Gönderen Konu: Passat ön takım değişikliği  (Okunma sayısı 4506 defa)

Çevrimdışı cetesk

• Profili Görüntüle
Passat ön takım değişikliği
« : 26 Şubat 2012, 17:14:39 »
Arkadaşlar 2004 1.9tdi aracımın ön takımından sesler geliyor. Çukurlara girildiğinde duyduğum ses rahatsızlık verici. Malüm İstanbuldaki ara yollar köy yollarından daha beter. 2 ustaya gittim. 1.usta 12 parçadan oluşan tam takımı değiştir dedi Lemforder aliminyum setmiş. 3 bin tl cik dedi. Ben de yuh dedim doğal olarak üste 2 bin daha koyup doğan şahin alıp hafta içi o çukur senin bu çukur benim rahat rahat girerim dedim. 2. usta en çok aşınmış olan parçaları değiştirelim dedi hatta bazı rot ve rotil kollarını sıkıştırma tekniğiyle değiştirmeyebiliriz dedi. Masrafı daha düşük olur dedi. Ama 2 usta da şunu söyledi asla orjinal olmayan yan sanayi ürünü kullanmayalım çünkü 5 ay sonra yolda kalabilirsin  yan sanayi ürünle dediler. Senin ses veren ön takımın bile yan sanayi den iyidir dediler.Birde ön takımı tek tek değiştirmek mantıklı değil diyorlar. Aklıma yurt dışında parça uygun fiyatlardaysa ojinal olarak bir akrabayla getirteyim diyorum. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.Yok mu bu işin sağlıklı ve ucuz bir yolu?

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
Ynt: Passat ön takım değişikliği
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2012, 12:19:02 »
Set olarak değiştirin. 2. ustanın dediğini yaparsanız en fazla 1 ay sonra ön takımda aynı problemler tekrar başlar. Sıkıştırma geçici olarak sorunu gitmiş gibi gösterir zamanla pres olarak metale basılı kauçuk parçalar yerinden çıkarak anlamsız gürültü ve sesler çıkartabilir arabadan birşeyler düşüyor zannedebilirsiniz(tecrübeyle sabittir.) aracım 2000 model 2004 yılında öntakımı set olarak 1200TL ye OTOKUR da değiştirdim hala problem yok. Ayrıca yetkiliserviste değişirseniz ön takıma da 2 yıl garanti verirler. Bu arada bozulan parçası olursa ki benimkinde taş vuruğu nedeniyle üst kolun mafsal lastiği yırtılmıştı ücretsiz değiştirdiler. Kolay gelsin.