Gönderen Konu: Passat Jenerasyonlarini Karsilastiralim mi?  (Okunma sayısı 25718 defa)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Passat Jenerasyonlarini Karsilastiralim mi?
« : 01 Ağustos 2007, 16:37:38 »
sevgili arkadaslarim eski kasa(2001-2005 arasi kromajli kasa) ile yeni kasa(2005-...) passat jenerasyonlarini bu topikte karsilastiralim istedim.eski passat ile yeni passat arasindaki farklari gormek isteyen arkadaslar icin yararli olacagini dusunuyorum.

baska bir forum sitesinde karsilastirma yapmistim ordan alinti yapayim.

1-2001 vw passat 1.9 tdi comfortline.(daha cok benim kullandigim arac)
2-2006 vw passat 2.0 tdi dsg highline.(ara sira kullaniyorum)

simdi gordugunuz kadari ile adil bir karsilastirma olmayacak zaten.eski olan yani benim kullandigim 2001 passat comfortline donanimli.(orta donanim seviyesi).2006 passat ise highline donanimli yani en ust donanim secenegi.gonul isterdi ki her ikisi ayni donanim olsaydi da daha guzel karsilastirsaydik fakat elde olanlar bunlar :D

a)On tasarim konusunda yeni kasa cok daha guzel.ozellikle krom kaplamalari koyu rengin ustunde guzel bir gorunum sagliyor.tabi geceleyin buna bir de direksiyon hareketine gore 30 derece donebilen bi-xenon farlarin guzelligi eklenince tadindan yenmiyor.

b)Arka tasarim konusunda eski kasa daha cok hosuma gidiyor.daha tok bir gorunum sergiliyor.geceleyin farlarida yakinca iki tane alt alta halka seklinde yanan farlar beni her zaman buyuluyor.yeni kasanin arka farlarinda ise led aydinlatma teknolojisinden yararlanilmis.ozellikle sinyaller yanarken cok dikkat cekiyor ve arkadaki surucunun gormesi daha kolaylasiyor.

c)ic tasarimda tartisilmaz yeni kasa lider.ozellikle koltuklar mukemmel.isitmali 3 hafizali ve 12 yone hareket edebilen bel ve yan destekleri mukemmel alcantra doseme kullanilmis koltuklar herseyi ozetliyor.kokpit tasarimi da cok hos.sadece konsolun alt tarafinda kullanilan malzeme hosuma gitmiyor.biraz sert plastikten yapilmis.ayni sekilde kapi icleri de oyle.biraz sert bir plastikten yapilmis.cizilmeye elverisli.eski kasa ise daha sade bir tasarima sahip.bence kokpitte kullanilan plastik kalitesi yonunden eski kasa daha iyi.yumusak ve kaliteli bir gorunumu var.tasarim ve kullanilislik konusunda yeni kasa daha iyi.kullanilan butonlar rahatca kullanilabiliyor.zaten cogu butonu direksiyon uzerinden kullanabildiginiz icin cok daha rahat oluyor.

on kokpit gorunumleri:

d)arka tarafta her iki aracta gayet genis.fakat benim kullandigim yani lacivert renkli olan eski kasa passatin arka koltuklarinin sirt destegi biraz dik tasarlanmis ve uzun yolda bazen rahatsiz edici olabiliyor.yeni kasa da boyle bir problem yok.her iki aracinda diz-bas ve baldir mesafesi gayet iyi.yeni kasanin arka koltuklari eskiye nazaran daha iyi yan ve baldir destege sahip.uzun yola ciksaniz bile beliniz agrimiyor.konfor konusunda cok daha iyi eski kasaya gore.

sonuc olarak yeni kasa eski kasaya gore bana gore sadece iki kriterde geri kaliyor.
1.konsolun alt kisminda ve kapilarin ic kisminin alt tarafindaki plastik kalitesi
2.arka gorunum(tabi bu oznel bir veri.icinizde begenenler olacaktir muhakkak.)

bu kriterlerin disindaki diger her kriterde yeni kasa passat eskiye nazaran cok daha iyi.aslinda arada bu kadar fark olusmazdi normalde.bunun nedeni en basta soyledigim gibi aralarindaki donanim paketleri farki.ayni donanim seviyesinde olsalardi yani yeni ve eski kasanin comfortline donanimlarini karsilastirsaydik arada bu kadar ucurum olmazdi.

hayirli gunler dilerim.

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
Ynt: Passat Jenerasyonlarini Karsilastiralim mi?
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2007, 16:50:54 »
eski kasa bence şekli ona göre daha iyi amaaa teknoloji bakımından yenisi tabikide
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2007, 15:54:45 »
eski kasan
eski kasa bence şekli ona göre daha iyi amaaa teknoloji bakımından yenisi tabikide
eski kasanin gorunumu benimde cok hosuma gidiyor.
ozellikle exculusive donanim secenegi cok guzel gornuyor.hafif de cam filmi cekilince tadindan yenilmiyor.
bir de yeni passatin gornumu yandan bakilinca arac one dogru egilmis sekilde gorunuyor.bu gorunmu pek hosuma gitmiyor acikcasi.arkasi havada guven vermiyor insana.

bakiniz:

haa bir de yeni kasada hosuma gitmeyen iki sey daha var yazmayi unutmusum.
arac bozuk satihli engebeli yollarda suspansiyonlardan ya da lastiklerden kaynakli bir sebeb olabilir ama konforu cok dusuruyor.arac cukurlara girince arka taraftan vuruntu sesi geliyor.belki de davlumbazdan geliyor olabilir ama rahatsiz ediyor insani.eskim kasanin lastikleri contonental premium contasct idi.yeni kasanin lastikleri bridgestone turanza er300.aralarinda farklarin oldugu asikar.lastikler eskiyince continental ile degistirecegiz bakalim sonuc nasil olacak.

bir diger sevmedigim ozelligi ise frenleri.frenler sanki hemen abs ye giriyor.eski kasada set fren yapinca hemen kizaklama yapmiyor ve abs ye gec giriyordu.yeni kasa da ise daha erken abs ye giriyor.bu da fren mesafesini uzatiyor ve takit tukur abs sesi hosuma gitmiyor.belki lastiklerin havasindan kaynaklaniyor olabilir.cunku lastiklerin havasi fazla gibi.

amartisor konforu olarak eski kasanin amortisorleri daha yumusak bu da konforda etkili oluyor ama yol tutusta yeni kasa kadar iyi degil.bir de eski kasa gaza yuklenince virajlarda zorlandiginda onden kayma egilimi gosteriyordu.motorun tasarimindan ve kaportadaki yerinden kaynaklaniyormus.motor on kokpite biraz uzak tasarlandigi icin on taraf agir geliyordu ve onden kayma egilimi gosteriyordu.simdi yeni kasada boyle bir sorun yok.yol tuts bakimindan yeni kasa daha ustun.sanki virajlarda orumcek gibi tutunuyor.epey zorladim ama daha henuz virajlarda kayma egilimi gostermedi 8)

saglicakla kaliniz.gorusmek uzere.

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2007, 14:38:32 »
bana sorarsan eski kasa derim eee her güzelinde bir kusuru var  :) artık yeni yapılan arabalar kaba oldu eski modelleri daha güzel BENCE eski kasa Passatın 2.5 TDİ 4 MOTİON u  olcak asıl  onun tadına doyulmaz bende de audi A6 var 97 model 2.5 TDİ 150 HP deli makine gümrükten aldım ah bide quattro olsa....

saygılarla....

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2007, 19:22:09 »
bana sorarsan eski kasa derim eee her güzelinde bir kusuru var  :) artık yeni yapılan arabalar kaba oldu eski modelleri daha güzel BENCE eski kasa Passatın 2.5 TDİ 4 MOTİON u  olcak asıl  onun tadına doyulmaz bende de audi A6 var 97 model 2.5 TDİ 150 HP deli makine gümrükten aldım ah bide quattro olsa....

saygılarla....

evet yeni araclari nedense epey buyuyor daha da kaslaniyor.passatin yeni kasasida oyle olacak.heleki bu sinifta yeni mondeoyu gorunce epey sasirdim.sanki adamlar tank tasarlamislar.cok buyuk araclar yapmaya basladilar.

bu arada seninle benden baska passat sever yok herhalde sitede ne dersin? :D

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2007, 09:48:19 »
 ;D evet galiba bi ara bizde 96 model vardı station 1,9 TDİ Gümrükten almıştık o zaman Türkiyede hiç yoktu belki bilirsiniz far ince uzun sinyaller sisler golf 3 gibi tanponda 160 km/h  viraja giriyoduk araba da kayma filan yoktu o kasayı ve senin arabanın kasasını çok seviyorum seninkinin bi eskileri bence güzel değil hele o nikelaj hastayım bizim A6 da   da var arabayı çok hoş gösteriyor araban gerçekten çok düzel Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Çevrimdışı VWR

• Volkswagen Türkiye
  • Polo on Full Throttle...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2007, 10:32:55 »
ben eski passatlari daha cok seviyorum...
Anlayana Sivrisinek Saz; Anlamayana Davul, Zurna Az...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2007, 12:57:18 »
;D evet galiba bi ara bizde 96 model vardı station 1,9 TDİ Gümrükten almıştık o zaman Türkiyede hiç yoktu belki bilirsiniz far ince uzun sinyaller sisler golf 3 gibi tanponda 160 km/h  viraja giriyoduk araba da kayma filan yoktu o kasayı ve senin arabanın kasasını çok seviyorum seninkinin bi eskileri bence güzel değil hele o nikelaj hastayım bizim A6 da   da var arabayı çok hoş gösteriyor araban gerçekten çok düzel Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

sagol kardesim iyi dileklerin icin.
sende benim gibi nikelaj ve krom hastasisin galiba :D
nikelajlar hoghline ve exclusive modellerinde daha belirgin ve daha guzel gorunuyor.tamponlarda ve yan citalarda da nikelaj olunca cok daha iyi gosteriyor.bir de highline larin farlari cok hosuma gidiyor(eski kasa highline)3 lu farlar ortada sinyal epey guzel gosteriyor.

gorusmek uzere.

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2007, 19:43:34 »
güzel ama pahalı audi A6 nin far altı nikelajı tanesi 125 YTL doğuş oto da  :o  gümrükte yalnış hatırlamıyorsam 2000 yada 2001 model passat vardı  gri renkti  kazalıydı ama 2.5 TDİ 4 MOTİON du farklıydı içi büyük ekran elan vardı tv gibi ön kolsolda yurt dışında var ama Türkiye ye göndermiyorlar ancak özel bu kötü Türkiye de olmayan ne Audi VW var yurt dışında keske burdada olsa her çeşiti arabalar.Audi ve VW çok sağlam arabalar eski modeli bile , renault ve tofaşa verdikleri paraya acıyorum sanayiye gelen abiler çok memnun lar keşke önceden alsaydım diyorlar (önceden renaulta ve tofaşa binenler). AUDİ ve VW AYRICALIKTIR. :tamamdir
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2007, 19:47:16 Gönderen: car wolf »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2007, 00:05:01 »
güzel ama pahalı audi A6 nin far altı nikelajı tanesi 125 YTL doğuş oto da  :o  gümrükte yalnış hatırlamıyorsam 2000 yada 2001 model passat vardı  gri renkti  kazalıydı ama 2.5 TDİ 4 MOTİON du farklıydı içi büyük ekran elan vardı tv gibi ön kolsolda yurt dışında var ama Türkiye ye göndermiyorlar ancak özel bu kötü Türkiye de olmayan ne Audi VW var yurt dışında keske burdada olsa her çeşiti arabalar.Audi ve VW çok sağlam arabalar eski modeli bile , renault ve tofaşa verdikleri paraya acıyorum sanayiye gelen abiler çok memnun lar keşke önceden alsaydım diyorlar (önceden renaulta ve tofaşa binenler). AUDİ ve VW AYRICALIKTIR. :tamamdir

evet biliyorum o araclari.
navigasyon ve bilgi ekrani yer aliyor orta konsolda.
Turkiye de 4 motion larda var fakat diger modellerinde yok.
yeni kasanin r36 modeli cok hos ama Turkiye ye gelmeyecek.dogus otonun pazarlama stratesjisi.sahsen vw den cok memnunuz ama dogus otomotivin stratejilerden cok memnun oldugumu soyleyemem.

saygilar...

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2007, 12:26:14 »
Evet bir tek o kötülüğü var bizim neyimiz eksik gümrükte yolda ne arabalar görüyorum tek audi vw değil çoğu araba firmasıda öğle getirseler bizde o araçlara binsek bizde audi ve vw den çok memnunuz 25 tane arabamız olmuşsa rahat 20 tanesi audi vw sağlam araçlar yol tutuşu filan 10 numara araç hepsi

Çevrimdışı beetle65

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2007, 16:07:59 »
Bence eski kasa daha bir oturaklı duruyor  :tamamdir
 :saygılar
Yeni kasanın tabii ki teknolojik özellikleri daha fazladır ama ben yinede eski kasa (b5,5) diyorum
HAYATTA HİÇ BİR ŞEY SAĞLIĞINIZDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR.LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Kasım 2007, 20:03:12 »
en güzeli benim düldülün kasası.... :D

saka bi yana güzel araçlar hepsi insanların istekleri farklı olabilir ama kalite ve passat.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2008, 15:06:11 »
evet biliyorum o araclari.
navigasyon ve bilgi ekrani yer aliyor orta konsolda.
Turkiye de 4 motion larda var fakat diger modellerinde yok.
yeni kasanin r36 modeli cok hos ama Turkiye ye gelmeyecek.dogus otonun pazarlama stratesjisi.sahsen vw den cok memnunuz ama dogus otomotivin stratejilerden cok memnun oldugumu soyleyemem.

saygilar...
Getiricekte TR de kaç kişi alıcak be Hâlil abi.5 bilemedin 10 kişi.Adam kendi cebini düşünüyor..