Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: sol tekerlekten gelen metal çarpma sesi  (Okunma sayısı 4320 defa)

sol tekerlekten gelen metal çarpma sesi
« : 03 Eylül 2012, 17:52:38 »
2006 model 2.0 tdi passat sol ön tekerlekten kasislerde,çukurlarda,erimiş asfaltın ardarda gelen engebelerinde,bozulmuş yola yapılmış kaplamanın üstünden geçerken sizin anlayacağınız tekerleğe gelen sert darbelerde metal metale çarpma sesi oluyor.iki ayrı servise gittim amortisör yatağındaki boşluktan yapar dediler boşuna amortisör değiştirdiler olmadı,fren kliperinin yatak milleri toz lastikleri değişti olmadı,çözümünü bilen varsa bana yardımcı olmasını rica ediyorum ilginiz için teşekkürler.

Ynt: sol tekerlekten gelen metal çarpma sesi
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2012, 00:47:39 »
Kardeş balatanın demirleri var bazen onlar kırılabiliyor sonrasındada cık cık diye senin dedigin gibi kasislerde bozuk yollarda ses yapabiliyor benim başıma gelmişti bir baktır derim...

« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2012, 14:37:02 »
sol yürür aksamı detaylı olarak incelediklerini söylediler ama gözden kaçan bişeyler var.

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2012, 15:53:06 »
ardanında dediği gibi fren balatasının demirlerinden kaynaklanıyor. Frene hafif basınca bir süreliğine ses kesiliyorsa ondandır