Gönderen Konu: passat için yardım  (Okunma sayısı 2929 defa)

Çevrimdışı iber_ada

• Profili Görüntüle
passat için yardım
« : 24 Eylül 2011, 01:31:17 »
merhabalar

ben araba almayı düşünüyorum ve alırsam ilk arabam lucak ama kafam çok karıştı herkez başka bişi söylüyo birinin iyi dediğine diğeri kötü diyo o yüzden sizin yorumlarınızıda bekliyorum.

passat almayı düşünüyorum ama benim parama anca 2005 -2006 model alabiliyorum kimileride o kadar paraya daha yüksek model golf alabilirsin uğraşma diyo ama benim araştırmlarıma göre passata değer diye düşünüyorum sizce napmam lazım bide bütün paramı bu arabaya vermiş olcam çok masraf çıkartır mı bana..yani siz olsanız 30.000tl paraya passatmı alırsınız yada başka bi arama mı bakarsınız

bide passatın çok modeli varmış ama ben sıralamasını bilmiyorum ben comfortline diye düşünüyorum ama tabi yormlarınızı bekliyorum
passat 1,6 fsi comfortline siyah 2006 model 89.000 de 33.000 tl istiyolar normal mi

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
Ynt: passat için yardım
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2011, 11:28:01 »
Passat yol tutuşu harika, içi geniş bir araç. Konforlu yolculuklar istiyorsan süper seçim (Fakat çok atik değildir çünkü büyük)

Masraf çıkartır mı ? Evet :)
Ben sana sayayım (98 model passat 1.8)
Ucuz olanlar
Orjinal fren ve debriyaj balataları fren 60 ytl, debriyaj 300 tl'dir. Frenler bende 40.000km gidiyor.
Sinyaller 20 ytl

Pahalı olanlar
Her terkerde 5 tane rot kolu vardır,
Bütün ön takım değişimi orjinal parça için teker başına 1.000'den 2000 tl parça tutar. (Kesinlike konya malı yan sanayi taktırmıyoruz)
Hava girişindeki bir contasının fiyatı 165 ytl'dir ve herhangi muadili yan sanayisi yoktur. Paşa paşa verir alırsın.

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2011, 11:37:36 »
1,6 motor alacaksan bence Passat alma kim ne derse desin zaman içinde yakıt tüketiminden yada performansından şikayet etme ihtimalin olabilir. Bu kasalara bu motorlar (1.6 102 yada 110 beygir olanlar) hatta şu anki 1.4 122 HP olanlar dahi çünkü bunlarında 1.8T motordan az bir yakıt tüketimleri yok, tamamen ticari kaygılarla vergi avantajını öne çıkartarak pazar payını artırmaya yönelik benim inancım bu yönde. Ben 12 senedir Passat 1.8T Comfortline kullanıyorum ilk sahibiyim. Masraf çıkartırmı dersen masrafsız araba olmaz. Ama elindeki tüm parayı vereceksen yapma derim, daha 1-2 ay önce bu sayfalarda arkadaşın biri çıkarttığı arızanın büyüklüğü nedeniyle aracı hurdaya ayırmak zorunda kaldığını yazdı. Passat olmaz ama Golf olur bir miktarda cebinde paran kalır. Kolay gelsin. Ne alırsan al güle güle kazasız iyi günlerde kullan.
Saygılarımla,
Ural Durusu

Çevrimdışı iber_ada

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2011, 00:37:26 »
yorumlarınız için çk sağ olun arkadaşlar sonun da hayırlısıyla bugün arabayı aldım
2006 model 1,6 fsı comfortline siyah passat
hayırlısı olsun arkadaşlar inşalalh herkeze istediği gibi bir araba nasip olur