizel araba gibi ses çıkarmaya başladı :(