Gönderen Konu: passat alt koruma ve diğer ekipmanlar  (Okunma sayısı 6806 defa)

Çevrimdışı erkan96076

• Profili Görüntüle
passat alt koruma ve diğer ekipmanlar
« : 02 Kasım 2009, 16:34:59 »
Sevgili Arkadaşlarım;

bende 1998 model passat 1.8T var.
Geçen Cumartesi günü daha önce passat fabrikasında çalışmış birisinin k.ören ankarada açmış olduğu tamirhaneye gittim.

- bana arabamın ön tarafında bulunması gereken alt korumanın olmadığını, çıktı varsa temin etmemi söyledi.
- mavi olan antifirizi değiştirip kırmızı yaptı.
- ama yapmayı arzuladığım tatilden sonra yani kurban tatilinden sonra gelmemi ve kayışların çoğunu değiştirmemi söyledi.
- aküm yeni olmasına rağmen renk olarak siyahı gösterdiğini ama bu sürekli kullanmamamdan kaynaklandığını,kullandıkça yeşile döneceğini,
- kaportadaki birkaç çiziği ise elinden birşey gelmediğini söyledi.
ankarada bana yardımcı olabilecek yada kışlık bakımını için yaptırmam gereken olması gereken şeyler var mı, ona göre tamirhaneye bunları bunları yap diyeyim.
teşekkür ederim.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: passat alt koruma ve diğer ekipmanlar
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2009, 22:37:16 »
alt koruma dediğiniz şey karter koruması ise plastikten oluyor ve serviste biraz pahalı galiba (kendim fiyat almadım)
mavi vaya kırmızı farklarını bilmem ama tahminim fabrika çıkışında neyse onun kulklanılması g 12 denen yani oda bildiğim kadarıyla turuncu (kırmızı diye bildiğim şeyse atf yağı :D )
ustanız kayış demiş neye göre ve ne kayışı ? v kayışı ise gergi rulmanı var onuda değişin tavsime göre
triger ise sadece kayış olarak değilde saptırma makarası da var diye biliyorum devridaimide değişmenizi tavsiye ederim (triger kayışı değişimi ve v kayışı değişimi ve makaraları değişim periyodu 90 000 km diye biliyorum)akünün bakımı yoktur diye biliyorum marş basıyorsa problem yoksa boşuna para vermeyin derim akülerin ölçümü de yapılıyor ölçtürün içiniz rahat etsin
çiziğin derinliğine göre değişir yıkama çiziği pasta ile kapanır ama derin çizik biraz zor boyansa parça boyalı olur araç boyanmasa çirkin gözükür kalem boyalar var çizik kalemi diye

Aracınızın bakım periyotlarına görede hava polen yağ filteresi motor yağı bujileri değişir kışlık bakım demişiniz silecekleri kontrol edin antifriz değerini ölçtürün

60000 de şanzıman yağı 90000 de triger saptrıma makarası gergi v kayışı
fren balatalarınıda kontrol ettrin malüm önemli parça ve 2 yıda bir fren hidrolği değişimi gerekir
 bide araç km sini yazarsanız çok daha iyi olur bu gibi sorularınızda
kolay gelsin kazasız belasız sürüşler size ve herkese
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: passat alt koruma ve diğer ekipmanlar
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2009, 22:46:30 »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı Ali ilker

• Profili Görüntüle