Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araba neden SU akıtır???  (Okunma sayısı 17356 defa)

Araba neden SU akıtır???
« : 14 Kasım 2011, 18:31:05 »

S.a arkadaşlar! Arabam 2004 1.6 lpg li Passat.Bayramda fark ettim altından su damlatıyordu.yeni yıkattığım için biriken sudur diye yorumlamıştım. Bugün ise arabayla bir yere gittim işimi bitirip geri döndüğümde arabanın altında baya bir su akıtınsı gördüm.Baktım ön tekertlerin hizasına yakın bir yerden karşılıklı iki taraftan birinden damlayarak diğerinden çok ince sızarak su akıyor.Antifirize baktım su var, camsuyuna baktım var ama önceki seviyelerini tam bilemiyorum. Bu akan su ne suyudur acaba bilen yada bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.İyi akşamlar...

Ynt: Araba neden SU akıtır???
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2011, 21:32:40 »
eğer antifirizi yeni koydurduysan kireçlenen yerlerdeki ince delikleri açmış olabilir . bendede devirdaim brulurnda vardı aracı götürüp detaylıca gösterdim eğer sorunu bulamazlarsa lpg beyni girişlerine baktır benim orda çıkmıştı

« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2011, 00:25:25 »
eğer antifiriz falan değil de su ise, arabayı yıkat ve hemen sonra akünün bulunduğu yere bak. yanlış yönlendirmiş olmayım ama, belkide akünün ordaki su tahliye kanalları kapalıdır, biriken su  ince ince sızmaktadır.

« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2011, 23:29:20 »
Benim araç da 2004 passat ekim ayında aynı durumu fark ettim. 20 gün suyu takip ettim. Hortumdan sızıyor diye düşündüm ama değilmiş. Suyu klima suyu ile de karıştırma. Hemen ustaya götür çünkü benim ki devir daim dendi. 70 tl lik bir malzeme ama bana 650 tl ye maal oldu. 10 bine de maal olabilirdi. Motoru elime almaya 300 metre kalmıştı çünkü. Sanayiye giderken araç tamamen suyunu boşalttı. Usta geldi çekici ile aracı aldı devir daim ve triger setini komple değişti çünkü birlikte değişmezse ilerde trigeri de dağıtır ve motoru komple kaybedersin dedi. Umarım çoktan ustaya veya servise götürmüşsündür. Su akıtmaları ihmale gelmezmiş. Ancak şu var araçda su azalırsa sensörler hemen haber veriyor almanca olarak yazıyor düşük su seviyesi diye sakın üstüne yürüme.

« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2011, 09:24:19 »
Bu hafta hiç su akıntısı olmadı.Antifiriz suyunda öyle bir eksilmede olmadı. Ama dediğin gibi bu hafta sonu müsait olursam götürecem ustaya bir baksın bakalım. Akan su nereden ve neden akıyormuş...

« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2011, 23:59:28 »
ceteski dinle