Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: RÖLANTİ SORUNU  (Okunma sayısı 16310 defa)

RÖLANTİ SORUNU
« : 19 Mayıs 2014, 12:19:18 »
arkadaşlar 1998 model passat 1,8 aracım var aracım son bir aydır devir saatinde sürekli dalgalanma oluyor hatta bir çok kezde rölanti çok düştüğü için stop ediyordu bir çok servise gittim hepsi farklı şeyler söyledi kızgınlığımdan arabayı satma derecesine kadar geldim ama pes etmedim sorunu mutlaka çözeceğim dedeim

1-gaz kelebeği
2-hava akış debimetre
3-hararet müşürü
4-krank müşürü
5-brc tüp enjektörü v.s v.s herkes farklı şeyler söyledi.

arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim aracın gaz kelebeğini temizletin daha sonra adaptasyonunu mutlaka yaptırın eğer sorun hala devam ediyorsa hava akış debimetresini değiştrin sorun çözülecektir. çok şükür ben kurtuldum darısı sizin başınıza

rölanti sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2014, 12:20:10 »
arkadaşlar 1998 model passat 1,8 aracım var aracım son bir aydır devir saatinde sürekli dalgalanma oluyor hatta bir çok kezde rölanti çok düştüğü için stop ediyordu bir çok servise gittim hepsi farklı şeyler söyledi kızgınlığımdan arabayı satma derecesine kadar geldim ama pes etmedim sorunu mutlaka çözeceğim dedeim

1-gaz kelebeği
2-hava akış debimetre
3-hararet müşürü
4-krank müşürü

arkadaşlar öncelikle şunu söyleyim aracın gaz kelebeğini temizletin daha sonra adaptasyonunu mutlaka yaptırın eğer sorun hala devam ediyorsa hava akış debimetresini değiştrin sorun çözülecektir. çok şükür ben kurtuldum darısı sizin başınıza

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: RÖLANTİ SORUNU
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2014, 18:37:45 »

1-gaz kelebeği
2-hava akış debimetre
3-hararet müşürü
4-krank müşürü

Tam olarak sorun nasıldı?  Hır hır hır sanki bujilerin biri çalışmıyomuş gibi yapıp devir dalgalanıp düşüyomuydu?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2014, 19:35:37 »
mk3 de başıma geldi bunun gibi bir sorun.

1000-2000 devir arasında geziyordu. Sıkıntı beyinde çıktı  :saygılar

« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2014, 15:10:21 »
benimde aynı sorun var ancak benim devamlı olmuyor bazen yapıyor.son gaz yapıyorum düzeliyor gibi.pislikmi geliyo noluyo.ancak çalışmada göstergede belli etmesede devamlı bi düzensiz çalışma var.kelebek sanki zor ayarlıyor gibi rolantiyi.