Gönderen Konu: passat 1.8t mi 1.9tdi yoksa oktavia 1.6 mı?  (Okunma sayısı 21115 defa)

Çevrimdışı 71_police

• Profili Görüntüle
passat 1.8t mi 1.9tdi yoksa oktavia 1.6 mı?
« : 05 Nisan 2012, 12:29:12 »
slm arkadaşlar  bir golf kullanıcısıyım 99 model lpg li. ama malum bagaj problem olmaya başladı bebek arabası zor sığıyor değiştirmeyi düşünüyorum ve bütçe olarak 30 bin veya 32 ayırabiliyorum. şimdi sizden ricam hangi arabayı tavsiye edersiniz passat 1.9 tdi 2004 model  mi?yoksa 1.8 t 2004 model mi yada yine alman malı olan oktavia 1.6 2008 model elegans mı karar veremedim. oktavianın bağajı oldukça geniş ve özellik olarak baya hoş bi araba tabi passatın yerini tutmaz performans olarak ama yolum uzun ekonomik bişey olsun diyorum. şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
Ynt: passat 1.8t mi 1.9tdi yoksa oktavia 1.6 mı?
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2012, 14:31:31 »
130'luk çift kırmızı bir tdi passat süper olur :)
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı 71_police

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2012, 16:54:41 »
evet çok beğeniyorum zaten passatın şekli bi başka ama malum motorin fiyatları     ne kadar yakar km de 1.9 tdi   ekonomik bişey bakıyorum uzun yolda kullanacam ankara-diyarbakır arasında o yüzden yolda canımı ve cebimi sıkmayacak bişey bakıyorum vergi-bakım falan zor olmasın o ?

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2012, 16:56:47 »
lpg li 1.6 exclucive bak passatın acaip bi makine abi puff manyak bişey ya  ::)
ama lpg li performans sni ne derece tatmin eder bilemem  ???

Çevrimdışı 71_police

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2012, 19:16:41 »
evet yaaa 1.6 motor passatta pek verimli değil diye biliyorum ama nasip deli gönül al bi 1.9 TDİ 130 luk salla yakıtını vergisini bakımını. ama naparsın şu zamlarda sonra dizel alıp başını gider  ???

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2012, 19:31:19 »
1.6 alırsak sakin sakin gidersin :)  çift kırmızı alırsan ben bi tane gördüm dün akşam kırmızı ışıkta denk geldik gördüm dediysem öyle bikaç saniye gördüm yeşil yanınca göremiyeceğim kadar uzaklığa ulaşmıştı :D

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2012, 03:16:12 »
özellikle işin içinde çocuk varsa passatın  size verdiği güven, güçlü yapısı, bagaj avantajı, yol tutuşu hiç birşeye değişilmez. özellikle uzun yolda kullanacaksınız yakıtı çok iyidir, tdi sizi üzmez. çocuk koltuğuda zaten arka koltukta mevcut. direksiyona bi geçseniz dediğimi anlarsınız. daha da vazgeçmezsiniz.

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Nisan 2012, 08:13:52 »
özellikle işin içinde çocuk varsa passatın  size verdiği güven, güçlü yapısı, bagaj avantajı, yol tutuşu hiç birşeye değişilmez. özellikle uzun yolda kullanacaksınız yakıtı çok iyidir, tdi sizi üzmez. çocuk koltuğuda zaten arka koltukta mevcut. direksiyona bi geçseniz dediğimi anlarsınız. daha da vazgeçmezsiniz.

Şefim bir şanzuman VW sevdasını bitirmez diyorsun  :sevgi: yeni bir VW doğru gider gibisin. :)

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2012, 16:40:20 »
Şefim bir şanzuman VW sevdasını bitirmez diyorsun  :sevgi: yeni bir VW doğru gider gibisin. :)
illaki urald hocam  illaki..  ;)  arabasız kalınca eş dost arkadaş arabasıyla idare ediyorum bir süre. bu vesileyle her aracı deneme şansımız oluyor. şunu diye bilirim ki o paraya, o sınıfta binilecek en iyi arac. daha güzel araç varmıdır illaki var.Ama ayırdığımız bütçeyi çok aşıyor. bir şanssızlık oldu şanzıman yordu bizi, ama ne yapak. bardak kırldı diye su içmeyek mi? :)

Çevrimdışı 71_police

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2012, 19:43:18 »
tekyanus kardeşim çok haklısın golften sonra agabeyi olan passatın keyfini almak lazım ama yakıt nasıl, ortalama ne kadar yakıyor km de ve bakımı nasıl zor mu malum dizel. ama alırsam hiğhline 2 almayı çok isterim  :D

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Nisan 2012, 02:27:05 »
tekyanus kardeşim çok haklısın golften sonra agabeyi olan passatın keyfini almak lazım ama yakıt nasıl, ortalama ne kadar yakıyor km de ve bakımı nasıl zor mu malum dizel. ama alırsam hiğhline 2 almayı çok isterim  :D
üst sınıf alman arabasına bineceksin sonuçta. atı alan arpasına katlanır gibi.
bende triptonik şanzıman olanı vardı. yakıtı manuel şanzımanlıya göre biraz fazlaydı. özellikle kış aylarında kısa mesafelerde baya fazla. şöyle söyleyeyim ama yanlışsa düzeltsin arkadaşlar triptonik olan şehir içinde 9-10 litre yakar. uzun yolda nerdeyse yarısını 5.5 - 6 litre.
manuel daha az şehir içi 7-8 litre, uzun yolda 5 litre falan. zaten uzun yol arabası. bu araçtan alırken km ye falan da fazla takılma. iyi kullanılmışsa tdi150.000-200.000km hiç bişey. bakım işine gelince dizelleri zaten motor ömrüyle nam salmıştır. uzundur ve kolay kolay arıza vermez. parça fiyatları diğer almanlarla çok farklı değil. eğer triptonik alacaksan gözünü severim şanzımanı çok iyi kontrol ettir. :D  benim başıma gelenleri arkadaşlar iyi bilir.  ;D psikolojim bozulacaktı nerdeyse

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Nisan 2012, 10:35:59 »
Hocam temiz bi 1.8T bulursan, benim gibi lpg de 24 krş yakarsın şehir içi ( güncel fiyatla ) :) Benden söylemesi 1.8T anlatılmaz yaşanır diyorum :) Hele facelift kasayla daha bi başka olur zaten ayırdığınız bütçeyle highline da alabilirsiniz :)

Çevrimdışı 71_police

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2012, 21:37:58 »
yakıt baya güzelmiş lancelot kardeş ama bu 1.8 t alırken nelere baktırmak lazım dikkat edeceğimiz bişey varmı tavsiyen nedir bir kullanıcı olarak tecrübelerinden faylanmak isterim

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2012, 14:55:03 »
Hocam Lpg si yakın zamanda takılmış olması tercih edin. Lpg siz alıp Lpg yi siz taktırın daha iyi olur. Hocam Motordan egzantirik zincirinin ses yapıp yapmadığına kontrol ettir, Turbosuna iyi baktır, Gerisi için bişi diyemiyeceğim çok sorunsuz bir motordur. Sıkıştırmaya uygundur ( Basarsan Gitmem demez daha yokmu biraz daha bas der ) Benimki 99 Model benim araba bile öyle. Birde ön takıma baktırırsan sorun olmaz. Parçası pahalı değildir hocam. 1100 Tl ye komple ön takımını yaptırabilirsin hemde bütün parçaları değişerek . Ben çok memnunum ama işte ev aldığım için para sıkıntısından satıyorum. yoksa Tadı insanın damağında kalan bi araba bindikçe bine si geliyor insanın 150 beygiri her türlü hissettiriyor hocam.